Witam wszystkich. Zarejestrowałem się na tej stronie ponieważ zamierzam zamienić swój obecny system (Sony A) na powrót do korzeni czyli właśnie Nikona. Budżet mam nieduży i muszę zbierać stopniowo na kolejne elementy układanki. A więc planuję zakup Nikona D700 (pracowałem na nim i bardzo przypadł mi do gustu), ponieważ mój Sony a68, mimo iż to dużo nowsza konstrukcja zupełnie nie daje rady z jakością zdjęcia, szybkością AF i ogólem jaki to ma właśnie D700. Wiem że to leciwa konstrukcja, ale mnie to nie przeraża i mimo swojego wieku jest o niebo lepszy od mojego soniaka. A więc zdecydowałem się na sprzedaż Sony i zakup Nikosia. Na początek kupuję samo body i na start chcę dokupić systemową 50mm, tak żeby mieć czym ostrzeliwać śluby, jednak nie wiem jaką kupić lampę błyskową. Aparat z którym pracowałem miał piękną SB-910 o ile dobrze pamiętam, ale ja póki co muszę się ratować tańszymi i chińskimi odpowiednikami, w związku z czym pytanie do Was - jaka lampa do tego body? Oczywiście liczba przewodnia min. 42, ale najlepiej 60, jakiś speedlight żeby szybko można było błysnąć. Póki co tyle, w późniejszym okresie będę chciał zakupić jakieś tele ponieważ wykonuję również fotki sportowe - motoryzacja, jednak to dalszy plan, jak wysprzedam wszystko Sony. Także proszę Was o doradzenie odnośnie lampki. Pozdrawiam.