Close

Strona 144 z 493 PierwszyPierwszy ... 4494134142143144145146154194244 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 431 do 1 440 z 4926
  1. #1431

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Przez kilka lat istnienia systemu Sony E Sigma nie wydała adaptera pod bagnet F, do Canona zrobili i to udany. Chyba nie bez powodu.
    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Pisałem, że w jednej recce ktoś wspomniał, że nie działał mu Tamron z Z7. /.../
    Wątek o problemach Tamronów z przelotką Nikona jest na dpreview i z tego co widzę dotyczy wielu szkieł:
    https://www.dpreview.com/forums/thread/4318867
    PS Problem jest wydumany chyba dla tych co nie używają Tamronów czy innych szkieł producentów niezależnych Wymienić Tamrona 70-200 albo 15-30 na Nikkora oczywiście można, ale dość drogo to wychodzi
    To to do Z7 przez przelotkę Nikona zakładają Tamrony z mocowaniem Canona ?

  2. #1432

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta
    To to do Z7 przez przelotkę Nikona zakładają Tamrony z mocowaniem Canona ?
    Wydaje mi się, że znowu nie zrozumiałeś o czym piszę i komentujesz trochę bez sensu, ale tak na wszelki wypadek zapytam o co konkretnie pytasz? Bo o mocowaniu canonowych Tamronów pod Z7 nic nie pisałem. Jedynie napisałem, że Sigma przez wiele lat istnienia systemu E nie pokusiła się do zrobienia przelotki z Nikona na Sony E, mimo, że od lat produkuje Sigmy pod mocowanie Nikon F. Wątpię więc, że tak jak piszesz, migusiem zmajstrują podobną przelotkę, z Nikon F na Nikon Z. Z Canonem widocznie było łatwiej, bo taka przelotka istnieje od kilku lat i bardzo dobrze działa. Capisce?
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 23-09-2018 o 17:22

  3. #1433

    Domyślnie

    Takie problemy z ostrzeniem z nowymi korpusami (także z nowymi lustrzankami) S i T załatwiają FW.

    Nie jest wielką tajemnicą że obiektywy różnych firm w połączeniu z A7 nie działają tak samo przez różne adaptery.

  4. #1434
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tu jest też problem z modelami bo wiele dobrze działających adapterów jest tylko pod dwójki i trójki A7.

  5. #1435
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 772

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jony Zobacz posta
    Jacku proszę nie pisz farmazonów, że można tanio wymienić używkę Tamrona na Nikona bo pokazujesz, że nie znasz rynku. Widziałem wiele tanich Nikkorów, czytaj szrotów, które były tak styrane w reporterce albo w podróży. Jacku, wybacz, ale coraz bardziej śmieszy mnie Twoje doradzanie kupowania natywnej optyki Nikona z dopłatą za grosze.
    Podałem link do szrotu? https://allegro.pl/nikon-nikkor-14-2...473295856.html
    Jak tam z waszą matematyką? Tamrona by trzeba było oddac za darmo, by wyszło na to, że 3900 zł to dopłata kilku tysięcy (do 0 zł to tak, to wtedy kilka, ale aż tak nisko stoją Tamrony?)
    Oficjalnie napisze - kupię Tamrona 15-30 za 1000 zł. Czekam na wysyp ofert.

    Cytat Zamieszczone przez jony Zobacz posta
    Zapytam sarkastycznie, dlaczego Nikon nie zrobił adaptera dla obiektywów bez silnika do zetek? Może ma w d... klientów, którzy kiedyś kupili jego natywne obiektywy?
    Dlaczego sarkastycznie? odpowiedź jest oczywista. Bo by musiał w adapterze zrobić wiertarkę. Przecież od 15 lat nie wypuścili na rynek nowego modelu śrubokrętowego i oczywiste jest, że wygaszają ten napęd.

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    A pisanie, że nagle dobry wujek Nikon postawił na dobro klienta i zacznie ułatwiać firmom takim jak Sigma czy Tamron robotę

    PS Na Jacka nie jestem zły. Przyzwyczaiłem się, że ciągle wkłada mi w klawiaturę coś czego nie napisałem
    Tak. A to co teraz napisałeś w tym poście to ja cos takiego napisałem? Nie. To Twoja swobodna interpretacja moich słów.
    Napisałem, że producent (N) nie może zapobiec temu (a nie że nikon dopieszcza klientów), że inni producenci zrobią przelotki, a kwestie softu są do zrobienia też. System na razie nie zaistniał, Sigmy ART chodzą.

  6. #1436

    Domyślnie

    Napisałeś też:
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ...Może zamiast utrudniać (długi rejestr) i sprzedawać wyłącznie swoje szkła, postanowili w Nikonie ułatwić podpinanie cudzych i sprzedać jak najwięcej body? By system był jak najpopularniejszy?...
    Widzę, że nie napisałeś, że tak jest na bank, ale że też w ogóle Ci do głowy przyszło, że istnieje na to choćby cień szansy

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Podałem link do szrotu? https://allegro.pl/nikon-nikkor-14-2...473295856.html
    Jak tam z waszą matematyką? Tamrona by trzeba było oddac za darmo, by wyszło na to, że 3900 zł to dopłata kilku tysięcy (do 0 zł to tak, to wtedy kilka, ale aż tak nisko stoją Tamrony?)
    Oficjalnie napisze - kupię Tamrona 15-30 za 1000 zł. Czekam na wysyp ofert...
    Ja czekam na wysyp ofert kupna na używkę tamiego za 3300 Albo jak sam się dokładasz innym do Nikkorów skoro to nie problem Sam naginasz fakty pod swoją tezę. Pisałem o nowych szkłach, bo takich stan jest identyczny i najłatwiej to porównać. Używkę Nikkora powiedzmy kupisz 1300 PLN drożej. Co to zmienia? Wydźwięk wypowiedzi jest taki sam. Ktoś kupił Tamrona by zaoszczędzić a teraz dajesz mu złotą radę, że nie problem kupić droższy oryginał. Naprawdę zabawne Poza tym problem dotyczy przynajmniej kilku szkieł. Do Nikkora 70-200 też dołożysz góra patyka?
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 24-09-2018 o 09:57

  7. #1437

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    problem dotyczy przynajmniej kilku szkieł
    Może czegoś nie doczytałem - Tamron 15-30mm i 70-200mm mają jakiś problem z działaniem z Z6 i Z7?
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  8. #1438

    Domyślnie

    @cz4rnuch, Ty na serio wierzysz w to, że jak ktoś kupuje kundla to nie dołoży do systemówki?

  9. #1439

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Może czegoś nie doczytałem - Tamron 15-30mm i 70-200mm mają jakiś problem z działaniem z Z6 i Z7?
    Teraz sobie przeglądam i czytam, że 70-200 G2 ponoć nie działa. Czy działa wersja pierwsza z VC nie wiem. 15-30 stara wersja ponoć działa, wersja G2 nie wiem.

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    @cz4rnuch, Ty na serio wierzysz w to, że jak ktoś kupuje kundla to nie dołoży do systemówki?
    Napisałem, że to problem a nie, że nie dołoży. To delikatna różnica. No chyba, że pieniądze sobie drukujesz to wtedy faktycznie pewnie nie jest to problem i jeśli chcesz to możesz rozwiązać moje problemy, bo brakuje mi kilku gratów

  10. #1440

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Napisałem, że to problem a nie, że nie dołoży. To delikatna różnica.
    Ale skoro dołoży to chyba dla niego nie problem? Tak jak wspominałem, wymieniłem całą szklarnię na systemówki. Ludzie przesiadają się z kundli na systemówki i odwrotnie, nie wiem czy ktoś odbierał to jako "problem". Raczej każda wymiana wiąże się z zadowoleniem.

Strona 144 z 493 PierwszyPierwszy ... 4494134142143144145146154194244 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •