Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1

    Domyślnie Problem z prześwietlaniem Sigma 17-50

    Witam. Po serwisie sigmy 17-50 (zablokowany zoom) pojawił się problem z prześwietlaniem zdjęć. Np.
    aby zdjęcie wyszło jako tako trzeba zmienić czas naświetlenia sugerowany przez D7500 z 1/15 na aż 1/320. Na innych obiektywach np nikkor 10-24 i 18-105 ewentualna zmiana ekspozycji wymaga minimalnej korekty. Co może być przyczyną?

  2. #2

    Domyślnie

    Wrzuć zdjęcie z EXIFem to może coś wymyślimy. Dziwna bajka. Zresetowałeś ustawienia aparatu? Może jakiś BKT się odpalił czy inne cudo...

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez raftepes Zobacz posta
    Co może być przyczyną?

    Na przykład zablokowana przysłona. Body myśli, że obiektyw ustawi dziurę powiedzmy f11 bo tak mu świtłomierz podpowiada, a obiektyw może by i chciał, ale przysłonę ma zablokowaną i zamiast f11 daje f2,8. Więc w body trzeba te około 4 EV nadgonić.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  4. #4

    Domyślnie

    Zdejmij obiektyw z body i zajrzyj przez przednia soczewke.
    Przyslona ma byc zamknieta.
    Jak jest otwarta to masz przyczyne.
    Zapewne na max dziurze zdjecia wychodza ci normalnie, a problem dopiero wystepuje przy przymykaniu?
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  5. #5

    Domyślnie

    Wygląda na to, że zablokowana przysłona bo ciągle jest max dziura. Na około 2.8 zdjęcia wychodzą normalnie. Dziękuję za pomoc

  6. #6

    Domyślnie

    Wyslij do serwisu z opisem. Napewno to poprawia. Masz przeciez gwarancje. Od razu psioczysz na sigme a czy nikon czy canon nie ma tego lub innego typu usterek w obiektywach?

    Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Hancock55 Zobacz posta
    Wyslij do serwisu z opisem. Napewno to poprawia. Masz przeciez gwarancje. Od razu psioczysz na sigme a czy nikon czy canon nie ma tego lub innego typu usterek w obiektywach?

    Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
    Kolega nie psioczy, tylko się swoim przypadkiem podzielił- i dobrze, bo może komuś jego przypadek pomoże.
    Powściągliwość przed takimi hasłami wydaje mi się wskazania.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  8. #8

    Domyślnie

    W innym watku zarzeka sie ze nigdy wiecej sigmy.... luz.

    Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

  9. #9

    Domyślnie

    Cytuje kolege: Ja po ostatnich doświadczeniach z sigmą 17-50 będę omijał tą firmę z daleka. Na początku było zauroczenie ale po 2 miesiącach zablokowany zoom bez konkretnej przyczyny. Po powrocie z serwisu prześwietla totalnie każde zdjęcie, że trzeba mocno skracać czas naświetlania, ale często daje to znowu efekt niedoświetlenia. Nigdy nie miałem i nie mam takich problemów z nikkorami.
    Cytat Zamieszczone przez Teu Zobacz posta
    Kolega nie psioczy, tylko się swoim przypadkiem podzielił- i dobrze, bo może komuś jego przypadek pomoże.
    Powściągliwość przed takimi hasłami wydaje mi się wskazania.
    Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

  10. #10

    Domyślnie

    Obiektyw wrócił z serwisu. Tym razem był zblokowany popychacz przysłony. Jeśli chodzi o moją deklarację to ją podtrzymuję - nigdy więcej Sigmy.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Przyroda ] Problem z prześwietlaniem białych elementów na zdjęciach
    By warron2013 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-08-2017, 00:49
  2. Problem z FF/BF - Sigma 100-300 f4
    By nick-on in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-04-2012, 12:23
  3. Sigma 17-50 F2.8 EX HSM OS - problem?
    By pudens in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-07-2011, 01:21
  4. D-60 problem z przeswietlaniem zdjec.
    By wolff6 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 21-09-2009, 21:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •