Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za Wasz czas który poświęciliście, aby jednak przebrnąć przez tę paczkę fotek, które wstawiłem.

    Dziękuję również za konstruktywne komentarze, szczególnie Tobie 2pompony.

    Możecie się ze mnie nabijać jeśli macie ochotę. Na pokazy pojechałem tylko po to aby poeksperymentować i poćwiczyć z aparatem.
    Zrobiłem 2379 zdjęć, niektóre w seriach po 5, inne pojedynczo.
    Spędziłęm ponad 6 godzin na przeglądaniu materiału, wytypowałem 769 zdjęć nadających się do dalszej pracy z nimi, nieco ponad 180 obrobiłem bardziej lub mniej, z czego 54 zapodałem tutaj.

    OK, przegiąłem z ich liczbą, fakt. Mogłem wytypować dziesiątkę. W przyszłości być może tak zrobię.

    Klasyk, zatem nie jestem "leniwym autorem" jak to mnie określiłeś i nie miałem zamiaru okazać Tobie braku szacunku. Raczej byłem rozentuzjazmowany i dlatego wrzuciłem tyle fotek. Mój błąd.

    Jestem wielkim fanem lotnictwa i marzą mi się zdjęcia takie, jak widuję m.in.: na forach. Sprzęt jest poza moim budżetem, ale strzelanie nawet takim kartoflem jak P900 daje mi wielką rdochę.

  2. #12
    kl
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli nie odebrałeś moich uwag zbyt osobiście, to cieszę się, że jakoś Ci utkwiły w pamięci. Ponieważ napisałeś wyżej, coś co dla mnie jest nieco szokujące, to pociągnę wątek dalej.
    Zrobiłeś 2379 ujęć. To jeszcze zbyt szokujące nie jest. Pokazy są bardziej dynamiczne niż wesela a ludzie tam robią więcej. 1/3 wytypowałeś do postprocessu a te najlepsze 54 wygląda, tak, jak wygląda. Można znaleźć sporo ciekawych kadrów ale o jakości odwzorowania detali lepiej nie mówić. Pogoda też nie pomogła. Chcesz merytorycznych uwag, to zacznij od uwag własnych. Masz jakieś uwagi np do zdjęcia nr 8, 24 czy 48?
    Nie znam możliwości Twojego sprzętu. Znam ceny obiektywów o ekstremalnych ogniskowych, które w swoim zakresie ma P900. Wnioski muszą być oczywiste. Trzeba szukać niszy, którą ten sprzęt dostatecznie ogarnie. Zacząłbym od sprawdzenia jakości obrazowania na poszczególnych ogniskowych i przesłonach. Później starałbym się nie wychodzić poza zakres w którym jakość jest najlepsza. Do tego nie potrzebujesz opinii innych. Musisz to przepracować sam. Możesz przy okazji dojść do dziwnych wniosków, że fotografie zrobione sprzętem za 100 tys są nudne a Twoje wypatrzone okiem pasjonata i zrobione sprzętem 50x tańszym, mają to coś. I tego Ci życzę.

  3. #13

    Domyślnie

    Cześć Raziel79.

    Na Twojej wrzutce jest sporo ciekawych momentów - oderwania, mijanki, fajne dymy.
    Na wstępie skupiłbym się przede wszystkim na właściwym umieszczeniu obiektów w kadrze - według zasad kompozycji, rzecz jasna. To podstawowy aspekt fotografii - zobaczysz jak zmieni się odbiór Twoich prac.
    Jeśli jesteś pasjonatem lotnictwa i chciałbyś robić dobre zdjęcia to zapraszam na forum SPFL. Znajdziesz tam "świrów" którzy zęby zjedli na takiej fotografii - chętnie dzielą się swoją wiedzą na ten temat.

    Pozdrawiam serdecznie
    Frodo

  4. #14

    Domyślnie

    Wrzuciłeś foty w pełnej rozdzielczości z prośbą o porady odnośnie ustawień sprzętu - więc chyba temat powinien bardziej znaleźć się w dziale tematycznym coolpixów. Odnośnie fotek (kompozycja, barwa) się nie wypowiem bo nie wiem, czy to, co widzimy, to surowy materiał z aparatu czy jednak coś tam od siebie dodałeś obróbką (bo w kadrowanie chyba w ogóle się nie bawiłeś). Nie miałem w ręku aparatu z tej serii. Patrząc na exify losowo wybranych fotek zastanawia mnie jedynie, że robione były w trybie autofocusa AF-S. Te modele aparatu nie mają funkcji AF-C? Żadnej opcji śledzenia przemieszczających się obiektów?

    W temacie prezentacji fotek w tym dziale ode mnie dwie rady:
    1. Solidna i bezkompromisowa selekcja. Wiem, że ciężko z kilku tys fotek wybrać te najlepsze. Ja to robię etapami. Pierwszy etap jest już w trakcie wyjazdu - wieczorem każdego dnia pokazów zgrywam foty na laptopa i pobieżnie je przeglądam wyrzucając te, które ewidentnie skopałem (samolot uciekł z kadru albo fota wyszła poruszona). Późniejsza selekcja jest już na spokojnie w domu - robię to etapami. Z każdej serii zdjęć wybieram jedno najlepsze. I jak już mam tylko te najlepsze, porównuję wszystkie foty danego samolotu z całego dnia wybierając jedno czy dwa. Potem to samo robię porównując foty ze wszystkich dni. Jeśli nie chce Ci się bawić w tagowanie czy katalogowanie fotek przez nazwy samolotów, dużym ułatwieniem jest tu wgląd w program lotów pokazów, gdzie masz rozpiskę godzinową, co i o której godzinie latało danego dnia. Porównujesz to z godziną zrobienia zdjęcia - przyśpiesza to wyszukiwanie fotek danego samolotu. Jeszcze lepiej pisać sobie na kartce w trakcie pokazów, co i w jakim przedziale czasowym latało danego dnia. Bardzo to ułatwia wyszukiwanie fotek danej maszyny w gąszczu kilku tysięcy zdjęć.
    2. Dopasować wielkość zdjęcia na galerię do możliwości aparatu. Lepiej zmniejszyć fotę do np. 1200 pikseli na dłuższym boku niż wrzucać "Full HD" czy 3000, gdzie widać już szumy i inne niedoskonałości. W przypadku tych fotek, które tu wrzuciłeś, moim zdaniem, te 1200 pikseli to maksimum (oczywiście po uprzednim ich wykadrowaniu).
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  5. #15

    Domyślnie

    No, super to Yanis przedstawiłeś.
    Z tą karteczką i zapisywaniem to sam sobie przechwycę ☺

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Frodo Zobacz posta
    Z tą karteczką i zapisywaniem to sam sobie przechwycę ☺
    Ale to już zahacza o typowe spotterstwo - blee ☺️
    D810 + nikkor 500 f/4 vr
    instagram: frogifly

  7. #17

    Domyślnie

    ?
    Żeby ogarnąć selekcję szybciej.

  8. #18

    Domyślnie

    Hmm dużo tego... więc tak ... MiL Mi 24 bodajże 29 w miarę ok, reszta kiepskie , nie ostre , kadrowanie samoloty bardziej ciasno , śmigła staraj się rozmywać zacznij naukę od 320 .250 i schodź w dół z czasami , nie ucinaj podwozia albo części wirnika ,popracuj nad obróbką
    |D90|D7200|S10-20|35 f1.8|18-105vr |T70-300VC |T150-600VC |
    FOTKIJETPHOTOS,AIR FOTO

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. [ Lotnicze ] Air Show 2018 Radom by Rossi_PL
    By Rossi_PL in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-06-2019, 14:20
  2. [ Lotnicze ] AIR SHOW 2018 Radom
    By vid3 in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 25-09-2018, 17:42
  3. [ Reportaż ] Radom - Air Show 07.
    By yakoop in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-09-2007, 23:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •