Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie d700 - migocąca zielona dioda przy wyłączonym aparacie

    Witam serdecznie,

    Proszę o pomoc - problem jak w tytule , miga dioda od slotu kart CF (tylko gdy aparat jest wylaczony), po wlaczeniu wszystko dziala normalnie, sprawdzone 5 roznych kart i dwa aku (choc za aku glowy nie daje, bo niby sie laduja, aparat mowi, ze stan jest 4 czyli jak nowe, ale przez pól roku leżały nieużywane i mam wrażenie ze nei do końca z nimi wszystko ok)
    Kolejna dziwna sytuacja - aku w body - stan naładowania 100%, wrzucam aku do gripa (oryginal mb-d4) aparat krzyczy ze batera padla (miga ikona od aku na gornym wyswietlaczu).


    Jakies pomysly co sie dzieje?

    ps
    przeczytalem watki odnosnie d90 i d300 i nic dalej nie wwiem

  2. #2

    Domyślnie

    U mnie jak stan 4, to bateria wydaje ostatnie tchnienie.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    U mnie jak stan 4, to bateria wydaje ostatnie tchnienie.
    sorrki teraz widze ze sie machnalem - stan 0 co i tak jest bzdura bo aku traci sie z szybkoscia 1 kreski na godzine nie robiac nic, poza tym ze jest wlaczone body.

  4. #4

    Domyślnie

    A te aku przechowywałeś naładowane czy kompletnie "puste"?

  5. #5

    Domyślnie

    Kiedyś miałem tą przypadłość w D90.
    Mrugała dioda na wyłączonym i żarł baterię .
    O ile dobrze pamiętam (dawno to było) to problem był w włączniku aparatu.
    Tam jest kilka ścieżek i ślizgów, coś się powyginało czy powycierało i nie łączyło tak jak trzeba. U mnie przy okazji czasem nie chciało się włączyć lub wyłączyć podświetlanie górnego LCD.
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    A te aku przechowywałeś naładowane czy kompletnie "puste"?
    nie mam pojecia szczerze mowiac, moze byc opcja z kompletnie puste bo aparat lezal pare ladnych miesiecy bez uzytkowania

    Cytat Zamieszczone przez Nbogdan Zobacz posta
    Kiedyś miałem tą przypadłość w D90.
    Mrugała dioda na wyłączonym i żarł baterię .
    O ile dobrze pamiętam (dawno to było) to problem był w włączniku aparatu.
    Tam jest kilka ścieżek i ślizgów, coś się powyginało czy powycierało i nie łączyło tak jak trzeba. U mnie przy okazji czasem nie chciało się włączyć lub wyłączyć podświetlanie górnego LCD.
    u mnie przelacznik dziala calkiem normalnie, podswietlanie gornego panelu tez.
    zauwazylem natomiast jedna dodatkowa dziwna rzecz - na gornym panelu miga pasek z informacjami o przeslonie i czasie co kilka sek. wydaje mi sie, ze tak nie jest w standardzie...
    najdziwniejsze w tym wszyskim to jest to, ze aparat poza tym dziala wysmienicie
    Ostatnio edytowane przez locos ; 27-08-2018 o 17:11

  7. #7

    Domyślnie

    A on tak się zachowuje z gripem, czy bez? Grip oryginalny?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    A on tak się zachowuje z gripem, czy bez? Grip oryginalny?
    zachowuje sie tak bez gripu ( grip oryginalny)
    sytuacja jest ciekawa, bo jesli aku jest w puszce to pokazuje pelne naladowanie, przekladajac do gripa na wyswietlaczu pokazuje mi rozladowany aku.
    generalnie aparat robi zdjecia , funkcjonuje, ale musi byc jakies zwarcie, bo drenuje baterie niemilosiernie

    dzisiaj wrzucilem aku do dziadka d70 i bateria trzyma calkiem dobrze, wychodzi na to ze cos z d700 sie dzieje najprawdopodobniej

  9. #9

    Domyślnie

    Może to wina styków przy gripie ?? Albo styków w body od gripa ?? A patrzyłeś do gniazda bateri ??Może tam jest jakieś zwarcie
    D300s + MB-D10, D200, 2xD100 + MB-D100, Tokina AT-X PRO 28-70, Nikkor 50 f/1.8 G, Tokina AT-X PRO 80-200 mm f/2.8, Tokina AT-X 10-17 f/3.5-4.5 DX Fisheye, SB-800, SB-26, 3xSB-24

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wodzu-4 Zobacz posta
    Może to wina styków przy gripie ?? Albo styków w body od gripa ?? A patrzyłeś do gniazda bateri ??Może tam jest jakieś zwarcie

    nie wiem ale juz zglupialem - wyjalem baterie z aparatu - przelezal pusty pare dni - wkladam baterie i caly powyzej opisany problem znikl.
    teraz sytuacja jest taka ze czasami "zaswiruije" i dioda miga przy wylaczonym aparacie a czasami wszystko jest w jak najlepszym porzadku .

    mam wrazenie, ze gdzies jest cos zabrudzone i robi "syf" , na dodatek bez jakiejs powtarzalnosci.

Podobne wątki

  1. yn 560 II i zielona dioda
    By CAROLAJN in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-08-2016, 12:18
  2. D700 gwint w aparacie
    By igusiek21 in forum Serwis
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-11-2013, 21:14
  3. dioda wspomagająca AF - d700
    By fotopstryczek in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-10-2012, 19:38
  4. D800 problem przy wyświetlaniu zdjęć w aparacie.
    By Litwin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-09-2012, 15:41
  5. D90 - migocąca zielona dioda przy wyłączonym aparacie
    By Jarkod in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-06-2010, 22:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •