Close

Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 143
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    Pisałem jakiś czas temu temu żeby Panasonic wszedł w "pełna klatkę" i mam nadzieje że tak zrobi. Mają świetnych inżynierów, programistów itd. generalnie w ich systemach bezusterkowych najbardziej odpowiadało mi ich intuicyjne MENU, szybkości działania, przemyślane funkcję itd. Byłem bardzo zadowolony z Panasonica GX7 ale miał jedną poważną jak dla mnie wadę - małą matryce m4/3.
    Coś w tym jest. Niedawno testowałem GX9 i wspominam go bardzo dobrze. Gdyby nie matryca o przestarzałych osiągach, widziałbym ten aparat w swoim arsenale.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  2. #22

  3. #23
    sv
    Gość

    Domyślnie

    Podobno Panas FF będzie miał matrycę od TowerJazz ( jest udziałowcem tej firmy) a to oznacza, że uniezależni się od matryc Sony. Trzymam kciuki za Panasa, bo robią przemyślany sprzęt i mogą sporo namieszać. Mam nadzieję na bagnet EF

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez meliszipak Zobacz posta
    A Sony to jest całkiem w ciemnej dziurze.

    No niestety jest.Wiedział o tym Canon w latach 80tych, wiedzieli też o tym inżynierowie Nikona którzy pozbyli się małej dziury bagnetu F gdy tylko nastała ku temu możliwość. Większy bagnet to większe możliwości oraz duże ułatwienie dla projektantów optyki. SONY ograniczyło się na sam start systemu stosując bagnet o średnicy projektowanej pod aps-c.
    Sony wykreowało popyt na bezlustra ale w ogólnym rozrachunku może okazać się największym przegranym tejże decyzji. A Panasonic leicowego bagnetu raczej mieć nie będzie.

  5. #25

    Domyślnie

    Panas chyba nie korzystał z matryc Sony, tylko ze swoich.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Panas chyba nie korzystał z matryc Sony, tylko ze swoich.
    20MPIX są Sony. !6 chyba panasa.

  7. #27
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Podobno Panas FF będzie miał matrycę od TowerJazz ( jest udziałowcem tej firmy) a to oznacza, że uniezależni się od matryc Sony. Trzymam kciuki za Panasa, bo robią przemyślany sprzęt i mogą sporo namieszać. Mam nadzieję na bagnet EF
    Panas ma 49% udziałów w TowerJazz, a plotki cały czas dotyczą że mają pełną klatkę BSI z globalną migawką i to może być bardzo ciekawe wejście na rynek.

  8. #28
    sv
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Panas chyba nie korzystał z matryc Sony, tylko ze swoich.
    Matryca w GH5s też jest sony.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Panas ma 49% udziałów w TowerJazz, a plotki cały czas dotyczą że mają pełną klatkę BSI z globalną migawką i to może być bardzo ciekawe wejście na rynek.
    Globalna od razu w FF?

  10. #30
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    .. puszka będzie dużo lepsza o asekuranckich wypustów duopolu.
    Tak na marginesie. Z jednej strony to też bym chciał, by lustrzanki FF i bezlustra FF (i lustrzanki MF) robiło więcej firm. Kiedyś było kilkukrotnie więcej producentów MF niż dzisiaj jest lustrzanek FF, o producentach małego obrazka nie wspomnę. Tzn wspomnę jednek tylko tzw wielka piątkę - Minolta, Olympus, Pentax no i wiadomo N i C. Było producentów więcej, a jakoś szli swoimi drogami, róznili się mocniej stylistycznie. A szczególnie w MF to rozwiązania mieli najróżniejsze. Ale czy dalej to tym bardziej się to wszystko ujednolica. Czy w aparatach dojdziemy do tego co w smartfonach? Dwa systemy operacyjne, każdy smartfon ma praktycznie te same funkcje.
    Teraz jak by były kolejne bezlustra FF - to fajnie, ale … za późno, systemy optyki w praktyce zawężają konkurencje do duopolu i nie sądze, by coś się zmieniło gdy wejdzie w to Pansaonic, Pentax, Olympus i nawet ktoś kolejny. No chyba, że wszystkie systemy będą w praktyce bazowały na …. podpięciu optyki Canon EF z bardzo dobrym skutkiem.

Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Dlaczego tak?
    By willy_fil_ in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 10-02-2017, 23:09
  2. SD / CF dlaczego??
    By waski79 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-11-2007, 10:54
  3. A może weź pan Panasonica... ?
    By lesiuc in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-03-2006, 21:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •