Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Zestaw do 5k zł, FF?

    Cześć.
    Miałem w życiu olympusa e420/nikond5200/pentaxk5IIs/nikon7100/olympus om-d e-m5. Mam zamiar przesiąść się na pełną klatkę, przy czym na razie fundusze nie rozpieszczają. Na body + szkło mam zamiar przeznaczyć na początek max 5k zł. Celuję w używki oczywiście. Pytania:
    1. Jest sens brać puchę dx + szkła FF i z czasem zmieć body? Czy może lepiej kupić tanie body FF i np. sigmę 35 1.4 A?
    2. W budżecie +- mogę mieć d700 lub np. d610. Które brać pod uwagę? Fotografia głównie studio dziecęce/NB i statyczny plener. Nie planuję na razie repo, ale zdaje się, że w/w sigma do repo też ujdzie. Może coś innego producenta? Canon 5d mk2 podobno lepszy w kolorach i więcej mpx, ale w perspektywie zmiany za jakiś czas na np. d750 czy mirroless też Canon będzie miał przewagę? Orientowałem się na razie w mojej obecnej "półce cenowej", nie wiem jak wyżej.
    3. Miałem sigmę 18-35 1.8 A na d7100, jak się ma AF w d700 i 35 1.4 w porównaniu do tego zestawu? Generalnie błyskawicy nie potrzebuję, ale posiadany wcześniej zestaw jednak był odrobinę na wolny na biegające dzieciaki.
    4. Lepszy AF w d700 czy d610? Obrazek lepszy w d610 jak mniemam? ISO wyższego niż 3200 nie używałem raczej na apsc i mft w posiadanych puszkach
    Generalnie spoglądałem w stronę sony FF bezlustra, ale ku mojemu pozytywnemu zaskoczeniu za rok czy dwa w razie ochoty będę mógł podpiąć zebrane szkła do Nikona Z, więc skupię się na zbieraniu szkieł.
    Pewnie większość pytań już się pojawiała, przeczytałem wątki porównawcze d700/d610/d500 i opinie są skrajne, tak samo w pozostałej części sieci, stąd próba i nadzieja na uzyskanie jednoznacznej odpowiedzi Zaznaczam, że w perspektywie najbliższego roku pewnie będę się rozglądał za nową puchą, więc ważne jest dla mnie pytanie o system. Tutaj userzy są dość obiektywni, dlatego pytam tu a nie na canon board

  2. #2
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Za 5 tysięcy chcesz kupić d610 ? I szkła? Ciekawy pomysł ale chyba mało realny.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Tu sobie poczytaj kilka ostatnich stron

    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=66592

  3. #3

    Domyślnie

    Używany D700 w świetnym stanie za 2-2.5 tys, Nikkor 35/1.8afs za ok 1800zł (choć stricte do studia i foto portretowego przydałoby się coś dłuższego chyba) i masz świetny zestaw nie przekraczając 5tys. Sam takich używam od lat i do fotografowania niczego minie potrzeba więcej.
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    Bez problemu znajde w okolicach 5-5,5k nikona d610 z ta sigma czy nikkorem, pytanie czy d610 kupowac teraz, czy odlozyc te 1,5k i przeznaczyc z pryszlosci na d750 lub jakies dluzsze szklo. Potrzeba mi d610, czy do moich zastosowan d700 tez sie sprawdzi? Patrzac na pixelpeeper starza pucha nadal robi ladne foty, dla mnie wystarczajace, tylko nie wiem jak elastyczne sa rawy. Gdyby bylo jak w pentaxie k5IIs to by był miód.
    https://www.olx.pl/oferta/okazja-lus...tml#477fc7aa8c
    tutaj niedaleko mnie
    nowart - dlaczego nikkor 1.8 a nie sigma 1.4? Jakies konkretne przeslanki za tym pierwszym, czy sigma tez sie interesowac? Z checia bym podpatrzyl Twoj dorobek, publikusz gdzies w sieci zdjecia?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez boolinek1990 Zobacz posta
    Cześć.
    Miałem w życiu olympusa e420/nikond5200/pentaxk5IIs/nikon7100/olympus om-d e-m5. Mam zamiar przesiąść się na pełną klatkę, przy czym na razie fundusze nie rozpieszczają. Na body + szkło mam zamiar przeznaczyć na początek max 5k zł. Celuję w używki oczywiście. Pytania:
    Zaznaczam, że w perspektywie najbliższego roku pewnie będę się rozglądał za nową puchą, więc ważne jest dla mnie pytanie o system. Tutaj userzy są dość obiektywni, dlatego pytam tu a nie na canon board
    Jeżeli w przyszłym roku chcesz kupić nowe body i nawet nie wiesz z jakiego systemu to sobie odpuść teraz wydatki na FF. Pytanie do czego ma służyć ten aparat: czy do fotografii rodzinnej, czy do sportu, czy do ...???? Czy ty fotografujesz w RAW czy 99% w jpg.
    Jeżeli do wszystkiego po trochu to aparat z szybkim celnym AF, dobrze "wywołującym" jpg, i dobre ISO, do tego jakiś jeden zoom np: 16-55 lub ~18-135, max jedna stałka, a jeżeli sam nie możesz zadecydować jaki system wybrać, jakie body wybrać to nie pchaj się w FF. Aparat i tak nie zrobi zdjęcia za ciebie.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Tutaj masz jeszcze link gdzie możesz wybrać aparat, czułość zdjęcia, wybrać fragment zdjęcia i porównać to samo zdjęcie na różnych matrycach ...

    https://www.dpreview.com/reviews/ima...14362143004305

    Zaznaczam jednak, że wynikami jakie zobaczysz nie można się sugerować w 100%
    Ostatnio edytowane przez andrzej_abc ; 27-08-2018 o 13:27

  7. #7

    Domyślnie

    Zastosowanie jak wyżej - sesje i portret w plenerze, na tym się skupiam. Af wystarczy poprawny, nie potrzebuje błyskawicy. Fotografuję wyłącznie w RAW, jak jest potrzeba to z color checkerem, więc rzekome czerwienie/żółcie nie są mi jakoś mocno strzaszne.
    Decyzję bym już podjął, gdyby nie brak jakichś wiarygodnych porównań szumów na iso800-3200 w sieci. Stronkę którą zalinkowałeś znam, ale nie ma tam d700, ani D3 z którym zdaje się siedemsetka dzieli matrycę. Któryś z dostepnych na liscie aparatów ma matrycę z d700? Do moich zastosowań powinna na razie wystarczyc 35, dokupię wstępnie planowanego zomma tamrona 2.8, a pozniej szerszy samyang i cos do makro. Taki plan. Nikony z wyzszej polki mają zdaje się lepsze matryce? sigme 35/ tamrona 28-75 i samyanga podepne do kazdego systemu, za nikonem przemawiaja lepsze podobno matryce w wyzszych modelach.
    Pytanie co wybrac teraz? Jest sens doplacac do d610 do zastosowan o jakich wspomnialem? Rozklad AF, 1/8000 przemawia za d700. Slot na 2 karty SD za d610. Tylko wyraznie mniejsze szumy by mnie do d610 przekonaly, ktos coś podpowie?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez boolinek1990 Zobacz posta
    Stronkę którą zalinkowałeś znam, ale nie ma tam d700, ani D3 z którym zdaje się siedemsetka dzieli matrycę.
    https://www.dpreview.com/reviews/stu...00-acr&x=0&y=0

  9. #9

    Domyślnie

    Weź D600. Do tego 35 i 85 mm. Wystarczy do wszystkiego. Jak dobrze poszukasz, kupisz całość w wersjach f 1.8 do 5k. W studiu wystarczyłaby Ci pewnie D700. Natomiast w plenerze D600 będzie lepsza. Ma zupełnie inną matrycę, o wiele bardziej plastyczną - mnóstwo można z niej wyciągnąć.
    A7 III | A7 II | 35 1.4 | 55 1.8 | 85 1.4 |

Podobne wątki

  1. Zestaw 18-55 i 55-200 czy 18-105 ?
    By Merfi83 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-05-2013, 11:50
  2. zestaw 7 in 1 :-)
    By mateo666 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-11-2012, 22:51
  3. Zestaw do ok 18 tys zł.
    By kuuubu in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 03-09-2012, 10:00
  4. Dylemat- zestaw czy nie zestaw (D80)
    By dizaster86 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 18-12-2008, 11:45
  5. Zestaw
    By legionize in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-09-2007, 12:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •