Close

Strona 261 z 493 PierwszyPierwszy ... 161211251259260261262263271311361 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 601 do 2 610 z 4926
  1. #2601

    Domyślnie

    Właśnie zerkam do ligtrooma, dwie sesje robione Tamronem 85 1.8.
    1. Sesja Ślubna, jedno po drugim zdjęcie trafione w oko, w cel. Może co 10 zdjęcie to jakieś pudło.
    2. lookbook z ostatniej sesji z jesiennej sesji z modelką, też tamronem 85, wszystko praktycznie trafione w oko na 1.8, zdarzają się jakieś pudła, od czasu do czasu, ale też może być moja wina.

    I niech będzie śmiesznie, dwie sesje zrealizowane starą D600. Wszystko na 1.8 w 85

    Yahoooo ja nie wiem co Ty robisz na tych sesjach, że przy tak statycznych zdjęciach jakie głównie robisz, masz połowę nieostrego materiału.

  2. #2602

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Yahoooo ja nie wiem co Ty robisz na tych sesjach, że przy tak statycznych zdjęciach jakie głównie robisz, masz połowę nieostrego materiału.
    Też się zastanawiam... Ja z Sigmami 1.4 mam może z 5% do odrzutu... Do tego miałem kilka dni D850 z 85 Art i to szkło nie jest jakoś szczególnie niepewne. Zdecydowanie lepiej wypada niż chociażby 50 Art, z której mam na statycznych scenach 99%, a na śledzeniu AF-C z 90%...

  3. #2603

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Też się zastanawiam...
    I mnie to dziwi...

  4. #2604

    Domyślnie

    "Here's why I won't be swapping my Nikon D750 for a Z6 (but maybe you should)"

    Tak dosyć mocno w temacie tego o czym piszecie: https://www.dpreview.com/opinion/647...traffic_source

    Sam tytuł zdradza już mocno treść, ale ciekawe są też niektóre głosy w dyskusji pod artykułem.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 20-11-2018 o 22:31
    Pozdrawiam
    Marcin

  5. #2605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    "Here's why I won't be swapping my Nikon D750 for a Z6 (but maybe you should)"

    Tak dosyć mocno w temacie tego o czym piszecie: https://www.dpreview.com/opinion/647...traffic_source

    Sam tytuł zdradza już mocno treść, ale ciekawe są też niektóre głosy w dyskusji pod artykułem.
    Zero konkretów. Mógłby zrobić jakieś bezpośrednie porównania, opisać bardziej wrażenia. I opisać bardziej szczegółowo działanie AF w Z6. Bo bardzo ogólnikowo ocenił ten aparat.

  6. #2606

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Też się zastanawiam... Ja z Sigmami 1.4 mam może z 5% do odrzutu... Do tego miałem kilka dni D850 z 85 Art i to szkło nie jest jakoś szczególnie niepewne. Zdecydowanie lepiej wypada niż chociażby 50 Art, z której mam na statycznych scenach 99%, a na śledzeniu AF-C z 90%...
    Nie ma problemu przy przysłonach "studyjnych" rzędu 5.6 czy 8. Natomiast robiąc przy 1.4 mam duży odsetek nie trafionych w oko jak zresztą inne osoby, które znam i z nimi na ten temat rozmawiałem.
    Korzystam oczywiście z AF-S bo przy ciasnych kadrach nie ma opcji na AF-C to nie bezlustro i punkty są ograniczone. Dodatkowo przekadrowanie oraz co najważniejsze pozowanie modelek. Mam z reguły modelki, które są w ruchu jedynie lekko zastygają przy pozach ale robią to płynnie i zanim przekadruję modelka potrafi już lekko zmienic pozę ja potrafię się również lekko przesunąć i naprawdę chciałbym zobaczyć wasze 99% celnych idealnie w oko a nie rzęsy czy nos przy przysłonach 1.4. Serio chciałbym to zobaczyć
    Poza tym pamiętajmy, że każdy ma swój próg tego czy zdjęcie jest ostre czy nie i w tym może być problem bo jestem bardzo wymagający. Jak źrenica nie jest jak żyleta to dla mnie zdjęcie przestrzelone. Może przez to, że ostrość Sigmy mnie tego nauczyła.
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

  7. #2607

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Zero konkretów. Mógłby zrobić jakieś bezpośrednie porównania, opisać bardziej wrażenia. I opisać bardziej szczegółowo działanie AF w Z6. Bo bardzo ogólnikowo ocenił ten aparat.
    Wiesz, ocenił ze swojego punktu widzenia. To nie test tylko felieton. Po prostu tak to widzi. Mnie to o tyle zainteresowało że te jego rozterki są zbieżne z tym co tu czytam .
    Pozdrawiam
    Marcin

  8. #2608

    Domyślnie

    Yahoo nagram Ci film z mojego katalogu ligtrooma, z jednej sesji. Jak tylko odkopie się z pracy. I nie ma czegoś takiego jak próg ostrości, ja mam wszystkie szkła jasne i ostre od pełnych dziur, i albo jest ostre, albo nie. Pokażę Ci jedno po drugim zdjęcie ostrzone na oko, w 1:1.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 21-11-2018 o 02:00

  9. #2609

    Domyślnie

    Obserwuję temat Nikona Z6 i Z7 , mało jeszcze testów , ale ten z pewnością doda wam otuchy co do Af w Z7 - czyli jest nadzieją ,że w Z6 będzie też dobrze. https://www.youtube.com/watch?v=JWp5...mAITuDIu8GblRE
    Af w filmie b.dobry obrazek b.dobry . :Bawiłem się Sony 7 III i rzeczywiście af bajka - najlepszy był w ustawieniach na oko oraz w automacie . I tak samo myślę ,że w Nikonie trzeba znaleźć najlepsze ustawienie af, to nie działa tak samo jak wcześniej trochę inna filozofia.

    Czekam na testy Naszych forumowiczów . Pozdrawiam
    Z6 x 2, 70-200 Nikkor 2.8 II, 20 1.8 G , 28 1.8 G, Sigma art 35, Nikkor Z 50

  10. #2610

    Domyślnie

    Jeśli ten test jest rzetelny, to dla mnie ten AF i tego co robię jest bardzo dobry.

Strona 261 z 493 PierwszyPierwszy ... 161211251259260261262263271311361 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •