Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Jaka lampa ?

  1. #1

    Domyślnie Jaka lampa ?

    Witajcie,

    Sprawa jest taka. Miałem sb700, która się zupełnie nie dogadywała pod względem af z moją Sigmą 35 1.4. Postanowiłem spróbować z czymś innym. Rozważam strobossa 60 i sb800. Ktoś może używa podobnego zestawu i może się wypowiedzieć o celności af w takiej kombinacji ?

    Dodam, że kalibrację robiłem sam i bez lampy działa to dobrze, tak więc wolałbym całości do Gdyni nie wysyłać.
    A7 III | A7 II | 35 1.4 | 55 1.8 | 85 1.4 |

  2. #2

    Domyślnie

    SB800 też się nie dogada z włączonym wspomaganiem AF. Ja mam SB910, ale kalibruje Sigmy w Gdyni wysyłając aparat i lampę i proszę o sprawdzenie współpracy z wspomaganiem AF z lampy. Działa pięknie.

  3. #3

    Domyślnie

    Właśnie chciałem uniknąć wysyłania całości do serwisu, ciekaw jestem czy YN i quadralite też ma takie problemy,
    A7 III | A7 II | 35 1.4 | 55 1.8 | 85 1.4 |

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez themadablues Zobacz posta
    Właśnie chciałem uniknąć wysyłania całości do serwisu...
    Ale czemu? Przecież to bez różnicy, a serwis spisuje się doskonale w tym zakresie. Ja po kilku latach z Nissinem, a później Yongnuo stwierdzam, że jak chcesz powtarzalną, niezawodną i szybką lampę, to musi być to SB800 albo SB910

  5. #5

    Domyślnie

    Stanęło na YN i póki co jestem zadowolony. Pracuje to zdecydowanie lepiej z moim zestawem niż wcześniej sb700. Teraz tylko muszę znaleźć jakiś dyfuzor typu ligjhtsphere, macie coś do polecenia ?
    A7 III | A7 II | 35 1.4 | 55 1.8 | 85 1.4 |

  6. #6

    Domyślnie

    Dopinam sie - bo zalozylbym watek o takim samym temacie. Narazie mam tyly w portfelu, dlatego lampki pokroju sb700 odpadaja - ale jedno zasadnicze pytanie, warto w ogole sprobowac manuala za 250-400zł (automat tez ma tryb manualny, wiec troche takie wtapianie kasy:P)? Jezeli tak, to jakiego?

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Triopo TR-982 wersja III ( działa poprawnie TTL, CLS, HSS, są sterowniki do systemu ), cenowo jakieś 250zł.
    Godox ( u nas Quadralite z naszą gwaranacją ) też ma ciekawe modele.
    Viltrox i Meike - od manualnych po takie z TTL, HSS, CLS itd podobna jakość jak Yongnuo, dużo manualnych lamp w cenie ~100zł
    Mniej znane bardzo dobre i zdecydowanie lepsze od YN to np Pixel.

  8. #8

    Domyślnie

    Tropio widze klopot z wyrwaniem u nas 3 gena, ale skupie sie na quadralite, bo cos mi sie obilo, zapewne 60tka. Reszte przejrze porownam, zeby sie upewnic. Dzieki za liste

  9. #9
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Wersja III ma wbudowany odbiornik radiowy plus mała kosmetyka w budowie, można spokojnie brać wersje II ( można ta lamopą sterowac też innymi w trybie master/slave z TTL ).

Podobne wątki

  1. Lampa Variant 730-2 AF + D100 (ew. jaka lampa?)
    By chewinggum in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-06-2011, 09:59
  2. Jaka lampa?
    By pimm23 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-03-2011, 13:22
  3. lampa,jaka?
    By siarakacper in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 25-11-2008, 19:16
  4. Jaka lampa do D80 - SB-600 czy SB-800
    By cocai in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-05-2007, 23:45
  5. jaka lampa do F3?
    By pietrucha in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-09-2005, 18:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •