Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Kraków

  1. #1

    Domyślnie Kraków

    Byłem chwilę w Krakowie, trochę przypadkiem, przejazdem i... jestem zauroczony. Przepiękne, bardzo klimatyczne, czyste miasto, cudowny rynek, park, Wawel. Do tego wszystkiego wspaniali, uśmiechnięci, szczerze otwarci, zadowoleni z życia ludzie, aż się miło na duszy robi. Jestem rodowitym poznaniakiem, mam pół wieku na karku, zwiedziłem kawał świata i wstyd się przyznać, ale wcześniej nie miałem okazji trafić do Krakowa. Będę tam wracał!

    Mała pamiątka:

    1.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0813a_1280.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	1,17 MB
ID:	13170

    2.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0796a_1280.jpg
Wyświetleń:	175
Rozmiar:	1,14 MB
ID:	13171


    I taki ciekawy (jak dla mnie przynajmniej) bonusik:

    3.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0793a_1280.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	685,7 KB
ID:	13172
    ['O]

  2. #2

    Domyślnie

    aleś bracie pojechał...

  3. #3

    Domyślnie

    No co? Zakochałem się normalnie


    //EDIT
    W wielu polskich miastach, jak staniesz na środku ulicy z aparatem przy oku to możesz liczyć na klakson, ewentualnie jakieś "spieprzaj dziadu", a w Krakowie... Sznurek samochodów grzecznie czekał, kobieta (kierowniczka) się nawet uśmiechnęła. Zrobiło mi się głupio i miło jednocześnie. Inny przykład - gość zbierający kasę za parkowanie proponuje, że jeżeli na dłużej to żebym stanął po drugiej stronie ulicy, będzie takiej. Takie rzeczy to tylko w cywilizowanej części Europy i w Krakowie.


    //EDIT2
    Żeby nie było, podobnych sytuacji spotkało mnie mnóstwo. Na drogach, w sklepach, restauracjach.
    Ostatnio edytowane przez ecml ; 28-08-2018 o 15:21
    ['O]

  4. #4

    Domyślnie

    A na przykład krakowskie konie.
    czyste, zadbane, nie śmierdzące. Ich kierowniczki również schludne
    A weź przejdź obok takiego zaprzęgu w Zakopcu.
    O Morskim Oku nie wspomnę
    Mi też się podoba, byłem raz ze trzy lata temu chyba i to tylko kilka godzin.
    Tylko turystów tak dużo...
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  5. #5

    Domyślnie

    Owszem, turystów dużo, ale jakoś mi to nie przeszkadzało. Byłem w sobotni wieczór i trochę nocy - miejsce do parkowania, posiedzenia, jedzenia znalazłem bez najmniejszych problemów. W Poznaniu, zapomnij.
    ['O]

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ecml Zobacz posta
    Byłem chwilę w Krakowie, trochę przypadkiem, przejazdem i... jestem zauroczony. Przepiękne, bardzo klimatyczne, czyste miasto, cudowny rynek, park, Wawel. Do tego wszystkiego wspaniali, uśmiechnięci, szczerze otwarci, zadowoleni z życia ludzie, aż się miło na duszy robi. Jestem rodowitym poznaniakiem, mam pół wieku na karku, zwiedziłem kawał świata i wstyd się przyznać, ale wcześniej nie miałem okazji trafić do Krakowa. Będę tam wracał!
    Jesteś zauroczony, bo widziałeś samych uśmiechniętych turystów i panie dorożkarki (które muszą się uśmiechać, bo z tego żyją)!

    No dobra, trochę żartuję - ale przyjedź w lutym! Na ulicy Grodzkiej osiem osób, na Rynku wszystkiego czternaście łącznie z kwiaciarkami, w Sukiennicach jest czas na poflirtowanie z cycastymi ogólnopamiątkarskimi sprzedawczyniami, spokój, brak rumoru, uliczki dookoła Rynku urokliwe (jeśli tylko horda pijanych Anglików nie sika na środku ulicy) - dopiero wtedy się idzie zakochać w tym mieście.

    No i w lutym mamy ciemną noc zaraz po obiedzie - bez strat dla nocnego życia towarzyskiego można zrobić nocny miejski plener przed podwieczorkiem!
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #7
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Haha. Tosnmnie rozbawil tym wpisem. Ale ja tutaj gdzie żyje mam podobnie. Nikomu nie przeszkadza że robię zdjęcia. Wczoraj na jednym skrzyżowaniu ściągali asfalt. Zrobiłem kilka dokumentacyjnych zdjęć. Kierowca ciężarówki mi pomachał prawie.
    To fajnie że wszędzie na świecie są fajne miejsca dożycia. Są i nie fajne niestety.
    Zdjęcia ciekawe. Ale mało

  8. #8

    Domyślnie

    Bombel, ok, dopisuję Kraków do listy na luty 2019

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez rycerz Zobacz posta
    Zdjęcia ciekawe. Ale mało
    Zdjęcia są gratis
    Dziękuję
    ['O]

  9. #9

    Domyślnie

    No to faktycznie zapraszamy do Krakowa
    Nie tylko w lutym
    Proszę też o więcej zdjęć, bo dobre
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  10. #10

    Domyślnie

    Dziękuję. Cieszę się, że fotki przypadły Wam do gustu.

    Niestety, więcej zdjęć nie mam. Jak wspominałem, byłem w Krakowie trochę przypadkiem więc zupełnie nieprzygotowany fotograficznie - sprzętowo i czasowo. Inna rzecz, że kiedyś z kilkuset zdjęć, na przykład z wakacji, wybierałem grube kilkadziesiąt, z tegorocznych wylosowałem raptem 20, a na forum pokazałem dwa. Nie wiem, co się ze mną dzieje ;/
    ['O]

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Architektura ] krakow
    By vienko in forum Architektura
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-04-2014, 21:50
  2. [ Sport ] 179 Derby Krakowa - Wisła Kraków - Cracovia Kraków
    By fikromajo in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-03-2009, 17:17
  3. [ Architektura ] Kraków
    By pawelr1975 in forum Architektura
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-10-2008, 00:51
  4. [ Architektura ] Kraków
    By Jacula1 in forum Architektura
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-04-2008, 15:40
  5. [ Reportaż ] Kraków
    By ghaxx in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-06-2007, 00:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •