Close

Strona 245 z 493 PierwszyPierwszy ... 145195235243244245246247255295345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 441 do 2 450 z 4926
  1. #2441
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Spodziewam się że jak będzie konkurencja między czterema firmami to może ktoś z nich wpadnie na pomysł że trzeba zrobić kilka obiektywów tańszych/mniejszych nawet kosztem jakości.

  2. #2442

    Domyślnie

    Spokojnie, konkurencja dopiero się zaczyna. Jeszcze 2 miesiące temu na rynku ML był tylko jeden gracz. Do tego naturalne jest ze najpierw jest skok na najbardziej napalonych klientów z głęboka kieszenią (oferta Z7), a dopiero później tych innych.
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  3. #2443

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Spodziewam się że jak będzie konkurencja między czterema firmami to może ktoś z nich wpadnie na pomysł że trzeba zrobić kilka obiektywów tańszych/mniejszych nawet kosztem jakości.
    Ale jaki jest sens robić tańsze obiektywy do FF "kosztem jakości"? Przecież FF jest po to żeby ta "jakość" była jak najwyższa. Jak chcesz mieć tanio i mniejsze to jest aps-c. Kupowanie drogiej puszki FF po to żeby psuć jakość zdjęć tanimi szkłami to jest ponad moje siły - dalibóg nie ogarniam tej kuwety ....
    Pomijam już że dla mnie zdecydowanie ważniejsze z punktu widzenia końcowego efektu jest szkło niż puszka.
    Pozdrawiam
    Marcin

  4. #2444
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    No to wracamy do początku... można kupić pełną klatkę bezlustro obecnie za śmieszne pieniądze, taniej niż sensowne aps-c albo w podobnej cenie.

    Przykładowo ja na wyjazd kupiłem małego, lekkiego i taniego samyanga 2.8/24, a nie wielkiego drogiego z super jakością w rogach itd.
    Każdy ma inne wymagania i oczekiwania ale powtarzam to nadal, sony A7 można kupić za śmieszne pieniądze, do tego obiektyw jakby był systemowy to chętnie kupię ale nie za cene 2-3x samego body, tak samo nie potrzeba mi na wszystkich obiektywach pięknego symbolu oznaczającego że to super pro armata.

  5. #2445

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ale jaki jest sens robić tańsze obiektywy do FF "kosztem jakości"?
    W Canonie dali niedrogie 35. Widziałem niewiele sampli z tego szkła ale nie widać na nich jakiegoś dramatycznego spadku jakości. Czyli można robić tańsze, ale w dalszym ciągu dobre szkła. A tak poza tym niektórzy kupują FF dla pewnego looku. Stąd też np taka popularność różnych nietypowych i klasycznych szkieł. Czasy gdy sama "jakość" była domeną pełnej klatki już dawno mineły.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 17-11-2018 o 01:11

  6. #2446

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    No to wracamy do początku... można kupić pełną klatkę bezlustro obecnie za śmieszne pieniądze, taniej niż sensowne aps-c albo w podobnej cenie.

    Przykładowo ja na wyjazd kupiłem małego, lekkiego i taniego samyanga 2.8/24, a nie wielkiego drogiego z super jakością w rogach itd.
    Każdy ma inne wymagania i oczekiwania ale powtarzam to nadal, sony A7 można kupić za śmieszne pieniądze, do tego obiektyw jakby był systemowy to chętnie kupię ale nie za cene 2-3x samego body, tak samo nie potrzeba mi na wszystkich obiektywach pięknego symbolu oznaczającego że to super pro armata.
    Najwyraźniej Nikon ma inne spojrzenie na tę kwestię. I ja się im nie dziwię . Przy tym nie pamiętam już ale wyjściowa cena A7 to nie była budżetówka - więc ten przykład taki sobie.....

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    W Canonie dali niedrogie 35. Widziałem niewiele sampli z tego szkła ale nie widać na nich jakiegoś dramatycznego spadku jakości. Czyli można robić tańsze, ale w dalszym ciągu dobre szkła. A tak poza tym niektórzy kupują FF dla pewnego looku. Stąd też np taka popularność różnych nietypowych i klasycznych szkieł. Czasy gdy sama "jakość" była domeną pełnej klatki już dawno mineły.
    Ja to rozumiem ale przecież piszę w kontekście konkretnej premiery, która nie uzasadnia tworzenia póki co (nazwimy to umownie) jakichś karłów optycznych dla zaspokojenia takich dziwnych potrzeb. Celuje się w możliwie największy target a nie w niszę.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 17-11-2018 o 01:21
    Pozdrawiam
    Marcin

  7. #2447

    Domyślnie

    Nie wiem kto tu wspominał o jakichś karłach optycznych. Trochę ta cała dyskusja przypomina dzielenie piksela na czworo. Od jakiegoś czasu szkła które wychodzą są w większości dobre optycznie. Na tyle dobre, że można spokojnie mocno kadrować i nadal obrazek jest dobry. I tyczy się to także tańszych obiektywów. A ten wątek zdominowały wypowiedzi z których wynika, że Nikon czy Canon dopiero teraz zrobiły szkła, których da się używać a to co było do tej pory jest śmiechu warte. Tylko potem się ogląda zdjęcia (a nie wycinki z 200% powiększeniu) z tych strucli i tego spadku jakości nie widać. To samo widzę w mistycznych wątkach o nowych obiektywach Sigmy. Porównywanie wycinków na których można policzyć piksele, a potem zdjęcia, które wyglądają zupełnie tak samo jak z innych szkieł o podobnych parametrach. Nie twierdzę, że nowe szkła nie są odrobinę lepsze albo, że jakość nie ma znaczenia. Jestem po prostu zdania, że z tańszych szkieł da się wyciągnąć tyle, że dla większości z nas i tak wystarczy to jeszcze z dużym zapasem. A sam obrazek i jego look z tych obiektywów nadal uzasadniają zakup FF zamiast APSC.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 17-11-2018 o 01:42

  8. #2448

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Nie wiem kto tu wspominał o jakichś karłach optycznych. Trochę ta cała dyskusja przypomina dzielenie piksela na czworo. Od jakiegoś czasu szkła które wychodzą są w większości dobre optycznie. Na tyle dobre, że można spokojnie mocno kadrować i nadal obrazek jest dobry. I tyczy się to także tańszych obiektywów. A ten wątek zdominowały wypowiedzi z których wynika, że Nikon czy Canon dopiero teraz zrobiły szkła, których da się używać a to co było do tej pory jest śmiechu warte. Tylko potem się ogląda zdjęcia (a nie wycinki z 200% powiększeniu) z tych strucli i tego spadku jakości nie widać. To samo widzę w mistycznych wątkach o nowych obiektywach Sigmy. Porównywanie wycinków na których można policzyć piksele, a potem zdjęcia, które wyglądają zupełnie tak samo jak z innych szkieł o podobnych parametrach. Nie twierdzę, że nowe szkła nie są odrobinę lepsze albo, że jakość nie ma znaczenia. Jestem po prostu zdania, że z tańszych szkieł da się wyciągnąć tyle, że dla większości z nas i tak wystarczy to jeszcze z dużym zapasem. A sam obrazek i jego look z tych obiektywów nadal uzasadniają zakup FF zamiast APSC.
    Jeśli sprawę sprowadzamy do ocen racjonalnych i oglądania rzeczywistych zdjęć to większość współczesnych aparatów i szkieł spełnia wymogi jakościowe aż nadto. I tu prawdę mówiąc nie jestem pewien co do tej oczywistej różnicy pomiedzy FF i APS-C.....
    Przy czym po co tworzyć gorsze szkła do FF? Żeby właśnie ten "look" spaprać, nie rozumiem tego podejścia.

    Natomiast z punktu widzenia producenta to "dzielenie piksela na czworo" nie jest już trywialne, bo oznacza konkretne wyniki sprzedaży...
    Pozdrawiam
    Marcin

  9. #2449

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Przy czym po co tworzyć gorsze szkła do FF? Żeby właśnie ten "look" spaprać...
    Nie za bardzo widzę uzasadnienie dla tej tezy

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    BTW: z punktu widzenia producenta to "dzielenie piksela na czworo" nie jest już trywialne, bo oznacza konkretne wyniki sprzedaży...
    Jesteś producentem optyki?

  10. #2450

Strona 245 z 493 PierwszyPierwszy ... 145195235243244245246247255295345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •