Close

Strona 8 z 93 PierwszyPierwszy ... 6789101858 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 928

Wątek: Roadmap

  1. #71

    Domyślnie

    Jednego nie rozumiem, zrobili ogromny bagnet po to aby zapowiedzieć stałki o świetle 1.8 ? dopiero w 2020 pojawi się 50mm 1.2 ehhh. Niestety do czasu jak Z7 jako system ogarnie się minie z 5 lat a do tej pory pewnie zmienię stajnię na Sony. Nikonie mój kochany cóż się dzieje
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

  2. #72
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jaki problem żeby podpiąć lustrzankowe obiektywy jaśniejsze od f/1.8 ?
    Jedynie nie podepniesz obiektywu na śrubokręt.

  3. #73
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yahooo8 Zobacz posta
    Jednego nie rozumiem, zrobili ogromny bagnet po to aby zapowiedzieć stałki o świetle 1.8 ? dopiero w 2020 pojawi się 50mm 1.2 ehhh.
    Wcześniej będzie 0.95, niewątpiwie włąśnie po to był ten bagnet. Zapewne będzie niestety za niebotyczne pieniądze.

  4. #74
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Pytanie dość istotne czy szkło f/1.4 ma być bezkompromisowe w jakości na tak gigantycznej matrycy jak w Z7 czy jednak ma to być szkło dla ludu z całym pakietem wad ?
    Czyli skierowane to małej grupy, którzy chcą wydać fortunę na zestaw, czy jednak ma zaspokoić większe grono ale pewnie i tak za dość dużą kwotę ?
    Dla mnie amatora szkła jaśniejsze od f/1.8 na pełnej klatce są nieużyteczne, do takiej zabawy używam manualne, a do pstryków z af wolę f/2.8 i małe odległości ostrzenia.

  5. #75

    Domyślnie

    Jest jeszcze jedno pytanie - czy przy używalnym ISO6400 wciąż potrzebujemy f/1.4?
    Wszystko wskazuje na to, że taki 35/1.8S jest optycznie doskonały. Zatem kiedy wyjdzie wersja f1.4 lub f1.2 można się spodziewać że będzie oferować głównie płytszą GO..
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  6. #76
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja obstawiam że f/1.4 pojawi się w 85mm.

  7. #77

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    Jest jeszcze jedno pytanie - czy przy używalnym ISO6400 wciąż potrzebujemy f/1.4?...
    Jeśli chodzi o samo światełko to już od jakiegoś czasu nie, ale ludzie wciąż płacą naprawdę duże pieniądze za tę jedną działkę ekstra często nie dlatego, że mają deficyt lumenów, ale właśnie dla płytszej głębi i kremowego, wykręconego lub Bóg jeden wie jakiego jeszcze bokehu. Wystarczy spojrzeć np na dział portretu. Często światła jest w mać a ludzie i tak robią na maksymalnej przysłonie. Niektórzy nawet odcinają światło filtrami lub je gaszą w pp tylko po to by móc operować na płytszej GO.

  8. #78

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Pytanie dość istotne czy szkło f/1.4 ma być bezkompromisowe w jakości na tak gigantycznej matrycy jak w Z7 czy jednak ma to być szkło dla ludu z całym pakietem wad ?
    Czyli skierowane to małej grupy, którzy chcą wydać fortunę na zestaw, czy jednak ma zaspokoić większe grono ale pewnie i tak za dość dużą kwotę ?
    Dla mnie amatora szkła jaśniejsze od f/1.8 na pełnej klatce są nieużyteczne, do takiej zabawy używam manualne, a do pstryków z af wolę f/2.8 i małe odległości ostrzenia.
    Dla amatora pewnie, że starczy. Dla profesjonalistów wielu również ale często klienci wymagają światła 1.4 ze względu na GO i to jest najważniejsze. Nikon wypuścił jak to uważa w pełni profesjonalny aparat a szkła ma "amatorskie".

    Oczywiście można podpiąć przez przejściówkę ale już nie od jednej osoby słyszałem, że nie radzi sobie tak cudownie jak to opisują. Obiektywy po przejściówce, gorzej sobie radzą z AF. Poza tym zestaw robi się monstrualny

    Co do 0,95. Ludzie macali i widzieli na prezentacjach tego potwora i podobno kosmos pod względem wielkości i wagi. Są inne tego typu obiektywy, które są zdecydowanie mniejsze i lżejsze.

    Ogólnie kibicuję bardzo Nikonowi ale naprawdę patrząc obiektywnie na to co się wydarzyło po tych premierach według mnie Nikon patrząc na całość jest za Sony i Canonem a możliwe że będzie również za Panasonic-iem jak się pojawi.
    Przykro bo bardzo liczyłem, że pojawi się trochę lepsze body i lepsza oferta szkieł natywnych. Może za kilka lat będzie jak trzeba tylko gdzie wtedy będzie konkurencja ? No i cena body ....
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

  9. #79
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yahooo8 Zobacz posta
    Dla amatora pewnie, że starczy. Dla profesjonalistów wielu również ale często klienci wymagają światła 1.4 ze względu na GO i to jest najważniejsze. Nikon wypuścił jak to uważa w pełni profesjonalny aparat a szkła ma "amatorskie".
    Szkła są oznaczone S i jak testy pokazują jest to wysoka półeczka w jakości, f/1.4 nie jest żadnym wyznacznikiem czy amator czy pro.

    Cytat Zamieszczone przez yahooo8 Zobacz posta
    Oczywiście można podpiąć przez przejściówkę ale już nie od jednej osoby słyszałem, że nie radzi sobie tak cudownie jak to opisują. Obiektywy po przejściówce, gorzej sobie radzą z AF. Poza tym zestaw robi się monstrualny
    Upewnij się bo ja widze same och ach jak dobrze działa, a monstrualne zawsze będzie, jak chcesz mniejsze to bierz lustrzankowy obiektyw i adapter, będzie lżejsze i mniejsze, nie spodziewaj się pro szkła do takich gigantycznych matryc mniejszego jak sigma art.

    Cytat Zamieszczone przez yahooo8 Zobacz posta
    Ogólnie kibicuję bardzo Nikonowi ale naprawdę patrząc obiektywnie na to co się wydarzyło po tych premierach według mnie Nikon patrząc na całość jest za Sony i Canonem a możliwe że będzie również za Panasonic-iem jak się pojawi.
    Przykro bo bardzo liczyłem, że pojawi się trochę lepsze body i lepsza oferta szkieł natywnych. Może za kilka lat będzie jak trzeba tylko gdzie wtedy będzie konkurencja ? No i cena body ....
    Dziwne wnioski ale nie dziwię się bo dla mnie opel jest daleko za renaultem, a sąsiad twierdzi odwrotnie

  10. #80

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    ...f/1.4 nie jest żadnym wyznacznikiem czy amator czy pro...
    Jakimś tam chyba jest.

Strona 8 z 93 PierwszyPierwszy ... 6789101858 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •