Close

Strona 253 z 493 PierwszyPierwszy ... 153203243251252253254255263303353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 521 do 2 530 z 4926
  1. #2521

    Domyślnie

    Porównanie Z6 z D750:
    D700, D750, D800, N24-70, S35/1.4 ART, S50/1.4 ART, N50/1.8, N85/1.4

  2. #2522

    Domyślnie

    Lepiej jakby mówił po chińsku, i wstawił angielskie napisy.

  3. #2523

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ja ciągle fotografuje na 1 slot..
    Bo jeśli się używa porządnych, firmowych kart, to jeden slot styka.

    Cytat Zamieszczone przez Sztolcman Zobacz posta
    Porównanie Z6 z D750:
    Porównujesz, ekhmm... minibusa do pick-up'a.

  4. #2524

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Bo jeśli się używa porządnych, firmowych kart, to jeden slot styka...
    Mnie się zdarzyło, że nie stykło. Choć akurat wtedy miałem dwa sloty. Tyle, że wtedy jeszcze myślałem, że jak się używa firmowych kart to 1 slot styknie i drugi miałem ustawiony na przepełnienie (albo video, już nie pamiętam)

  5. #2525

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Bo jeśli się używa porządnych, firmowych kart, to jeden slot styka.
    Masz jakiś sposób na ustawienie przepełnienia przy jednym slocie?
    Ja wiem, mozna miec 3 karty w kieszeni, mozna wysylac przez wifi.
    A ja po prostu chcialbym wiedziec jak pracowac na dwa sloty majac jeden.
    O wideo nawet nie mowie, bo Nikon dalej nie wie co to przepelnienie.
    Ej, w sumie moze dlatego w Zetkach jest tylko jeden, bo oni sobie nie radza z dwoma

  6. #2526

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    To, że musisz to co się tylko tak wydaje Zakładam, że fotografujesz juz kilka lat i .. kiedyś fotografowałeś aparatami mającymi 1 slot. Dało się?
    Ja ciągle fotografuje na 1 slot.

    ??? Jaki tryb AF-S czy AF-C, punkt centralny czy boczne (zakładam, że 1 punkt AFu). Co prawda ja na D800, ale z Nikkorem D miałem wiele lepszy odsetek, a z ARTem to mam 95% trafień.
    Jacku, co do pierwszego. Zgadza się pracowałem na jednej karcie i mi padł kiedyś sandisk i straciłem jeden dzień pracy. Na szczęście to była produktówka i mogłem na drugi dzień zrobić jeszcze raz sesję. Teraz robiąc przykładowo sesję dla klienta sukni w Niemczech powtórki nie będzie i muszę mieć 2 karty po prostu.

    Co do AF, robiąc ciasne portrety przy 1.4 mam około połowy do śmieci. Oczywiście AF S bo nie ma lustrzanki, która kryje te rejony matrycy gdzie u mnie są oczy a jeśli kryje to są to punkty boczne no i efekt potem mam. Dlatego też muszę przekadrowywać a modelka jak pozuje "płynnie" to klapa gwarantowana bo za nim przekadruję to ona już jest gdzie indziej. Oczywiście jak modelka zastyga i ja się nie ruszę i dobrze przekadruję i obiektyw celnie walnie wtedy odsetek jest dużo większy ale wtedy i tak max z 75% trafie.

    Przy takim Eye AF, skupiam się na kadrze i tyle. Nie ma osoby, która tego używała i tego nie chwali. Nie każdy potrzebuje ale to działa i pomaga.
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

  7. #2527

    Domyślnie

    @yahooo8 Eye jest ok, do zdjęć w ruchu, przy dobrym świetle. Nie uraź się kolego, bo nie oceniam Twoich prac, ale pozwoliłem sobie wejść na Twojego IG i 100% zdjęć masz statycznych, totalnie pozowanych, stojących. Zatem, nie rozumiem jaki problem jest zrobić ostre zdjęcie na oko bez tej funkcji. Napisałeś że skupiasz się bardziej na kadrze mając taką opcje, ja używałem tej opcji w A7III robiąc też sesje, i dla mnie kadry stojącej modelki w miejscu nie są jakieś skomplikowane, żeby się nakręcać na opcje EYE - spokojnie przy takich fotach wystarczy ustawić punkcik, ino nawet przekadrowywanie nie powinno sprawić problemu.

    I ciekawostka, widzę że masz Sigmy, widzę że masz D750. Ja mam bezpośrednie porównanie zestawu znajomego zestawu A7III S35ART vs moje D750 S35ART i tu Cie zmartwię, bo S35ART działa pewniej pod względem trafiania AF na D750 niż S35 na A7III. Więc szykuj się na to, żeby cieszyć się z dobrego działania to fajnie będzie kupić dedykowane firmowe szkła Sony, przypominam że taka 35 1.4 to około 7klocków. Ja Cie nie próbuję zatrzymać w Nikonie, ale miałem podobne myślenie, byłem okropnie nakręcony przez media na tego AF'a z Sony i opcje szukania oka, ale w końcu mogłem aparat przetestować kilka dni, i nagle cały czar prysł, gdy zobaczyłem że nie jest to takie idealne jak wszyscy w necie opisują, gdy zobaczyłem że A7III też ma swoje wady.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 19-11-2018 o 11:35

  8. #2528

    Domyślnie

    Art 35 z natywnym mocowaniem na A7III działa bardzo dobrze w trybie foto i dużo słabiej w trybie wideo. To główna różnica między nią a Sony 35/1.4.

  9. #2529

    Domyślnie

    Nie wiem jak działa Sony 35 1.4 bo znajomego nie stać na to szkło dlatego ma ART'a, wiem jedno, korzystałem z EYE-AF i fajna opcja, ale nie jest to jakieś "superdoper" jak to opisują sonowcy, którzy twierdzą że dzięki tej opcji inne aparaty im przestały ostrzyć. Polecam sobie spróbować EYE -AF w warunkach które naprawdę by się przydało, ciemna sala, reportaż, różnorodne światło, i poruszający się ludzie - bam! nagle wracamy do starych korzeni i używamy sprawdzonych metod ustawiania ostrości.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 19-11-2018 o 11:56

  10. #2530

    Domyślnie

    Ciekawe spostrzeżenia masz kurczeblade. Ostatnio obejrzałem testy A73 i lekko zdębiałem jak to dobrze działa ten eye-AF, nawet przyszło mi do głowy żeby odłożyć zakup Z6 żeby się upewnić czy to Sony jednak nie jest warte uwagi. Co by nie mówić, jakby tego nie argumentować, śledzenie AF to jest fajny feature. A slogan, że można się skupić na kadrowaniu zamiast się chędożyć z AF-em przemawia do wyobraźni.

    Wypożyczę soniacza i sam sprawdzę. Ale trochę mnie uspokoiłeś z tym sieciowym hype-em na Sony.
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

Strona 253 z 493 PierwszyPierwszy ... 153203243251252253254255263303353 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •