Close

Strona 262 z 493 PierwszyPierwszy ... 162212252260261262263264272312362 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 611 do 2 620 z 4926
  1. #2611
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yahooo8 Zobacz posta
    Dzisiaj czytałem test na optycznych ..
    I celność na poziome 80-90% i to z Sigmami. Ja w dslr nie osiągnąłem nigdy podobnego rezultatu na 1.4. Tyle to osiągam jak mam f5,6 :P
    Nie mozna porównywać jeśli oni i ty focą w innych warunkach. No i jest różnica w operatorze body.
    Nie wiem skąd tak fatalny wynik u Ciebie.

  2. #2612

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    "Here's why I won't be swapping my Nikon D750 for a Z6 (but maybe you should)"

    Tak dosyć mocno w temacie tego o czym piszecie: https://www.dpreview.com/opinion/647...traffic_source

    Sam tytuł zdradza już mocno treść, ale ciekawe są też niektóre głosy w dyskusji pod artykułem.
    Artykul ktory podsumował moje przemyślenia...
    Dlatego... chyba kupię Z6.
    Wiem, wiem co pisalem, ale okazalo sie, ze ten Z7 niepotrzebnie namieszal ze wszystkim.
    Tak jak pisalem wczesniej, dla mnie liczy sie tylko video, a Z6 jest skrojony bardziej do tego niz moje D750.

  3. #2613

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nie mozna porównywać jeśli oni i ty focą w innych warunkach. No i jest różnica w operatorze body.
    Nie wiem skąd tak fatalny wynik u Ciebie.
    Taki wynik u mnie oczywiście nie jest zawsze to przykład z mojej ostatniej sesji ale występował nie jeden raz.
    Tak jak pisałem jak modelka pozuje "płynnie" czyli jest praktycznie w ciągłym ruchu naprawdę ciężko jest zdążyć przekadrować skoro ona już jest w innym miejscu i aby ostrość była na oku.
    Oczywiście w idealnych warunkach pracy ten odsetek jest znacznie większy i dlatego chcę porównać bezpośrednio oba systemy z jedną modelką w tych samych warunkach i wtedy wydać moją subiektywną opinię.
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

  4. #2614

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yahooo8 Zobacz posta
    Korzystam oczywiście z AF-S bo przy ciasnych kadrach nie ma opcji na AF-C to nie bezlustro i punkty są ograniczone.
    No to mamy odpowiedź AF-C + AF-ON sprawdza się znacznie lepiej niż AF-S.

  5. #2615

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    No to mamy odpowiedź AF-C + AF-ON sprawdza się znacznie lepiej niż AF-S.
    Dokładnie! Nie wierzę, że D750 potrafi zgubić ostrość na 50% kadrów w AF-C z AF-ON, nawet na 1.4 w 85 mm. Przecież nawet jak modelka się porusza, to chyba nie robi 400 m sprintem Dlatego pisałem, że chyba coś nie tak...

  6. #2616

    Domyślnie

    Co mi da AF-C skoro tak czy siak musze przekadrowywać. Nie mowie o sytuacji gdzie modelka się porusza a ja mam punkt af na jej oku wtedy af-c robi robotę ale punktów mam za mało aby sięgały. A jeśli mówicie o blokadzie af to nadal nie robi mi to różnicy. Aha jakie 400 metrów ? Wystarczy ze modelka przesunie się o centymetr i tracimy ostrość na oku. A w czasie przekadrowywania ja lub modelka łatwo możemy się poruszyć i problem gotowy. No cóż jest szansa ze coś robię źle albo jestem zbyt wyczulony na perfekcyjna ostrość ale sporo sesji kończyło się z dużym odsetkiem nie trafionych zdjęć. Dziś może znajdę przykłady choć staram się od razu takie fotki usuwać

  7. #2617

    Domyślnie

    AFC i AF-ON to najszybszy sposób pracy lustrem, przeniesiony na żywca ze sportu. Ja pracuję tylko tak i przekadrowuję, wystarczy puścić AF-ON.

  8. #2618

    Domyślnie

    Wybacz yahooo8 ja lubię nazywać rzeczy po imieniu i bądźmy szczerzy, bo jeśli pudłujesz przy takim rodzaju fotografii to najzwyczajniej nie potrafisz ostrzyć. Używając nawet AFS nie ma możliwości żeby co 2-3 zdjęcie w takich warunkach i tego rodzaju fotografii było pudłem. Bankowo nie jest to wina lustrzanki, chyba że masz jakaś niesprawną. I nie ma czegoś takiego jak "perfekcyjna" ostrość, albo jest ostrość w punkt, albo jej nie ma. I duże prawdopodobieństwo że zmiana na inny aparat, nie rozwiąże Twojego problemu.

    Jutro nakręcę film, jak mam całe sesje w ligtroomie, gdzie jedno po drugim zdjęciu jest w punkt. Gdzie model pozuje i ciągle zmienia pozy, a robione D600 85 1.8 i na AFS.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 21-11-2018 o 19:50

  9. #2619

    Domyślnie

    Ok przykład z mojej strony. Czy te zdjęcia są ostre ? Jak widać nie choć wielu stwierdzi z daleka jest ok. I choć sporo było idealnie w punkt to sporo mam właśnie takich, wynikających, że modelka lekko się cofnęła do tyłu albo ja się poruszyłem i ostrość ucieka.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC6756.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	1,00 MB
ID:	17305
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC6756-2.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	996,4 KB
ID:	17306
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC6891.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	1,38 MB
ID:	17307
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC6891-2.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	473,3 KB
ID:	17308


    I właśnie często mam przesuniętą ostrość. Może i nie potrafię robić zdjęć ale właśnie taki EYE AF powinno mi pomóc to robić gdyż pracuje cały czas w AF-C i trzyma tą ostrość na oku i pomaga takim osobom jak ja.
    PS. Rozmawiałem ostatnio nawet o tym ze znanym w Polsce fotografem (nie chce wymieniać który), który ostatnio robił zdjęcia do kampanii dla znanej gwiazdy i powiedział, że również około połowy fotek przy 1.4 było nie akceptowalne jeśli chodzi o ostrość i to mnie przekonało, że nie jestem sam.
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

  10. #2620

    Domyślnie

    Wygląda na zwyczajny BF...

Strona 262 z 493 PierwszyPierwszy ... 162212252260261262263264272312362 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •