Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Proszę o ocenę :)

    Witajcie

    Jestem świeżakiem fotografii Chciałem zaprezentować kilka moich zdjęć do Waszej oceny.
    Proszę o konstruktywną krytykę i porady

    Pozdrawiam!

    1.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kwiat rosa 1.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	3,50 MB
ID:	13199

    2.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kwiat1.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	3,06 MB
ID:	13200

    3.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kwiat rosa 2.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	3,90 MB
ID:	13201

  2. #2

    Domyślnie

    Dobrze zacząłeś, a co lepsze dobrze kombinujesz i choć widać niejakie niedociągnięcia (o jakich za chwilę) całość wypada bardzo pozytywnie.

    Najpierw plusy. Cieszy mnie, że robisz dobre kolory; są mocne i nasycone, ale z daleka od radioaktywności czy plastiku. Możesz się zdziwić, ale wielu fotografów mających o sobie świetne zdanie daje gorsze lub dużo gorsze kolory - u Ciebie to niezaprzeczalny plus, jeśli to nie jest przypadek (nie znam Twoich zdjęć). Drugim nie mniej ważnym plusem jaki daje się wyczuć, to rozsądnie opanowana ekspozycja. Na tych trzech zdjęciach jest równa, co też nie jest częste, bo ludzie nie mogąc jej opanować potrafią dawać obrazki ekspozycyjnie od sasa do lasa...

    Dodam do tego jeszcze jeden, bardzo z mojego punktu widzenia istotny plus, a mianowicie trzymanie obróbki pod kontrolą, a nie rzucanie się na żywioł czy - co dużo gorsza - bezmyślne używanie jednego z miliona przypadkowych presetów lub pluginów, od jakich sieć (i włos na głowie) aż się jeży.

    Tak, technicznie rzecz biorąc jest nieźle. Tutaj tylko pozazdrościć, skoro rzeczywiście jesteś świeżakiem, a już takie opanowanie. Jest nie tylko nieźle, jest dobrze!

    Natomiast poza plusami jawi się też niejaki minus... Brakuje mi tutaj zastanowienia nad kompozycję i kadrem. Owszem, widzę że zadbałeś o tło; jest niezabałaganione i uspokojone, słowem przygotowanie było - ale poza tym kompozycji jakiejś czytelnej nie da się zobaczyć. Widać, że nei chciałeś umieszczać wszystkiego centralnie, co się chwali na tym etapie - ale nie samą niecentralnością człowiek żyje, że strawestuję słowa księgi; nie wystarczy umieścić coś niecentralnie, żeby powstała dobra kompozycja. Poza wszystkim - unikałbym wchodzących w kadr takich łodyg jak na 3, bo trochę psują klimat delikatności...

    Reasumując - jeśli jesteś naprawdę świeżakiem, szczerze gratuluję już dobrego warsztatu, co bardzo dobrze rokuje na Twoje przyszłe obrazki. Teraz radziłbym trochę pokombinować nad sprawami natury artystycznej: zbudowaniem czytelniejszej, czystszej kompozycji, znalezieniem do niej dobrego kadru, dobrym oświetleniem całości... Liczę na to, że niedługo takie zdjęćia pokażesz, czego życzę!
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #3
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Streszczenie powyższego postu: jest nieźle ale może być lepiej więc się bierz do roboty

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Na tę chwilę powyższe zdjęcia mi się nie podobają.

  4. #4

    Domyślnie

    Mnie się podoba 2


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za odpowiedzi!
    Tak, jestem świeżakiem, to pierwsza taka 'sesja' po przeczytaniu i obejrzeniu poradników w internecie. Szczerze mówiąc jestem zaskoczony pozytywną reakcją. Rady biorę do serca.
    Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Proszę o ocenę
    By mekesz in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-01-2015, 02:53
  2. [ Portret ] Proszę o ocenę
    By Glosterr in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-01-2013, 01:09
  3. [ Portret ] Proszę o ocenę
    By thorndike in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 14-11-2012, 12:23
  4. proszę o ocenę :)
    By Tofifik in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-07-2008, 18:13
  5. [ Krajobraz ] Proszę o ocenę ...
    By Radek_1 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-10-2007, 22:25

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •