Close

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokaż wyniki od 71 do 79 z 79

Wątek: Nikkor Z 35/1.8

  1. #71

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tonacja Zobacz posta
    ja na dniach będę kupować nikona z6II i mam dylemat, bo nie wiem czy zdecydować się na nikonowskiego 35/1.8s czy na sigmę 35/1.4 art czy ktoś ma jakieś doświadczenia/porównania? nie ważna jest dla mnie waga ale to aby generowany obraz był ładny...ładny dla mnie to znaczy: plastyczny, miękki, z ładnym bokehem... wydaje mi się sensowniejszym pójście w stronę światła 1.4, ale już sama nie wiem...
    Miałem oba, to pozwolę sobie na kilka słów
    Sigma 35 1,4 była moim ulubionym szkłem jakie miałem pod DSLR. Niestety z adapterem nie jest to zbyt poręczny zestaw. Dlatego zamieniłem sigmę na nikkora s35. 35mm to moja ulubiona ogniskowa i jak wspomniał @badtorro pasuje idealnie do body Z. W moim przypadku Z5. Obrazek z nikkora jest całkiem przyjemny i nie widzę tu na szybko większej przewagi Sigmy pod tym kątem, za to ergonomia zdecydowanie na korzyść nikkora. Dodatkowo ma uszczelnienia, co zawsze lepiej mieć niż nie mieć
    Z5; N17-28; Vil85; N80-200; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp

  2. #72

    Domyślnie

    jak dla mnie jedynym, do czego się można przyczepić to ten olbrzymi pierścień regulacji ostrości, czy co tam sobie ustawimy. Jestem przyzwyczajony do podnoszenia aparatu - choćby ze stołu - za obiektyw (nie wiem czemu, ale chyba dlatego, że jestem mańkut i lewa ręka pierwsza się rwie do roboty). Normalne obiektywy od strony bagnetu mają zwykle jakieś podziałki ze skalą, GO itp, a tu jest pierścień praktycznie do samego body. Jeśli odłożę aparat i nie zdąży się uśpić to przy podnoszeniu zdarza mi się wkręcić kompensację ekspozycji na +/-3EV. Drobnostka, ale niestety wymaga zmiany przyzwyczajeń. No i wygląd... straszliwie smutne te Z-kowe obiektywy... Niby minimalizm ale wyglądają jakoś ponuro. Poza tym... To chyba najlepszy obiektyw jaki miałem w rękach

  3. #73

    Domyślnie

    Używa ktoś tego obiektywu z Z6 II?
    Może się ktoś przesiadł z Nikkora 35 1.8 ED?
    Chodzi mi o porównanie działania AF - celności, szybkości działania w trybie AF C...
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  4. #74

    Domyślnie

    Zrobiłem sobie krótki test z porównawczy AF-S 35/1.8 z Zetkowym. Ten pierwszy wygrywa ceną, wagą i gabarytem. No i jeśli lubisz niedoskonałości obrazu (ja lubię, robią klimat i plastykę), to w nowszym obiektywie Ci ich zabraknie. Pod względem sprawności i optyki to zupełnie inna liga. Af jest błyskawiczny i cichy (może nawet bezgłośny, nie filmuję, to nie zwracam uwagi). Ostrość świetna (choć przez nieco nietrafiony dobór słów na optycznych ludzie się boją, za nie jest ostry), od samego rogu i pełnej dziury. Im bliżej f/4, tym bardziej chce oczy posiekać. Nigdy nie miałem w rękach sigmy art, ale myślę, że to przynajmniej ta sama liga. I niestrty: ta sama sterylnosc...

    Aha, z Z6II oczywiście nie używałem, ale skoro na Z5 jest świetnie, to u Ciebie może być tylko lepiej

  5. #75

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez odzio Zobacz posta
    Zrobiłem sobie krótki test z porównawczy AF-S 35/1.8 z Zetkowym. Ten pierwszy wygrywa ceną, wagą i gabarytem. No i jeśli lubisz niedoskonałości obrazu (ja lubię, robią klimat i plastykę), to w nowszym obiektywie Ci ich zabraknie. Pod względem sprawności i optyki to zupełnie inna liga. Af jest błyskawiczny i cichy (może nawet bezgłośny, nie filmuję, to nie zwracam uwagi). Ostrość świetna (choć przez nieco nietrafiony dobór słów na optycznych ludzie się boją, za nie jest ostry), od samego rogu i pełnej dziury. Im bliżej f/4, tym bardziej chce oczy posiekać. Nigdy nie miałem w rękach sigmy art, ale myślę, że to przynajmniej ta sama liga. I niestrty: ta sama sterylnosc...

    Aha, z Z6II oczywiście nie używałem, ale skoro na Z5 jest świetnie, to u Ciebie może być tylko lepiej
    Masz oba te obiektywy?
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  6. #76

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    Używa ktoś tego obiektywu z Z6 II?
    Może się ktoś przesiadł z Nikkora 35 1.8 ED?
    Chodzi mi o porównanie działania AF - celności, szybkości działania w trybie AF C...
    Cytat Zamieszczone przez odzio Zobacz posta
    Zrobiłem sobie krótki test z porównawczy AF-S 35/1.8 z Zetkowym. Ten pierwszy wygrywa ceną, wagą i gabarytem.
    W którym miejscu AF-S 35/1.8 ED na Z6 jest mniejszy od Z 35/1.8? https://camerasize.com/compact/#862.785,862.455.4,ha,t
    Nikt nie pytał o obiektyw DX
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  7. #77

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    Masz oba te obiektywy?
    Nope, w zeszłym roku byłem u kolegi we Wrocławiu, miał lustrzankowy, więc sobie zrobiłem parę pstrykow na balkonie

    @TOP67, w plecaku wciąż jest mniejszy i lżejszy

  8. #78

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez odzio Zobacz posta
    Nope, w zeszłym roku byłem u kolegi we Wrocławiu, miał lustrzankowy, więc sobie zrobiłem parę pstrykow na balkonie

    @TOP67, w plecaku wciąż jest mniejszy i lżejszy
    ahaaa
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  9. #79

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    Używa ktoś tego obiektywu z Z6 II?
    Może się ktoś przesiadł z Nikkora 35 1.8 ED?
    Chodzi mi o porównanie działania AF - celności, szybkości działania w trybie AF C...
    Postaram uogólnić.
    Nikkory na bagnet Z dzielą się na znakomite (jasne) i dobre/bardzo dobre (ciut ciemniejsze).
    Nikkory na bagnet Z znakomicie działają w trybie AF-c
    Celność AF z FTZ i bez FTZ jest porównywalna (bardzo dobra), ale szybkość bez FTZ jest lepsza.
    Jeżeli dla danej ogniskowej jest Nikkor Z, to zwykle warto wymienić na niego obiektyw z bagnetem F z powodu poręczności (zawsze), szybkości AF (chyba też zawsze), jakości optycznej (często).
    AF w korpusach Z5, Z6x, Z7x działa podobnie. AF w Z8/Z9 jest według licznych zeznań w zupełnie innej lidze.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678

Podobne wątki

  1. Stare obiektywy na FX: Nikkor 135mm f/2.8 AI, Nikkor 50mm f/2 AI, Nikkor 35mm f/2.8 AI
    By Mat0387 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 20-05-2018, 21:39
  2. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-03-2017, 08:58
  3. Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 09:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •