Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 57
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafaello666 Zobacz posta
    Ja do LR kupiłem podręcznik. Wydałem trochę, bo ok. 140 zł, ale uważam, ze warto było. Trochę nad nim posiedziałem i suwaków się nauczyłem. To oczywiście nie to samo, co dobra obróbka, ale jakaś podstawa jest. Teraz męczę w ten sam sposób Photoshopa, chociaż jak w mojej okolicy ktoś będzie organizował jakiś kurs, czy warsztaty, to pewnie skorzystam.
    Możesz napisać dokładnie co to za książka?

  2. #12

    Domyślnie

    Z kursem czy bez kursu do Lr warto mieć na półce jedną książkę: Martin Irvening "Adobe Photoshop Lightroom CC i Lightroom 6. Podręcznik dla fotografów" wydawnictwa Helion. Jest tam na ponad 700 stronach o Lr chyba wszystko.
    Niestety nakład został wyczerpany i ceny na rynku wtórnym poszybowały w setki złotych. Mało jest tak szczegółowo i dobrze napisanych podręczników, o czy świadczą również ceny jakie osiąga ta książka na rynku wtórnym. Może Helion się zlituje i zrobi kolejne wydanie.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Z kursem czy bez kursu do Lr warto mieć na półce jedną książkę: Martin Irvening "Adobe Photoshop Lightroom CC i Lightroom 6. Podręcznik dla fotografów" wydawnictwa Helion.
    Jest dostępna w wersji Ebook za 129 zł

  4. #14

    Domyślnie

    albo za friko w tutorialach na jutubie

  5. #15

    Domyślnie

    To fakt. Jest sporo tego na YT i jak na razie głównie z tego dobrodziejstwa korzystam. Do moich potrzeb myślę że na razie wystarczająco. Bardzo fajnie opowiada i miło się ogląda "JacekWPhoto".
    Czy to będzie książka czy tutoriale, po prostu trzeba czasu, czasu i jeszcze raz czasu na oswajanie się z programem.

  6. #16

    Domyślnie

    LR to tylko (i aż) wywoływarka - owszem jest kilka myków w Develop (bo jak sądzę o to tu chodzi) ale nie ma opcji żeby poświęcać im 700 stron słowa pisanego

  7. #17

    Domyślnie

    Ta książka, to taka można powiedzieć encyklopedia LR, doże obrazków z programu, pierwsze 50 strona to sam import ale myślę, że warto mieć na półce

  8. #18

    Domyślnie

    Na półce to ja preferuję Salingera, Borgesa czy innego Bułhakowa, ale ciężko mi polemizować z chęcią posiadania, jak i z zasadnością posiadania jakiejkolwiek książki na półce

  9. #19

    Domyślnie

    Jest kilka zasad, które obowiązują organizatorów kursów.
    1. Za kurs musisz zapłacić. Im więcej tym masz mieć większą świadomość co do wagi kursu.
    2. Po ukończeniu musisz mieć świadomość, że czegoś Cię nauczyli.( Bardziej lub mniej przydatnego)
    3. No i najważniejsze. Musisz mieć nieodpartą chęć uczestniczenia ( i oczywiście zapłacenia) za następny kurs.
    Zasady obowiązują dla każdego tak zwanego "kursu"

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mane Zobacz posta
    Możesz napisać dokładnie co to za książka?
    Ja nabyłem Martina Eveninga Adobe Lightroom 4 (wydawnictwo Helion), ale to było dawno. Teraz jest już pewnie aktualizacja dla nowszych wersji. Fajna pozycja, z której można się nauczyć obsługi programu.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Zahir Zobacz posta
    Na półce to ja preferuję Salingera, Borgesa czy innego Bułhakowa, ale ciężko mi polemizować z chęcią posiadania, jak i z zasadnością posiadania jakiejkolwiek książki na półce
    Mistrz i Małgorzata chyba całkiem dobrze wygląda na półce obok podręcznika do LR, ładnie wydanego, w sztywnej oprawie

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. kurs
    By themoon in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-08-2008, 20:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •