Close

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 79

Wątek: Nikkor Z 35/1.8

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    ...Nie pomnę, że gro ludzi chciałoby przejść na bezlustro głównie dla zmniejszenia właśnie wagi i gabarytów. A tu d...
    Nikon po prostu obrał inną drogę. Jak napisał kolega mniejszych systemów jest multum więc żeby się wyróżnić trzeba robić duże, większe i największe.

  2. #22

    Domyślnie

    NIKKOR Z 35mm f/1.8 S vs AF-S NIKKOR 35mm f/1.8G ED

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mtf.png
Wyświetleń:	294
Rozmiar:	101,5 KB
ID:	13704 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mtf.png
Wyświetleń:	289
Rozmiar:	116,0 KB
ID:	13705

  3. #23

    Domyślnie

    Ostrość na MTFach jest imponująca. Ciekawe jak będzie z innymi parametrami
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  4. #24
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Nikon po prostu obrał inną drogę. Jak napisał kolega mniejszych systemów jest multum więc żeby się wyróżnić trzeba robić duże, większe i największe.
    Myślę że poszedł drogą jednak pewnych kompromisów co do wagi i wielkości dając tak dobrą jakość, te obiektywy nadają się do matryc takich jak w Z7, a ile w swoim systemie podobnych mają canony, soniaki czy nikonki lusterkowe takich obiektywów co poradzą sobie dobrze na matrycy np D850 ?

    Ceny są jak dla mnie za duże, o ile ktoś może porywać się na zakup za drogiego Z7 i do tego ładowac te obiektywy to już przy zakupie Z6 jest dziura i nie ma obiektywu dla ludu, patrząc na roadmap nikona nie prędko doczekam się systemowych tanich stałek i trzeba będzie opierać się na adaptowaniu lusterkowych.

    Nikon startuje z systemem gdzie nie trzeba będzie zastanawiać się czy brać świetną sigme art czy tamrona bo nikkor to średniak, zwłaszcza na Z7 i przyszłych flagowcach bo trzeba pamiętać że matryca jaka jest w Z7 zapewne będzie też w flagowym modelu.

  5. #25

    Domyślnie

    Jeśli wydaje Ci się, że ceny w Nikonie są wysokie to zerknij na Canona

    Obiektywy Nikona Z mają podobny cennik co Sony, więc nie można mówić że jest zaskakująco drogo. Ostatecznie zawsze można przypiąć 35/1.8G zamiast 35/1.8S i też da radę. Tylko pewnie jakość optyczna to zupełnie nie ta bajka. Ale skoro do tej pory 35/1.8G było ok i chwalone przez wielu, to pewnie na Ztkach też będą ok.

    Dla mnie premiera 35/1.8S to najbardziej ekscytująca premiera tego miesiąca, interesuje mnie bardziej niż wszystko inne co pokazał CaNikon. F1.8 zupełnie mi styknie, nie potrzebuję ogóra F1.4 jeśli wszystkie inne parametry będą lepsze niż w Sigmie ART (a wygląda na to że będą znacznie lepsze). W zasadzie jedyne pytanie, jakie pozostaje otwarte i gdzie Sigma może mieć przewagę, to bokeh. Mam niejasne wrażenie, że nawet w kategorii bokehu 35/1.8S pozamiata wszystko co jest dostępne na bagnet F w tej ogniskowej. Jeżeli tak faktycznie będzie, to cena tego obiektywu jest bardziej niż adekwatna.

    W tym kontekście ceny Nikona dla mnie są zrozumiałe w przeciwieństwie np. do cen Sony. Ogólnie Canikon oferuje coś unikalnego w parze z nieprzeciętną jakością, potrafię zrozumieć dlaczego chcą za to większe pieniądze. Sony oferuje obiektywy co najwyżej przeciętne, ale wycenione jak dzieło sztuki, którymi nie są. Chyba jedynym wyjątkiem od tej reguły jest Sony FE 100mm F2.8 STF.
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  6. #26

    Domyślnie

    jest jak pisze koesh. pomijajac indywidualne mozliwosci finansowe to po prostu nie ma sensu ladowania takiej kasy w nowe stalki. wiekszosc ma juz baze szkiel F. ja biore Z6 bo z kilku powodow chce sie wyswobodzic od lustrzanek, ale swoje szkla zostawiam i zobacze jak to bedzie przez adapter smigac. 24-70/2,8G i 70-200/2,8 VR2 poki co nie maja godnych odpowiednikow wiec wiekszej rozkminki nie ma, ale np. Sigma ART 35mm jesli nie bedzie smigala super to sprzedam ja i z lekka doplata kupie Z 35mm. Przy czym zgadzam sie, ze ceny szkiel to przegiecie.

    ciekaw jestem na ile funkcjonalne bedzie zdalne sterowanie aparatami ze smartfona. nikon obiecuje cuda na kiju, ale ile ustawien bedzie dostapnych to wyjdzie w praniu.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  7. #27

    Domyślnie

    Też planuję pozostawienie swoich obiektywów. Sprzedam D700 na rzecz Z6+FTZ+35/1.8S.
    Nie mam stałki 35mm choć bardzo chciałbym mieć, a 35/1.8S najprawdopodobniej pozbawi sensu zakup innych 35tek (pomijając €€€).
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    Chyba jedynym wyjątkiem od tej reguły jest Sony Minolta FE 100mm F2.8 STF.
    poprawilem, zeby nie bylo nieporozumien. Sony, nawet po kupieniu Minolty i Tamrona, nie jest i nie bedzie producentem optyki. tam siedza dobrzy inzynierowie od matryc i swietne w praniu mozgu marketoidy, ale tam nie ma ludzi, ktorzy rozumieja, ze pojecie systemu (niewolnikow systemowych) zaczyna sie i konczy na optyce a klient na lata to nie ten co kupil trzecia inkarnacje korpusu Alfy, tylko ten co ma 3-4 topowe szkla systemowe i co kilka lat przyniesie swoja karte kredytowa po nowa nakretke do tych sloiczkow.

  9. #29
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    Ostatecznie zawsze można przypiąć 35/1.8G zamiast 35/1.8S i też da radę. Tylko pewnie jakość optyczna to zupełnie nie ta bajka. Ale skoro do tej pory 35/1.8G było ok i chwalone przez wielu, to pewnie na Ztkach też będą ok..
    Będzie dokładnie takie, jakby było podpięte do D850.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    poprawilem, zeby nie bylo nieporozumien. Sony, nawet po kupieniu Minolty i Tamrona, nie jest i nie bedzie producentem optyki. tam siedza dobrzy inzynierowie od matryc i swietne w praniu mozgu marketoidy, ale tam nie ma ludzi, ktorzy rozumieja, ze pojecie systemu (niewolnikow systemowych) zaczyna sie i konczy na optyce a klient na lata to nie ten co kupil trzecia inkarnacje korpusu Alfy, tylko ten co ma 3-4 topowe szkla systemowe i co kilka lat przyniesie swoja karte kredytowa po nowa nakretke do tych sloiczkow.
    Dzięki za korektę nawet nie wiedziałem, że to konstrukcja Minolty.
    W pełni się zgadzam i widać to po obiektywach E - Sony to nie jest producent optyki.

    Cieszy mnie, że CaNikon w końcu zdobył się na wyjaśnienie wszystkim, kto rządzi w optyce.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Będzie dokładnie takie, jakby było podpięte do D850.
    Też mi się tak wydaje
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Stare obiektywy na FX: Nikkor 135mm f/2.8 AI, Nikkor 50mm f/2 AI, Nikkor 35mm f/2.8 AI
    By Mat0387 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 20-05-2018, 21:39
  2. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-03-2017, 08:58
  3. Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 09:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •