Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    A jakie są najcięższe warunki atmosferyczne, w których nie masz stresa robiąc nim zdjęcia?
    Nie wiem jak to opisać, na serio. W mm słupa wody? W jakim czasie...? Tego się nie da chyba miarodajnie opisać. Tak czy siak pod wysuwającym tubusem jest tylko gąbka zatrzymująca kurz. I do pewnego momentu odrobinę wody- póki nie przesiąknie. Podobnie osłona przedniej soczewki potrafi puścić na łączeniu pierścienia. Domyślam się, że znajdzie się zaraz niejedna osoba która to użytkowała obiektyw niejednokrotnie w złych warunkach i nie miała problemów. Owszem, wierzę. Ale widocznie te warunki nie były aż tak złe... Uprzedzam- nikt z nim nie nurkował.
    I żeby nie było, że narzekam- absolutnie. Jestem bardzo zadowolony. Nie żałuję zakupu. Owy zaciek nie ma wpływu na zdjęcia.


  2. #12

    Domyślnie

    To posłuchajcie tego, D3s + 500 F4 fociłem w lekkim deszczu. Po kilku minutach mi zdechł, okazało się że woda dostała się pod spust i zwarcie poszło. Nikkor 24-70 guma mi odeszła po siąpieniu, zluzowała na tyle że latała.
    Teraz jak tylko zaczyna siąpić chowam pod ceratę sprzęt. Tak offtopic.

    200-500 nie jest szkłem pancerym tak jak np. sigma 150-600 sport no coś za coś. Za to sigma nie jest szkłem poręcznym i na spacery

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Darku a masz może możliwość dołączenia do tego zestawu Sigmy 150-600 Sport? Ciekawi mnie jak ona wypada na tle Nikkora 200-500, oczywiście oprócz tego że ciemniejsza, większa i cięższa.
    Już porównywałem tego sporta z nikkoram i coś tam pisałem. Obrazek podobny. VR, waga, światło po stronie nikkora, pancerność i "pro" po stronie sigmy. Najbardziej mnie wnerwiało w niej to że tubus się rozsuwa sam, trzeba cały czas lockować.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    1EV zysku w świetle też robi różnicę. Szczególnie dla osób pracujących na granicy akceptowalnego ISO. I to bez różnicy na posiadany korpus.
    Zgadza się, dochodzi też plastyka.
    Wszystko zależy od tego co focimy i w jakich warunkach i odległości od obiektu.
    No bo jak to inaczej wytłumaczyć


    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Darku a masz może możliwość dołączenia do tego zestawu Sigmy 150-600 Sport? Ciekawi mnie jak ona wypada na tle Nikkora 200-500, oczywiście oprócz tego że ciemniejsza, większa i cięższa.
    większy obrazek

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    Za to sigma nie jest szkłem poręcznym i na spacery
    E tam, ja się pod tym nie podpiszę. Moja Żona, całe 45-50 kg żywej wagi chodzi na spacery ze Sportem i spokojnie daje radę, a chuchro i słabizna z niej straszna (z Żony znaczy, nie z Sigmy). To szkło nadaje się nie tylko na statyw . Targam Sporta ze sobą często a bardzo pomocny w tym przypadku jest PD Slide. Opowiadanie moim zdaniem, że Sigma Sport nie nadaje się do spacerowanie to demonizowanie tego obiektywu. Owszem plastikowy i tandetnie zrobiony (biorąc pod uwagę jego cenę, szczególnie w porównaniu cenowym z Sigmą C) Nikkor przyjemniej jest targać ale skreślać w tym względzie Sporta nie należy
    Ostatnio edytowane przez Piechu ; 10-09-2018 o 20:29
    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

  4. #14

    Domyślnie

    Ja tam nigdy w te "wodoszczelności" do końca nie wierzyłem i zawsze mam przy sobie raincoat. I tu dodałbym jeszcze jedną zaletę 200-400, czyli wewnętrzne ogniskowanie. Łatwiej takie szkło się użytkuje, gdy nakłada się na niego jakieś ubranko. Z tymi wysuwanymi tubusami mam zawsze w takich sytuacjach problem.

    Od ponad dwóch lat mam równolegle Sigmę Sport i N200-400 VRII. Przy moich zastosowaniach Nikkor praktycznie leży w domu, a w plener biorę Sigmę. Wydajność stabilizacji i wagę przedkładam w tym wypadku nad różnicę w jakości obrazka (widoczną głównie po bokach) i jasność. Nikkora zabieram w zasadzie jedynie wtedy, gdy wiem, że będzie focenie w trudniejszych warunkach oświetleniowych, gdzie z ciemnym szkłem pokroju Sigmy mogą występować problemy z AF.
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  5. #15

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za opinie. Coś mi się tam w głowie poukłada dzięki Wam

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piechu Zobacz posta
    E tam, ja się pod tym nie podpiszę. Moja Żona, całe 45-50 kg żywej wagi chodzi na spacery ze Sportem i spokojnie daje radę, a chuchro i słabizna z niej straszna (z Żony znaczy, nie z Sigmy). To szkło nadaje się nie tylko na statyw . Targam Sporta ze sobą często a bardzo pomocny w tym przypadku jest PD Slide. Opowiadanie moim zdaniem, że Sigma Sport nie nadaje się do spacerowanie to demonizowanie tego obiektywu. Owszem plastikowy i tandetnie zrobiony (biorąc pod uwagę jego cenę, szczególnie w porównaniu cenowym z Sigmą C) Nikkor przyjemniej jest targać ale skreślać w tym względzie Sporta nie należy
    ło kurde zazdro takiej kobiety

  7. #17

    Domyślnie

    Świetnie się wątek rozwinął Podtrzymuję go samplem. D810+N200-500 @500mm, F6.3, 1/1000s, iso280, VR OFF, AFON kciuk, AFC D9 bez potwierdzenia ostrości. To moje pierwsze zdjęcia z tak szybkimi obiektami ale daje pogląd co można zrobić tym obiektywem.

    Ponieważ to teleobiektyw to warto wziąść pod uwagę warunki pogodowe. Tego dnia było przelotnie, deszczowo/mrzawkowo, podstawa chmur ~400m
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	RadomAirShow_2018_08_25_02406.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	14,79 MB
ID:	13926
    Ostatnio edytowane przez Rossi_PL ; 11-09-2018 o 12:57
    blog|fejsbuk|flickr
    Z6II|20|35|50|85|500

  8. #18

    Domyślnie

    Panowie, trzymajcie portki, bo to będzie nius dnia (przynajmniej dla mnie).

    Nikkor 200-400 4 II nie ma 400 mm tylko 310!

    Bez obróbki focisze, z puchy od razu:

    oryginał

    oryginał
    Ostatnio edytowane przez Dariusz Breś ; 11-09-2018 o 19:28

  9. #19

    Domyślnie

    Heh, to tak jak 70-200 nie ma 200 Pewnie na dużej odległości ostrzenia jest ok, zapewne skraca ogniskową dla krótkiego dystansu. Ale żeby aż tak?

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Heh, to tak jak 70-200 nie ma 200 Pewnie na dużej odległości ostrzenia jest ok, zapewne skraca ogniskową dla krótkiego dystansu. Ale żeby aż tak?
    Lightroom i windows pokazuje 310 mm, foty vs 200-500 to potwierdzają, to jest jakaś masakra...

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Okej, ma 400 mm na dalszych odległościach, a tak to od 280, 300, 380, do 400 zależnie od odległości od obiektu, hehhhee
    200-500 takie jakie ustawię ma niezależnie od odległości.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. który obiektyw lepszy
    By smigaacz in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-07-2015, 22:36
  2. Proszę o pomoc, który obiektyw lepszy.
    By greggo in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-05-2013, 16:50
  3. n 85/1.8G vs n 85/1.8D, który lepszy?
    By mateo666 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-09-2012, 21:07
  4. d40- lepszy obiektyw czy zmiana na lepszy model???
    By MARiS in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 21-11-2008, 22:43
  5. Który obiektyw jest lepszy ? (Macro)
    By Raulo in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-08-2008, 00:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •