Close

Strona 146 z 493 PierwszyPierwszy ... 4696136144145146147148156196246 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 451 do 1 460 z 4926
  1. #1451

  2. #1452

    Domyślnie

    Piękny. Ale dla świadomego użytkownika.

  3. #1453

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    D5 nie zrobi lepiej skoro ma szybszą serię i lepsze wysokie ISO oraz najlepszy z możliwych AF? Skoro kasa się nie liczy nie można sobie skoczyć do sklepu i wziąć ze dwie sztuki? Będzie mniej przepinania
    Błagam Cię, nie wymagaj ode mnie swojego sposobu rozumowania

  4. #1454

    Domyślnie

    Przecież to nie jest mój sposób rozumowania. Wczuwam się jak to jest być kimś bez tak przyziemnych problemów jak kaska. Szkoda tylko, że cały świat ma podobne problemy. A nie zaraz, przecież zazwyczaj nikt nie patrzy na cenę. I dlatego biegają z rebelami i D3xxx oraz kitami. Dziwne, że Nikon jeszcze na to nie wpadł by podnieść ceny tak z 10 razy. Przecież i tak ludzie kupią a firma od razu wyjdzie z dołka.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 24-09-2018 o 12:15

  5. #1455

    Domyślnie

    Napisałem co myślę. Pisanie kolejnych 200-300 postów o tym samym mało mnie interesuje. Interpretuj to jak Ci tam wygodnie. Ja odpowiadam za to co napisałem, anie jak to interpretujesz. Nawet taki jegomość miał podobny podpis w stopce. Co ciekawe- też interpretuje wszystko po swojemu.

  6. #1456

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Przecież to nie jest mój sposób rozumowania. Wczuwam się jak to jest być kimś bez tak przyziemnych problemów jak kaska. (...)A nie zaraz, przecież zazwyczaj nikt nie patrzy na cenę. I dlatego biegają z rebelami i D3xxx oraz kitami. Dziwne, że Nikon jeszcze na to nie wpadł by podnieść ceny tak z 10 razy. Przecież i tak ludzie kupią a firma od razu wyjdzie z dołka.
    Bywają miłośnicy Nikona, Canona, lub Sony, którzy nie patrzą na cenę Oni pierwsi kupią zetki, erki, alfy, niezależnie od ceny

  7. #1457

    Domyślnie

    Panowie zluzujcie, gramy do tej samej bramki, jesteśmy fotografami

    @cz4rnuch i @nikoniarz powiedzcie mi czy znana wam jest sytuacja gdy pierwsze nikkory 35 1,4G są szybsze od aktualnych i co jest tego powodem?
    Ostatnio edytowane przez Dariusz Breś ; 24-09-2018 o 21:36

  8. #1458
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    PS Okej. Zmęczyła mnie trochę ta przepychanka. Reasumując bagnet Nikona jest najbardziej przyjazny dla firm trzecich..
    Tak, ale ja piszę to w kontekście podpinania szkieł, a nie działania AF. Bo ja nie wiem jak działa AF ze szkłami natywnymi, a co dopiero ze starymi Nikkorami a tym bardziej z Sigmami.

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Nikon zachęca do kupowania Tamronów i Sigm.
    Nie wiem kto tak napisał, nie ja. Nadinterpretacja.

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    kasa nie ma znaczenia, tysiak, dwa nie robią różnicy.
    Przy sprzęcie za 3-4 tys ma znaczenie, ale to nie przypadek Z6-7. Przy body Z7 i kilku szkłach - nie ma większego znaczenia.

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    ale my piszemy o hipotetycznej (lub realnej) sytuacji w której ktoś chce podpinać swoje Tamrony czy inne szkła, ale te nie działają, wyrzucają błędy lub działają inaczej niż z dotychczasowym aparatem w związku z czym zmuszeni są zrezygnować z Zetek lub wymienić obiektywy dopłacając do oryginałów mimo, że nie mieli tego w planach.
    Dlaczego problem z Tamronami cie dręczy w kontekście systemu Nikon Z? Przecież tak samo nie ma gwarancji (sa przypadki) że to dotyczy lustrzanek!

    Powinno się wprowadzić zakaz kupowania Tamronów i Sigm, bo przyszła lustrzanka Nikon D900 może źle zadziałać z Tamronami?

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    A z Tamponem na wierzchu chodzić to przecież wstyd.
    Mam Tamrona 24-70 i się tego nie wstydzę. Sigmę też mam. Nie mam bólu głowy z tego powodu.

  9. #1459

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Tak, ale ja piszę to w kontekście podpinania szkieł, a nie działania AF...
    A tak konkretnie, bo w sumie pytałem Cię już ze trzy razy i na razie nie odpowiedziałeś? Rozumiem, że chodzi o rejestr i o to, że to wielka przewaga Nikona więc napisz proszę, których szkieł nie da się podpiąć pod inne bezlustra a pod Nikona się da? Oczywiście też nie piszę o AFie.


    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nie wiem kto tak napisał, nie ja. Nadinterpretacja.
    No Ty I nie napisałeś tego wprost, ale puściłeś wodze fantazji i napisałeś, że możliwe, że Nikon nie będzie przeszkadzał innym firmom by jego nowy bagnet stał się najbardziej popularny, przyjazdny itd. Sorry, ale tak się nie stanie


    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Przy sprzęcie za 3-4 tys ma znaczenie, ale to nie przypadek Z6-7. Przy body Z7 i kilku szkłach - nie ma większego znaczenia.
    Dziękuję za wyjaśnienie Oczywiście można jeszcze dodać, że przy dziurze budżetowej i rosnącym długu publicznym różnica między Tamim a Nikkorem staje się jeszcze mniej spektakularna Zapewne kupujący Tamrony zrobili to przez przypadek, mieli zaćmienie mózgu albo wcześniej kupili Ferrari i tylko chwilo w portfelu zostały drobne na kundelka. Potem jakoś o tym zapomnieli i dopiero teraz jest okazja wymienić na Nikosie. Brawo Ja.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Dlaczego problem z Tamronami cie dręczy w kontekście systemu Nikon Z? Przecież tak samo nie ma gwarancji (sa przypadki) że to dotyczy lustrzanek!
    A czy ja się ograniczałem do Zetek. Pisałem ogólnie, że kundelki mogą nie bagnlać jak należy. Sam je miałem i mam więc coś na ten temat wiem. I co to za pokrętna logika. Jak mi zalewa mieszkanie od góry to mam się nie martwić, bo u sąsiada też jest basen?

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Powinno się wprowadzić zakaz kupowania Tamronów i Sigm, bo przyszła lustrzanka Nikon D900 może źle zadziałać z Tamronami?
    Po co? Wystarczy, że wprowadzisz cenzurę i zabronisz pisać o problemach Zetek i będzie spokój. Jak mam rozumieć ten żart? Przeczytałem, że ktoś znalazł jakiś problem więc o tym wspomniałem w temacie o sprzęcie, którego ten problem dotyczył. A tu jakieś historyjki, że to nie problem, że można kupić inny sprzęt itd. No można i wiadomo z czym się to wiąże. Ale to nie znaczy, że nie można napisać o czymś co dotyczy tego konkretnego systemu. Trochę to przypomina perypetie Fatmana, który znalazł błędy w Nikonach i zaczął o nich pisać. Mimo, że miał rację a problemy były potem szeroko opisywane to na tym forum został zakrzyczany przez rycerzy Nikona. Ja rozumiem, że pisząc o jakichś wadach trochę szargam świętość, ale akurat w tym przypadku wina może leżeć po stronie Tamrona.


    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Mam Tamrona 24-70 i się tego nie wstydzę. Sigmę też mam. Nie mam bólu głowy z tego powodu.
    Chyba zbyt dosłownie zrozumiałeś to co napisałem. Sam mam kundelki i to był zwykły żart.

  10. #1460
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja bym zrobił osobny temat na te kilka stron chatowania dwóch Panów

Strona 146 z 493 PierwszyPierwszy ... 4696136144145146147148156196246 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •