Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Uszkodzone nefy. Prośba o pomoc.

    Witam podczas robienia zdjęć na chrzcinach karta uległa uszkodzeniu. Po podłączeniu do kompa nie było widać żadnych zdjęć. Udało mi się odzyskać nefy programem do odzyskiwania ale większość niestety jest uszkodzona. Żaden program nie chce ich otworzyć.
    Może Wy macie jakiś pomysł czy da się coś z tym zrobić.
    Przykładowe 2 nefy na:
    https://www.dropbox.com/sh/oxwdx3u5v...RR3cfzlZa?dl=0

    Z góry dzięki za pomoc.
    Trochę tego...trochę tamtego...

  2. #2

    Domyślnie

    Obydwa pliki, od początku do końca, zawierają wyłącznie bajty o wartości 0. Może jakiś inny program do odzyskiwania lepiej sobie poradzi? (Nie mam pojęcia jaki, ale pewnie znajdzie się kilka, zawsze można spróbować...)

  3. #3

    Domyślnie

    Przede wszystkim nic nei rób z tą kartą, jeśli naprawdę zależy Ci na plikach. Weź jakiś program do kopiowania dysków i zrób fizyczną kopię karty na dysku - bajt po bajcie. Mając taką kopię próby odzyskiwania i inne manipulacje możesz już robić na kopii. Ja kiedyś w ten sposób odzyskałem cały dysk danych, nie tylko malutką kartę.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Sprawdź Digital Image Recovery i tak jak poprzednik napisał zrób kopie, sklonuj np na pendrive.

  5. #5

    Domyślnie

    Digital image recovery sprawdzalem i nic. Generalnie chyba że 6 różnych programów przetestowałem. Kopii nie da rady zrobić bo po włożeniu do czytnika chce od razu formatować kartę. Nie da się wejść w kartę ani nic.

    Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
    Trochę tego...trochę tamtego...

  6. #6

    Domyślnie

    Czy mógłbyś napisać, jaka to była karta? Może komuś to pomoże uniknąć takiej niespodzianki.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samson09 Zobacz posta
    Digital image recovery sprawdzalem i nic. Generalnie chyba że 6 różnych programów przetestowałem. Kopii nie da rady zrobić bo po włożeniu do czytnika chce od razu formatować kartę. Nie da się wejść w kartę ani nic.
    Może użyj uniksowego "dd" z jakiejś dystrybucji uruchamianej z CD?
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Dd_(Unix)
    ['O]

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samson09 Zobacz posta
    Digital image recovery sprawdzalem i nic. Generalnie chyba że 6 różnych programów przetestowałem. Kopii nie da rady zrobić bo po włożeniu do czytnika chce od razu formatować kartę. Nie da się wejść w kartę ani nic.
    Bo trzeba albo użyć specjalistycznego (co nie znaczy niedostępnego) oprogramowania, albo dać to komuś do zrobienia, kto takie ma i umie się nim posługiwać. Ja użyłem DMDE (to było kilka lat temu) i odzyskałem dysk, którego system nawet nie widział. U Ciebie system widzi kartę, tylko nie widzi na nim plików, więc domyślam się, że sytuacja jest nieco lepsza, choć trudno wyrokować na poważnie.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc wysłałem kartę do analizy. Pytał ktoś wcześniej karta firmy goodram ale wątpię żeby to miało jakieś znaczenie. Każda może paść.

    Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
    Trochę tego...trochę tamtego...

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki za info. Oczywiście każda może paść, ale niektóre padają jakby częściej Dlatego np. ja znając dokładne parametry czy konkretny model takiej karty zdecydowanie bym jej unikał. Oczywiście niekoniecznie wszystkich kart tej firmy. Dlatego dla mnie cenna jest informacja o modelu karty, bo to jednak może robić różnicę.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Prośba o pomoc.
    By BorysR in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-10-2010, 23:39
  2. Uszkodzone nefy
    By Pilichowski Ragno in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-06-2010, 08:51
  3. Uszkodzone NEFy w PS Elements 6.0
    By SSN774 in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-08-2008, 21:04
  4. prośba o NEFy ze zdjęciami IR
    By mkaluza in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-06-2007, 22:34
  5. prośba o NEFy z Nikkora 35F2
    By moshica in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 20-11-2006, 09:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •