Close

Strona 147 z 493 PierwszyPierwszy ... 4797137145146147148149157197247 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 461 do 1 470 z 4926
  1. #1461

    Domyślnie

    Może o kilka stron za późno, ale już się zamykam

  2. #1462

    Domyślnie

    Trzeba przyjąć zwyczajnie, że każdy z nas jest inny, ma inne potrzeby, oczekiwania oraz ilość pieniędzy przeznaczone na zakup. Dochodzi jeszcze przywiązanie do marki, względy serwisowe czy nawet dostępność na rynku wtórnym - zarówno body jak i obiektywów oraz innych peryferiów.
    Wymiana zdań to nie jest kłótnia przecież.

    Ja aktualnie nie mam żadnego Tamrona - teoretycznie problem mnie nie dotyczy na chwilę obecną. Czym spowodowany jest problem z komunikacją niektórych Tamronów z Z6 i Z7? Czy Nikon specjalnie zablokował tylko niektóre obiektywy? Wątpię, raczej dużo się pozmieniało i widocznie w niektórych obiektywach firm trzecich będzie potrzeba zmiany FW.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  3. #1463

    Domyślnie

    Wpadłem poczytać coś o Zetce, no ale ... idę jednak...

  4. #1464

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ja bym zrobił osobny temat na te kilka stron chatowania dwóch Panów
    W zasadzie to nawet trzech.
    Ale bardzo popieram pomysł, od x*dziesięciu stron zastanawiam się, o czym tak konkretnie jest ten wątek i sprawdzam tytuł, czy gdzieś w bok mnie nie zniosło...
    F70, F100, S5Pro, S 10-20, N24 2.8D, N35 1.8G, N50 1.8D, N85 1.8D, N180 2.8D.
    Metz 40MZ3i, Metz 54MZ4i, Sony A5000 i A6600.
    ex -
    F3HP, F80s, D610, N18-200, A6300

  5. #1465

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Trzeba przyjąć zwyczajnie, że każdy z nas jest inny, ma inne potrzeby, oczekiwania oraz ilość pieniędzy przeznaczone na zakup. Dochodzi jeszcze przywiązanie do marki, względy serwisowe czy nawet dostępność na rynku wtórnym - zarówno body jak i obiektywów oraz innych peryferiów.
    Wymiana zdań to nie jest kłótnia przecież.
    Jeżeli ktoś kwestionuje problem współpracy zetek z obiektywami Sigmy lub Tamrona to zapomina, że to jest ważny argument za lub przeciw kupowaniu puszek Nikona. Wystarczy poczytać to forum i można zobaczyć wiele przykładów, że dzięki temu, że jest kilka dobrych tanich obiektywów Sigmy i Tamrona, które akurat dobrze współpracują z tańszymi puszkami Nikona serii D5xxx lub D7xxx czy nawet serii D7xx ludzie kupują te puszki Nikona

  6. #1466

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grissley Zobacz posta
    W zasadzie to nawet trzech.
    Ale bardzo popieram pomysł, od x*dziesięciu stron zastanawiam się, o czym tak konkretnie jest ten wątek i sprawdzam tytuł, czy gdzieś w bok mnie nie zniosło...
    Ta szydera to jednak trochę nie trafiona. Można nam zarzucić, że ciągle klepiemy o tym samym i stało się to niestrawne (z czym się zgadzam) ale nie to, że nie pisaliśmy o Zetkach. Otóż pisaliśmy o problemie Zetek z niektórymi Tamronami a to chyba jednak się jakoś wiąże z tematem wątku?

  7. #1467
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Pierwsze adapterki już są od Novoflex:

  8. #1468

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jony Zobacz posta
    Jeżeli ktoś kwestionuje problem współpracy zetek z obiektywami Sigmy lub Tamrona to zapomina, że to jest ważny argument za lub przeciw kupowaniu puszek Nikona. Wystarczy poczytać to forum i można zobaczyć wiele przykładów, że dzięki temu, że jest kilka dobrych tanich obiektywów Sigmy i Tamrona, które akurat dobrze współpracują z tańszymi puszkami Nikona serii D5xxx lub D7xxx czy nawet serii D7xx ludzie kupują te puszki Nikona
    Z jakimi Sigmami znowu nie działa Z6 i Z7? Nie widziałem też żadnego kwestionowania.
    IMO gdyby Nikon chciał się wypiąć na firmy trzecie to by to zrobił. Pozmieniali widocznie dużo w oprogramowaniu, w końcu to inny model aparatu, inny AF itd. Japończycy potrafią się bronić przed tym czego nie chcą - przykład piracenia PS4.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  9. #1469
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    A tak konkretnie, bo w sumie pytałem Cię już ze trzy razy i na razie nie odpowiedziałeś? Rozumiem, że chodzi o rejestr i o to, że to wielka przewaga Nikona więc napisz proszę, których szkieł nie da się podpiąć pod inne bezlustra a pod Nikona się da? Oczywiście też nie piszę o AFie..
    Tych od Nikona Z. Czyli przykładowo Nikkor Z 58/0.95. Napisałem konkretnie?
    A jeśli chodzi o AF to najbardziej porąbany AF na rynku ma Nikon, bo Nikkory (z bagnetem F) słabo chodza na Sony, na Canonie pewnie też będą chodziły żle.
    Z duża doza prawdopodobienstwa można więc napisać, że bezlustra C będą dobrze obsługiwały szkła .. jedynie swoje lustrzankowe, Sony będzie obsługiwało dobrze AF swój i lustrzanek Canona, natomiast na Nikon Z może okazać się, że wszystko z AF - zarówno Sony Zeissy jak i lustrzankowe L-ki canona oraz oczywiście Nikkory lustrzankowe. Czyli Nikon Z obsłuży 3 systemy, Sony 2, Canon - jeden, swój własny.
    Mam na myśli to jak bezlustrza obsłużą szkła lustrzanek, bo wiadomo, że swoje natywne obsłużą
    Jest pewna niewielka szansa, że do Nikona Z da się podłączyć szkła od Canon R, czyli Nikon Z by obsługiwał 4 systemy.

  10. #1470

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Tych od Nikona Z. Czyli przykładowo Nikkor Z 58/0.95. Napisałem konkretnie?
    Nie wiem czy w dobrym temacie, ale zastanawiam się czy przemyślałeś to co napisałeś. Bezlustrzanych szkieł ogólnie nie da się podpiąć pod inne systemy, bo różnice w rejestrach są zbyt małe. Pisałeś, że to zaleta Nikona i podajesz za przykład szkło, którego nawet nie ma na rynku. W sumie są 3 szkła pod Zetki (razem z tym, którego nie ma 4), a pod system Sony FE jest w sumie 98 szkieł (za optycznymi). Zakładając, że tak gdzieś 30-35 % z nich ma lustrzane odpowiedniki to nadal daje ponad 60 szkieł, których nie podepniesz pod Nikona Z. O szkłach do bezlustrer apsc już nie wspominam. Faktycznie wielka zaleta

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ... natomiast na Nikon Z może okazać się, że wszystko z AF - zarówno Sony Zeissy jak i lustrzankowe L-ki canona oraz oczywiście Nikkory lustrzankowe. Czyli Nikon Z obsłuży 3 systemy, Sony 2, Canon - jeden, swój własny.
    Duża doza prawdopodobieństwa? A po czym wnosisz? Sobie to po prostu wymyśliłeś i podajesz prawie jako fakt.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ... Jest pewna niewielka szansa, że do Nikona Z da się podłączyć szkła od Canon R, czyli Nikon Z by obsługiwał 4 systemy.
    Przejściówka z dwoma bagnetami, dwoma zestawami pinów i elektroniką o głębokości 4mm. Można między bajki włożyć W dodatku musiałby się tym zająć jakiś Chińczyk, bo przecież ani Nikonowi ani Canonowi na tym nie będzie zależeć.

    A wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych kolegów to może założyć temat z porównaniem pełnoklatkowych systemów bezlusterkowych i tam przenieść tę całą dyskusję. Będzie nieco strawniej dla tych, którzy nie lubią takich przeciągniętych dyskusji.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 25-09-2018 o 15:29

Strona 147 z 493 PierwszyPierwszy ... 4797137145146147148149157197247 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •