Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie Utopiony statyw, potrzebny nowy.

    Panowie, utopiłem najtańśzego Slika w Zatoce Puckiej. Żal nie żal, żal, bo trzeba wydać ciężko zbierane na pasję pieniążki, a nie żal bo był najtańszy. Mam jeszcze ciężki Goldphoto z ciężką głowicą, (całość 4kg), tego najmocniejszy wiatr w górach nie przewróci, ale normalnie jest za ciężki na chodzenie z tym...)

    Pytanie:

    Do pejzażu, długich czasów, czasem do jakiegoś zastosowania portretowego żeby jakiś palnik Yongnuo na tym postawić,

    https://www.ceneo.pl/52855339

    Pisaliście, że świetny i w ogóle, podoba mi się opcja monopodu. Lekki jest.

    To:

    https://www.olx.pl/oferta/statyw-ham...tml#e7a3f15070

    jest tańśze i przypomina mój plastikowy statyw. Nie mówię, że był precyzyjny ale dawał jakoś radę.

    Co zyskam kupując ten droższy?

    Każda zł jest dla mnie ważna. Ale jeśli miałbym kupić i cieszyć się wielką przewagą, wezmę ten Benro.

  2. #2

    Domyślnie

    Osobiście bym chodził z tym goldphoto. Zalety które sam wymieniłeś są najlepszym powodem. Poza tym to tylko 4Kg, a jak robisz długie czasy to taki statyw to podstawa. Dosłownie i w przenośni.

  3. #3
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Ja mam sirui. Odkąd go kupiłem chwale robotę Chińczyków. Zresztą smartfon też mam chiński jak wszyscy na forum wiedzą
    Sirui. Solidna kopia czegoś tam jeszcze droższego

  4. #4

    Domyślnie

    Jak po taniości to ten mogę polecić - genesis base abt kit.

  5. #5

    Domyślnie

    Też widzę że jest bardzo fajny i na pewno jego zakup będzie dobrym wyborem ale Ciekawy jestem jaką ma przewagę ten podany przez ciebie Genesis nad najtańszym statywem który ja wrzuciłem tutaj z OLX

  6. #6

    Domyślnie

    Ja się nei śmieję, bo sam mam kręgosłup w drzazgach, a dodatkowe kilogramy mi w tym nie pomagają. Oczywiście należy się zgodzić, że statyw im cięższy i stabilniejszy tym oczywiście lepszy - ale po części rozumiem też Śprotka - ma kowadło i nie chce mu się nosić. OK, przyjmuję.

    Śprotek, a pomyślałeś nad rozwiązaniami alternatywnymi? Np. tzw. wór z piachem? Ja wiem, że to może wyglądać dziwnie, ale kiedyś będąc w obcym mieście i nie mając statywu koleś mi pożyczył lekko większy od aparatu woreczek z czymś, co wyglądało w dotyku jak ziarenka pieprzu, z tym że było trochę masywniejsze. Kładłem to na murku, ławce czy podobnych podstawach, na tym ustawiałem aparat, kadrowałem, a potem robiłem długie nocne czasy odpalając migawkę pilotem. O dziwo, sposób się sprawdził -aparat był stabilny, a drobne nieścisłości w kadrach usunąłem w postprocesie!

    Oczywiśćie zamiast tego 'pieprzu' można użyć czegoś innego, jak ryż na ten przykład - byle się nie kurzyło z woreczka oczywiśćie. Grubo potem się okazało, że nawet sprzedają takie woreczki dla fotografów, jako dziwną alternatywę dla statywów. Rzecz jasna na plaży czy w miejscach gdzie nie można go na niczym wyższym położyć taki worek nie zastąpi statywu, ale gdyby podstawy były, a statyw się akurat utopił - pomysł jest jak znalazł.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2016
    Miasto
    Białobiel
    Posty
    164

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta
    Też widzę że jest bardzo fajny i na pewno jego zakup będzie dobrym wyborem ale Ciekawy jestem jaką ma przewagę ten podany przez ciebie Genesis nad najtańszym statywem który ja wrzuciłem tutaj z OLX
    Przede wszystkim głowica. Ta tania Hama radzi sobie z NEX-3 i 18-55, ale już D750 z 50/1.8G to już dla niej ponad siły. Nie da się jej mocno zablokować, bo aż trzeszczy a nadal jest luz. Również płytka z ciężkim aparatem siedzi na słowo honoru. Raz robiłem zdjęcie w pionie, ale to już było z duszą na ramieniu, czy nie walnie sprzęt na ziemię. Same nogi również cieniutkie i bez dociążenia strach używać. Jedyny plus tego statywu to szybkie składanie. Kupiłem Genesisa ABT i poskładanie go w pokrowiec trochę czasu zajmuje, ale jego używanie to znacznie mniej stresu.
    Ostatnio edytowane przez _Pawel ; 25-08-2018 o 09:32

  8. #8

    Domyślnie

    Pięknie dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
    Czyli trzeba ruszyć kieszenią i kupić co najmniej ten Genesis ABT kit. Lekki, a perspektywa monopodu dodatkowo to fajne rozwiązanie.

  9. #9

    Domyślnie

    Właśnie prowadziłem testy na głowicy Genesis ABH-36(ta w ABT kit i ABT kit mini) i muszę powiedzieć, że jestem w ogromnym szoku.
    Założyłem na nią D4+TC 2.0+ 400 2.8, co łącznie dało 6.5kg wagi i 800mm ogniskowej, ostre zdjęcia da się robić przy... 30s naświetlania*
    *testowane w domu, przy zerowym wietrze.

  10. #10

    Domyślnie

    @Zelber to do pełnego obrazu napisz jeszcze jakie nogi.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Potrzebny nowy laptop do zdjęć.
    By dzawor in forum Komputery
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 09-11-2016, 23:38
  2. Potrzebny statyw studyjny w plener
    By manfred in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-09-2013, 14:56
  3. Nowy D7000 utopiony w stawie.
    By wielkoduszny in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 05-06-2012, 10:19
  4. Potrzebny statyw
    By Sendilkelm in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-04-2012, 15:34
  5. Potrzebny statyw.
    By rychu_cmg in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-06-2010, 00:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •