Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie Czy D3100 zda swój egzamin?

    Cześć
    Moja koleżanka z pracy stwierdziła, że chce sprzedać swojego Nikona D3100 ze standardowym obiektywem 18-55.
    Lustrzanka przez ostatnie 2 lata nie była używana prawie w ogóle, jest w dobrym stanie.
    Ona jest jej drugim właścicielem. Kupiona została w 2009 roku. Przebiegu ma niewiele, jak na tyle lat, bo tylko 39 tysięcy.
    Nie ma żadnych dead pixeli.

    Cena wywoławcza i ostateczna? 400zł
    Powiedzcie czy się opłaca? To byłaby moja pierwsza lustrzanka w życiu, ale... dla samego faktu, że cena jest taka niska, chętnie bym ją kupił.
    Co wy na to?

  2. #2

    Domyślnie

    Pytanie czym mierzyć tę "opłacalność"? No i ile dla kogoś znaczy 400 złotych...
    Ja bym stwierdził, że to nie są żadne pieniądze za cyfrowy aparat w dobrym stanie i jeśli miałbym zamiar spróbować fotografii to bym się nie zastanawiał tylko kupił.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gremed Zobacz posta
    Pytanie czym mierzyć tę "opłacalność"? No i ile dla kogoś znaczy 400 złotych...
    Ja bym stwierdził, że to nie są żadne pieniądze za cyfrowy aparat w dobrym stanie i jeśli miałbym zamiar spróbować fotografii to bym się nie zastanawiał tylko kupił.
    Wiele lat temu brałem lekcje z fotografii. Chodziłem na jakieś wykłady, zajęcia w terenie itp. Pamiętam, że chodziłem na nie z małym pudełeczkiem Canona, które nadal mam w swojej szafce. Niestety przez zajęcia, pracę i studia, zaniechałem tego. Chciałbym do tego wrócić, ale MAŁYMI kroczkami. Wydaje mi się, że ten aparat może być pierwszym krokiem do powrotu
    A 400zł dla mnie to dużo, lecz... patrząc po cenach nowych lustrzanek ta wydaje się bardzo niewielka.

  4. #4

    Domyślnie

    Popatrz sobie na OLX, jak chodzą D3100. Ja taki sam zestaw sprzedałem za 500 PLN. 400 PLN wydaje się być ok. Jak się nie spodoba, to powinieneś odsprzedać bez straty.

  5. #5

    Domyślnie

    Kup za 400, jak uznasz, ze "swiadomie" ogarniasz kazdy jego aspekt to sam bedziesz wiedzial, ze czas na cos wiecej. Jak cie nie wciagnie to nie stracisz 2500k za 5 serie ze sklepu Z kita da sie naprawde duzo wyciagnac, jeszcze jak masz kogos kto moglby pozyczyc stalke/zooma to w ogole Skoro chodza po 500/400 to zdominuj kolezanke i niech odda za 350:P

  6. #6

    Domyślnie

    Do lustrzanki potrzeba trochę zaangażowania i "twórczosci"
    Z kitowym obiektywem można robić bardzo ładne i ciekawe zdjęcia, tylko trzeba poświęcić czas na naukę. Sam mam D3200 z kitem, jakiś stary 70-300 i 35/1.8
    Za 350 z pewnością się opłaca, jeżeli chcesz się trochę pobawić.

  7. #7

    Domyślnie

    39000 to nie jest tak znowu "niewiele" i 9 lat to też słuszny wiek, zwłaszcza dla baterii. Ale jeśli ufasz tej osobie, że aparat jest zadbany i bateria jeszcze "trzyma", to za 400zł z obiektywem byłby to niezły zestaw na start. A gdyby okazało się, że to obiektyw z vr i też dobra sztuka, to już w ogóle okazja.

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2014
    Miasto
    Ruda Śląska
    Posty
    178

    Domyślnie

    ja posiadam D3100 już kilka lat i stwierdzam ze to swietny aparat. za 400 zł bierz i sie nie zastanawiaj a po czasie zainwestuj w zew. lampe błyskową i od razu zobaczysz efekty. Tylko trzeba bedzie nauczyc sie korzystać zarowno z lampy jak i puszki. Wadą tej puszki na pewno jest fakt że ISO ne podkręcisz wyżej niż 400 bo szumy niszczą zdjęcia.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MarekD3100 Zobacz posta
    j Wadą tej puszki na pewno jest fakt że ISO ne podkręcisz wyżej niż 400 bo szumy niszczą zdjęcia.
    Wow... A ja używałem ISO-1600...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Wow... A ja używałem ISO-1600...
    Bo spokojnie można używać do 1600... Nie wiem skąd tekst o ISO 400, to już D60 dawał radę wyżej generalnie do 800 jest bez widocznych szumów (o ile nie bierzemy zdjęcie pod lupę ofc).
    Nikon D4s / Nikon D4 / D600 / D300s / D300 / D200 / D80 / D40 / Nex-5n / NIKKOR 24-70 2.8 ED / Tamron 70-200 2.8 / Nikkor 35mm 1.8G / Nikkor 50mm 1.8G / Nikkor 28-80 3.3-5.6G black&silver / Yongnuo YN-986N II / Yongnuo YN-685 / Yongnuo YN-360II / Yongnuo 50mm 1.8N
    Były: D7100 / D5300

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. czy taki zestaw zda egzamin?
    By smuggie in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-02-2018, 22:35
  2. Egzamin zawodowy- Fototechnik
    By Borus14 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-09-2014, 09:18
  3. Egzamin na fototechnika 2009
    By bsiuda in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 19-06-2012, 13:23
  4. [ Reportaż ] Egzamin 1 dan Aikido
    By sofronov in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-09-2010, 20:06
  5. [ Portret ] Egzamin...
    By Witek "Wisz" in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-06-2010, 20:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •