Close

Strona 260 z 493 PierwszyPierwszy ... 160210250258259260261262270310360 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 591 do 2 600 z 4926
  1. #2591

    Domyślnie

    To oczywiste że film made in sony.

  2. #2592

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KrzysztofKozicki Zobacz posta
    Czy już ktoś zamówił Z6, czy tylko wszyscy gadamy a nikt nie kupuje? Ja czekam do weekendu, może jakaś promocja na kartę, lub coś innego się trafi. Interesuje mnie to czy da radę zrobić pogląd na telefonie w czasie filmowania.
    Tak. W wątku praktycznym. http://forum.nikoniarze.pl/threads/2...-Z6-w-praktyce
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  3. #2593
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fear Zobacz posta
    Dla jednego śledzenie oka w fotografii modelek może być priorytetem. Argumenty że da się zrobić to samo w łatwy sposób innym sprzętem można o kant d..y rozbić. Nie jest bowiem istotne czy można to łatwo zrobić, istotne jest zaś czy śledzenie oka to ułatwi i czy będzie większy odsetek zdjęć trafionych. Dalsze argumentowanie o jakości śledzenia oka w trudnych warunkach ze zmiennym oświetleniem ma tak samo wielkie znaczenie... Przecież to ma być aparat do fotografowania modelek w kontrolowanych warunkach!!!...
    Nawiążę do filmiku z YT i tej wypowiedzi.
    To co wytłuściłem - NIE, dlaczego??? Te focenie modelek to nie zawsze jest w kontrolowanych warunkach. Bywa studio, bywa plener, czasami światła jest dużo a czasami mało. Czasami modelka dynamiczna, czasami nie.
    No i teraz co do testu z YT. DLA MNIE test byłby rzetelny, gdyby spróbować tak użyć danego aparatu, by osiągnąć jak najwięcej trafionych zdjęć. Bo to jest moim (i chyba każdego fotografa?) celem I najmniej ważne jest to, czy uzywa się śledzenia oka, czy aparat pracuje w af fazowym czy kontrastu, czy AF ciągły czy pojedyńczy itd itp. By osiągnąć max trafionych zdjęć to zapewne trzeba zupełnie inaczej skonfigurować (pracować w innych trybach) Sony A7 i C5D czy ND4.
    Zdaje sobie sprawę z tego, że w pewnych sytuacjach A7mk3 może być najfajniejszy dzięki sledzeniu oka, ale w innych sytuacjach (dajmy na to bardzo słabe światło) może być najsłabszym z tych co się rozpatruje. Fotograf ma dylemat co wybrać. Wybrać aparat który najlepiej sobie radzi w dobrym świetle? Ja tak nie wybiorę, bo w takim świetle inne aparaty maja tez bardzo dobry odsetek trafień. Dla mnie ważne będzie to by mieć dobry odsetek w najgorszych warunkach i jeśli jakieś body tu polegnie to .. jest u mnie wykluczane.
    Test taki, że aparat ma mieć włączoną funkcje X i ma robić wszystko sam, to średnio do mnie przemawia, bo różne aparaty się używa odmiennie.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 21-11-2018 o 12:26

  4. #2594

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolt Zobacz posta
    Z innej beczki: czy to mi się Google zepsuł czy rzeczywiście nigdzie nie ma podręcznika użytkownika Z6 do pobrania? Może ktoś wie?
    Przecie jest też po polsku: https://downloadcenter.nikonimglib.c...s/493/Z_6.html

  5. #2595

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Dzięki, wolę po angielsku.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  6. #2596

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yahooo8 Zobacz posta

    Właśnie oglądając trafiłem na filmik, który pokazuje to o czym mówię.
    https://www.youtube.com/watch?v=8DNSy5k4-0U
    No ten filmik to typowy sponsoring. Nie zdziwiłbym się jakby się okazało, że kręcili go Canonem albo Panasem najlepsze jest te porównanie i na końcu te zdjęcie z efektem halo wokół postaci obrobione w PS a pokazane jakby odrazu z puchy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_9508.jpg
Wyświetleń:	166
Rozmiar:	196,4 KB
ID:	17199
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_9509.jpg
Wyświetleń:	166
Rozmiar:	158,9 KB
ID:	17200

  7. #2597

    Domyślnie

    Oriętuje się ktoś czy karty xqd Sony M 150/440 podołają z nagrywaniem w Z6, czy muszę kupować 440/440?
    D810, D4, Z6 Nikory 14-24, 24-70, 70-200, 14-30S, 24-70S Sigmy Art 35, 85, 105. 3x Reporter TTL200, SB900 i kilka YG, Ronin S, Ninja Flame, Tascam70d, Saramonic UwMic9

  8. #2598

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nawiążę do filmiku z YT i tej wypowiedzi.
    To co wytłuściłem - NIE, dlaczego??? Te focenie modelek to nie zawsze jest w kontrolowanych warunkach. Bywa studio, bywa plener, czasami światła jest dużo a czasami mało. Czasami modelka dynamiczna, czasami nie.
    No i teraz co do testu z YT. DLA MNIE test byłby rzetelny, gdyby spróbować tak użyć danego aparatu, by osiągnąć jak najwięcej trafionych zdjęć. Bo to jest moim (i chyba każdego fotografa?) celem I najmniej ważne jest to, czy uzywa się śledzenia oka, czy aparat pracuje w af fazowym czy kontrastu, czy AF ciągły czy pojedyńczy itd itp. By osiągnąć max trafionych zdjęć to zapewne trzeba zupełnie inaczej skonfigurować (pracować w innych trybach) Sony A7 i C5D czy ND4.
    Zdaje sobie sprawę z tego, że w pewnych sytuacjach A7mk3 może być najfajniejszy dzięki sledzeniu oka, ale w innych sytuacjach (dajmy na to bardzo słabe światło) może być najsłabszym z tych co się rozpatruje. Fotograf ma dylemat co wybrać. Wybrać aparat który najlepiej sobie radzi w dobrym świetle? Ja tak nie wybiorę, bo w takim świetle inne aparaty maja tez bardzo dobry odsetek. Dla mnie ważne będzie to by mieć dobry odsetek w najgorszych warunkach i jeśli jakieś body tu polegnie to .. jest u mnie wykluczane.
    Test taki, że aparat ma mieć włączoną funkcje X i ma robić wszystko sam, to średnio do mnie przemawia, bo rózne aparaty się używa odmiennie.
    Nie wiedziałem, że taką burzę rozpęta filmik, który wrzuciłem pierwszy z brzegu może i ustawiony o czym nie świadczy celność dobra A7R III ale tak słaba D4s. Natomiast chciałem pokazać, że celność jaka jest przy używaniu EYE-AF jest ogólnie rzecz biorąc większa niz DSLR.

    Dzisiaj czytałem test na optycznych nowych Sigm pod FE:
    https://www.optyczne.pl/659.1-artyku..._praktyce.html

    I celność na poziome 80-90% i to z Sigmami. Ja w dslr nie osiągnąłem nigdy podobnego rezultatu na 1.4. Tyle to osiągam jak mam f5,6 :P

    Nie chcę rozpętywać burzy po prostu dla mnie i mówię to czysto subiektywnie, taki "ficzer" jak EYE AF może bardzo podnieść ilość celnych kadrów.
    1 grudnia zabieram A7RIII na bezpośredni test i na bank opiszę swoje osobiste wrażenia z używania tego sprzętu i porównam celność.
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

  9. #2599

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yahooo8 Zobacz posta
    chciałem pokazać, że celność jaka jest przy używaniu EYE-AF jest ogólnie rzecz biorąc większa niz DSLR.
    Nie. Z tego, co oglądam, D4 (dez s) ze średnio doświadczonym operatorem bez problemów przebija ten system.

    Cytat Zamieszczone przez yahooo8 Zobacz posta
    Ja w dslr nie osiągnąłem nigdy podobnego rezultatu na 1.4.
    Przykro mi. Ja z D4 i 70-200 2.8 I gen. (ok, nie 1,4) ale przy dynamicznym tańcu (np. podczas serii 11 kl/s. tancerka obraca się prawie dwukrotnie) i przy ISO 8000-12800 mam spokojnie 80-90% trafień. Nieostre zdjęcia wynikają głównie z mojego błędu.

    Cytat Zamieszczone przez yahooo8 Zobacz posta
    Nie chcę rozpętywać burzy po prostu dla mnie i mówię to czysto subiektywnie, taki "ficzer" jak EYE AF może bardzo podnieść ilość celnych kadrów.
    Może. I bardzo chętnie bym z niego korzystał. Ale jeszcze nie teraz. To, jak się gubi w dobrym świetle ten system, pokazuje, że jeszcze wymaga sporego dopracowania. Biorąc jednak pod uwagę postęp, myślę, że to może być już całkiem niedługo.
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  10. #2600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta

    Przykro mi. Ja z D4 i 70-200 2.8 I gen. (ok, nie 1,4) ale przy dynamicznym tańcu (np. podczas serii 11 kl/s. tancerka obraca się prawie dwukrotnie) i przy ISO 8000-12800 mam spokojnie 80-90% trafień. Nieostre zdjęcia wynikają głównie z mojego błędu.
    2.8 to nie 1.4 To jest znaczna różnica taki procent 80-90% bezlustro "podobno" osiąga przy właśnie f 1.4. "Podobno" ale gwarantuje, że przekaże jak mi wyszedł test Wszystko się okaże, czy to bajeczki czy jednak działa jak trzeba.
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

Strona 260 z 493 PierwszyPierwszy ... 160210250258259260261262270310360 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •