Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wind Mill Zobacz posta
    Ja chciałem tylko nieśmiało w kwestii hydrotechnicznej - prezentowana praca obrazuje ostrogę brzegową a nie falochron.
    Ale ok, niech będzie licentia photographica.
    Dzięki za zwrócenie uwagi. Naprawdę nie byłem świadomy technicznego terminu Od dziecka to były dla mnie "falochrony" i tak zostało

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Od lat przy okazji takich pomostów (to kryptonim ogólny, bo może być i falochron) mówię Ci to samo, a Ty od lat podejrzewasz mnie, że albo chcę Cię obrazić, albo wszczynać jakieś burze, albo w najoptymistyczniejszej wersji, że robię sobie jaja.
    To jest forum. W rozmowie twarzą w twarz od razu by było wiadomo o co Ci chodzi Ale po prawdzie, nader często czepiasz się. Czepiasz się kwestii, które dotyczą: podpisów, ramek, rozmiaru zdjęcia, a zostały już dawno, przed laty wyjaśnione. Tym razem padło coś nowego, świeżego. Kompozycja. Naprawdę fajnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    A ja od lat powtarzam, że dla mnie takie właśnie kompozycje pomostów (falochronów czy ostróg brzegowych ) są tak doszczętnie wyeksploatowane i zbanalizowane, jak nie przymierzając jelenie na rykowiskach, panienki podpierające wieżę w Pizie robiąc dzióbek lub parę lat temu poranne jajecznice na Instagramie - są wszechobecne, wyświechtane i rutyniarskie. Są jak plastikowa ciupaga z napisem Pamiątka z Krakowa.
    Zrobić ładny "kiczyk" nie jest łatwo.

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Pytasz, czy w tym wypadku nie sugeruję Ci braku zastanowienia nad kompozycją... Nie, nie sugeruję Ci tego, ja Ci to mówię wprost, od lat - tylko Ty nigdy nie biorąc tego poważnie, za każdym razem dziwisz się od nowa. A przecież sam przyznajesz, że 'trudno o lepsze kadrowanie falochronu'! Sam w swojej głowie tak się zafiksowałeś na tym, że nawet nie próbujesz wyobrazić sobie, że mogą być lepsze.
    Widzisz. Problem polega na tym, że w wielu przypadkach Twoje uwagi są naprawdę cenne i wartościowe (zwłaszcza dla początkujących), ale zbyt często (takie mam przynajmniej wrażenie) wypowiadasz się z pozycji mentora, który wie wszystko. Także to, co w mojej głowie się zafiksowało. Skąd pewność, że nie umiem sobie wyobrazić innych rozwiązań? Skąd w ogóle pewność, że muszę je sobie wyobrażać (a nie muszę, bo mam już jako takie doświadczenie by wiedzieć, co, jak, w jakich warunkach mogę pokazać i jak chcę to pokazać)

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    No i na koniec - mógłbym zareagować jak zwykle, kiedy ktoś palnie lekką głupotę, ale byłaby wielka obraza, więc powiem jak w telewizji: bardzo oszczędnie gospodarujesz prawdą. Na poważnie chcesz ten kadr tłumaczyć 'zastanymi warunkami'? Zastane warunki nie pozwoliły Ci stanąć dwa lub dwadzieścia kroków w bok? Serio? Jakiej groźby zastane warunki użyły, żeby zmusić Cię do kurczowego trzymania się osi symetrii pomostu? Warunki zastane tak Ci zablokowały śrubkę w statywie, że nie mogłeś przekręcić aparatu lekko w bok, jak już uwolniłeś się i stanąłeś te dwa kroki w którąkolwiek stronę? Zastane warunki Ci przeszkodziły w myśleniu nad inną kompozycją? Ejże...
    Sugerujesz mi palnięcie lekkiej głupoty, a sam pleciesz androny. Albo nie zrozumiałeś co napisałem (w co wątpię) albo dalej prowokujesz. Ale dobrze. Jeszcze raz.
    Gdyby warunki zastane były inne - np. układ chmur był inny, działo się coś innego na niebie (np. była tęcza, burza z piorunami, objawienie Matki Boskiej), było inne światło (wschód ze Słońcem w kadrze, Księżyc przebijający się przez chmury) można by było próbować pokazać ten falochron (pardon - ostrogę brzegową) i.n.a.c.z.e.j. Nie działo się nic co pozwoliłoby pokazać ten element hydrotechniczny l.e.p.i.e.j., ł.a.d.n.i.e.j. W mojej subiektywnej ocenie.
    A odnośnie tego konkretnego kadru, odpowiedź jest prosta. Nie. Warunki nie pozwoliły na pokazanie tego inaczej, co w mojej subiektywnej ocenie wydawałoby mi się ładniejszym. Ani krok, ani dwa, ani nawet dwadzieścia w bok, jak również przekręcenie aparatu by nie pomogły. Widzisz te dwie smugi światła przebijające się przez pale? Układają się w tym samym kierunku w którym podążały chmury. Ja to widziałem. To mi się spodobało. To jak nikną na płaszczyźnie plaży. Trwało to chwilę, słońce zaszło za linią półwyspu i światło stało się mdle rozproszone, a plaża stała się zacieniona. Chwila. Ja ją uchwyciłem w sposób, który trafił najlepiej w mój gust. Może lubię jelenie na rykowisku

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Masz warsztat, umiesz zrobić zdjęćie żeby nie zgrzytać zębami nad wymęczonym kolorem - a tu te pomosty jak jelenie i ciupagi... Oczywiście kaźdy może robić zdjęcia jakie uważa, ale też jak je wystawia - każdy może je skomentować, z czego korzystam.
    Każdy z nas postrzega inaczej świat. Każdy ma inną wrażliwość. Każdy zwraca uwagę na inne detale.
    Dla Ciebie to jelenie i ciupagi, a dla mnie to gra świateł, uczta barw, spokój symetrii złamanej jakimś szczegółem.
    Więcej pokory bombelku

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nemeth Zobacz posta
    Każdy z nas postrzega inaczej świat. Każdy ma inną wrażliwość. Każdy zwraca uwagę na inne detale.
    Dla Ciebie to jelenie i ciupagi, a dla mnie to gra świateł, uczta barw, spokój symetrii złamanej jakimś szczegółem.
    Więcej pokory bombelku
    Politycznie nadajemy na zupełnie innych falach ale podsumowałeś iście idealnie dyplomatycznie i czemu przyklaskuję.

  3. #13

    Domyślnie

    Nie Maciek, nie kupuję tego. Tłumaczenie zastanymi warunkami (czy chmurami) to była głupota i te powiastki mnie nie przekonają. Nie tylko nie wyobrażasz sobie lepszej kompozycji, ale nawet to osobiście powiedziałeś - więc nie domyślam się co masz w głowie, tylko wiem to bezpośrednio od Ciebie.

    Co do reszty - no cóż, tłumaczenia jak tłumaczenia, ani mnie nie grzeją ani nie ziębią. Ty znasz moje zdanie, ja znam Twoje (zastane warunki nie pozwalają Ci zrobić innej kompozycji, z czego sobie jawnie kpię) i jak sądzę każdy zostanie przy swoim zdaniu.

    Na koniec - nie spoufalaj się i nie mów do mnie bombelku, bo to źle świadczy o Twojej kindersztubie. Trzymaj fason. Zostańmy na Nemeth i bombel.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  4. #14

    Domyślnie

    Fajne zdjęcie, mnie się podoba
    "Piękno jest w nas i otaczającym świecie" || Obecnie:,Nikon D7200, Nikon 18-105 f/3.5-5.6 G ED VR, Nikkor 35 f/1.8 G || Było: Nikon D5000, Nikon 18-55 mm, Pentax Optio LS 465

  5. #15

    Domyślnie

    Dla mnie zdjecie jest fajne, dopieszczone i czyste. Dwa "lasery" po prawej daja fajny "dyskomfort w odbiorze. Tylko ta brudna zieleń po prawej na niebie tuż nad horyzontem mnie jakoś koli w oko.
    Ja państwu powiem, że ja pracuję cały czas, cały czas czegoś się uczę, bez przerwy.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Falochron - [Nemeth]
    By Nemeth in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 22-05-2014, 22:13
  2. [ Krajobraz ] Falochron b&w - [Nemeth]
    By Nemeth in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-01-2012, 14:17
  3. [ Krajobraz ] Falochron w kolorze - [Nemeth]
    By Nemeth in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 06-01-2012, 11:38
  4. [ Krajobraz ] Falochron #2 - [Nemeth]
    By Nemeth in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 17-12-2008, 12:19
  5. [ Krajobraz ] Falochron - [Nemeth]
    By Nemeth in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 12-11-2008, 01:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •