Close

Strona 130 z 493 PierwszyPierwszy ... 3080120128129130131132140180230 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 291 do 1 300 z 4926
  1. #1291
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Wartość giełdowa nie świadczy o lepszości systemu. Ani od kogo się kupuje matryce. Nikon je kupuje od lat i niech robi tak dalej.

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    I kto tu jest fanem jedynie słusznej firmy? .
    Zauważ, że podałem argumenty za systemem Nikona.
    Wiesz, że mam więcej cyfrowych Canonów niż Nikonów? Dopiero jak doliczę analogi to mam więcej Nikonów.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 19-09-2018 o 00:20

  2. #1292

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Przy zdjęciach ze statywu była włączona?
    Nie wiem dlaczego tak nie lubisz Nikona. Albo Sony. Czytam sobie forum CB i mało się wtrącam, ale mnie dość dziwi spór fanboyów C i S, dostrzegających wzajemnie tylko te dwie firmy.
    Każdy z fanów tych firm chce udowodnić wyższośc tych systemów. Ludzie z Sony nie maja racji, system nie ma kompletnego zestawu optyki, bagnet ma małą dziurę co zle rokuje w wojnie na jasne stałki. To, że ma dobry AF to kwestia doświadczenia, co C i N nadrobią w 2 lata i atutem Sony pozostanie jedynie to, że niektóre szkła robi Zeiss.
    Co do technicznego niewypału Nikona, to chcę zauważyć, że ma on największy potencjał. Bo ma największą dziurę, ma najkrótszy rejestr, szkła natywne może miec najlepsze. Ma stablizacje matrycy, matryce mają lepsze parametry niż matryce Canona. No i prawdopodobnie będą na nim dobrze działały szkła canona (te lustrzankowe) a na canonie i sigmie nikonowskie nie będą się spisywały dobrze. Teraz najlepszym sprzętem do podpinania wszystkiego będzie Nikon. System Nikona wygląda najlepiej z trójcy C N S.
    @Jacek Na dzień dzisiejszy w Sony A7 oraz A9 działają szkła Sony, Sony (Zeissa), Canona, Sigmy. Na dzień dzisiejszy nie wiemy jak w Nikonie Z6/Z7 będzie działać autofocus, jak będzie działać stabilizacja, jakiej jakości obraz daje matryca. Moim zdaniem Nikon powinien zaproponować rozsądne ceny na pierwszą wersję zetek a nie ceny z kosmosu. Według zapowiedzi adapter i karta miały być darmowe. Zapytam, dla kogo Nikon zaprojektował zetki?
    Ostatnio edytowane przez jony ; 19-09-2018 o 00:27

  3. #1293
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Mieszasz zagadnienia. Czy cena świadczy o tym czy system jest lepszy czy gorszy? Ja abstrahuje od opłacalności. Ja analizuje sprzęt.
    Pisze o potencjale systemu, a nie o dniu dzisiejszym. Bo na dziś to w sklepach nie ma Nikona Z, nie ma żadnych szkieł, nie wiemy jak działa AF itd. itd.
    Dlaczego nagle maja być złe matryce u Nikona? Bo ludzie z sony i canonami tak życza nikoniarzom? AF - ja nie wiem jaki jest, ale jeśli będzie "średni" (tak się spodziewam) to nie będzie to cecha systemu, tylko danego modelu body. Za 2 lata będą kolejne modele, gdzie to może być poprawione. tak samo matryce mogą być inne.

    Rejestr, dziura, zapewne stabilizacja matrycy to cechy systemu, które dają przewagę nikonowi nad C i S. Matryca i AF to rzeczy do poprawiania w każdym z systemów. S przegrywa wielkością (tzn małością ) dziury i niepełnym systemem optyki, choć na dziś wygrywa AF, mając większe doświadczenie. Ale to się wyrówna, a rozmiar dziury w Sony i ilość optyki - nie.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 19-09-2018 o 00:31

  4. #1294
    sv
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta

    Rejestr, dziura, zapewne stabilizacja matrycy to cechy systemu, które dają przewagę nikonowi nad C i S. Matryca i AF to rzeczy do poprawiania w każdym z systemów. S przegrywa wielkością (tzn małością ) dziury i niepełnym systemem optyki, choć na dziś wygrywa AF, mając większe doświadczenie. Ale to się wyrówna, a rozmiar dziury w Sony i ilość optyki - nie.
    "dziura" w Canonie jest o 1 mm mniejsza niż w Nikonie i to ma być ta przewaga? Jak na razie to Canon pokazał ambitne szkła, a nie Nikon.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ja analizuje sprzęt.
    W tej chwili to analizujesz specyfikację i bełkot marketingowy. Poczekaj na realne testy AF, bo jeżeli AF będzie słaby, to po co ktoś miałby to kupować? Dla przyjemności spojrzenia przez wizjer elektroniczny? A za 2 lata, to tego systemu może już nie być.
    Ostatnio edytowane przez sv ; 19-09-2018 o 00:52

  5. #1295

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Rejestr, dziura, zapewne stabilizacja matrycy to cechy systemu, które dają przewagę nikonowi nad C i S. Matryca i AF to rzeczy do poprawiania w każdym z systemów. S przegrywa wielkością (tzn małością ) dziury i niepełnym systemem optyki, choć na dziś wygrywa AF, mając większe doświadczenie. Ale to się wyrówna, a rozmiar dziury w Sony i ilość optyki - nie.
    Nikon miał sporo czasu aby zaprojektować konkurencyjny sprzęt do Sony. Nikon miał sporo czasu aby zaprojektować zestaw obiektywów do zetek. Wybacz, ale gonisz w piętkę, mieszasz argumenty, z jednej strony zachwalasz dużą średnicę bagnetu a z drugiej strony piszesz o dużej liczbie obiektywów z bagnetem F, które nie wykorzystują dużej średnicy bagnetu zetek. Argument, że Nikon ma o 1mm większą średnicę bagnetu niż Canon rozbawił mnie Sony zaprojektowało jeden system puszek i optyki do fotografowania i filmowania. Canon EOS R nie ma stabilizacji matrycy, ale Canon zaproponował ciekawe obiektywy do systemu Canon EOS R. Canon w Japonii ma około 2/3 rynku luster. Nie wierzę, że jest to tylko efekt marketingu. Prawda jest taka, że aktualnie do sprzętu serii Sony A7 oraz A9 można podpiąć największą liczbę obiektywów
    Ostatnio edytowane przez jony ; 19-09-2018 o 01:12

  6. #1296

    Domyślnie

    W 100% zgadzam się z Jackiem. Nikon ma największy potencjał i najlepszy system z CNS. przewaga nad canonem to rejestr właśnie - do canona R nie tylko nie da się podpiąć szkieł nikona, nie da się podpiąć tez wielu szkieł canona. Nikon będzie miał przejściówki na każdy bagnet, pierwsze zapowiedzi od firm juz są.

    Co do matryc, jeśli komuś się wydaje ze Nikon jest na kolanach przed producentem matryc to raczej nie wie o czym pisze. Sony wykonuje matryce dla Nikona na ścisłe zamówienie i specyfikacje tech dostarczona przez Nikona. Cały R&D jest dziełem Nikona, Sony w tym wypadku jest jedynie podwykonawca, jakich wielu. Do tego Sony ten biznes traktuje jako osobna linie biznesowa - nigdy nie utkną dostaw nikonowi chyba ze Nikon sam zrezygnuje. Jak ktoś wierzy w te brednie o przewadze Sony w matrycach, to gratuluje przenikliwości. Ciekawe dlaczego od lat Sony goni jakością obrazka Nikona a nie na odwrót xD
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  7. #1297

    Domyślnie

    To że do czegoś można coś podpiąć to jedno, to jak to działa to drugie, a to jakie się z tym wiąże ryzyko to dla niektórych rzecz fundamentalna. Dlatego ruch Nikona oceniam bardzo pozytywnie.
    Natomiast jak to rozegrają marketingowo to już zupełnie inna rzecz i tu na pewno jest najwięcej niewiadomych.
    Pozdrawiam
    Marcin

  8. #1298

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Co do technicznego niewypału Nikona, to chcę zauważyć, że ma on największy potencjał. Bo ma największą dziurę, ma najkrótszy rejestr, szkła natywne może miec najlepsze.
    Patrząc na sprawę czysto geometrycznie to ten rejestr w bezlusterkowcach nie ma jakiegoś wielkiego znaczenia, bo tylnią soczewkę można teoretycznie umieścić przy samej matrycy ....
    Pozdrawiam
    Marcin

  9. #1299

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Patrząc na sprawę czysto geometrycznie to ten rejestr w bezlusterkowcach nie ma jakiegoś wielkiego znaczenia, bo tylnią soczewkę można teoretycznie umieścić przy samej matrycy ....
    Dokładnie. Canon w nowym 50/1.2 tylną soczewkę ma osadzoną głębiej niż bagnet. I jak twierdzą nie jest żadnym problemem w przyszłości tworzyć podobne konstrukcje. A tak przy okazji to trochę zabawne są te wywody o potencjale. Wszyscy narzekają, że obiektywy f/1.4 są drogie jak cholera a jednocześnie wychwalają bagnet, który pozwala robić szkiełka f/0.95. Ciekawe jaka część z was skorzysta z tego potencjału i zainwestuje w manualną 50, która waży 1,5kg i kosztuje tyle co 3-letni samochód Trochę to przypomina wojenki motoryzacyjne gdzie właściciele Golfa i Tipo wychwalają swoje firmy za to, że mają w katalogach LaFerrari czy Bugatti. Mnie interesuje nie jakiś potencjał tylko to co system ma do zaoferowania dla mnie. Byłem zaskoczony, ale też bardzo ucieszyła mnie wiadomość, że Nikon od początku postawił na szkła dla ludu, ze światełkiem f/1.8, potencjalnie mniejsze i lżejsze. Ale jak się później okazało, ani one małe, ani tak do końca dla ludu, bo drogie. Nie łudzę się jakoś, że kolejne będą tańsze i mniejsze skoro nawet 50, zazwyczaj najtańsze w każdym systemie szkło, kosztuje 3 tysie.

  10. #1300

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Dokładnie. Canon w nowym 50/1.2 tylną soczewkę ma osadzoną głębiej niż bagnet. I jak twierdzą nie jest żadnym problemem w przyszłości tworzyć podobne konstrukcje. A tak przy okazji to trochę zabawne są te wywody o potencjale. Wszyscy narzekają, że obiektywy f/1.4 są drogie jak cholera a jednocześnie wychwalają bagnet, który pozwala robić szkiełka f/0.95. Ciekawe jaka część z was skorzysta z tego potencjału i zainwestuje w manualną 50, która waży 1,5kg i kosztuje tyle co 3-letni samochód
    mnostwo osob na papierze, tzn. w internetach, kupi dziesiec razy takie szklo, bo wszelkie systemowki "leza i kwicza"

    w realu... jakis tam drobny promil uzytkownikow kupi takie wiaderko do pracy studyjnej badz do kotleta. z czego zauwazalny odsetek sprzeda to w cholere po kilku miesiacach i z przyjemnoscia kupi male, lekkie i bardziej trafiajace w punkt systemowe F/EF 50/1.4, ktore wtedy juz bynajmniej nie bedzie "lezec i kwiczec"

    mowie z perspektywy kogos, kto drzewiej mial Sigme EX 50/1.4 (a tej bylo gabarytowo daleko do wiaderek Sigma Art). fajne szklo, sliczny obrazek, nawet na AF nie narzekalem... tylko dosc szybko przestalo jezdzic w plecaku, a lezec w domu na polce. po latach przerwy kupilem 50/1.8 STM i to szklo jezdzilo praktycznie wszedzie i narobilo sporo niezlych zdjec. teraz mam 50/1.4, bo mi bardziej odpowiada, a ogniskowa zrobila sie (zupelnie nieprzypadkowo odkad zaczela wszedzie jezdzic) bardzo przydatna...

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Trochę to przypomina wojenki motoryzacyjne gdzie właściciele Golfa i Tipo wychwalają swoje firmy za to, że mają w katalogach LaFerrari czy Bugatti.
    tak to wlasnie dziala D4 czy 1Ds sprzedaly miliony D3x00 czy Rebeli. tym delikwentom, co to dopiero zaczynaja ale w zasadzie to za 2-3 lata widza sie juz z laurami World Press Photo, albo co najmniej National Geographic

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Byłem zaskoczony, ale też bardzo ucieszyła mnie wiadomość, że Nikon od początku postawił na szkła dla ludu, ze światełkiem f/1.8, potencjalnie mniejsze i lżejsze. Ale jak się później okazało, ani one małe, ani tak do końca dla ludu, bo drogie. Nie łudzę się jakoś, że kolejne będą tańsze i mniejsze skoro nawet 50, zazwyczaj najtańsze w każdym systemie szkło, kosztuje 3 tysie.
    poczekajmy az ceny osiagna docelowy pulap, bez podatku od nowosci. jesli taki S 50/1.8 jest odpowiednio ostry i odpowiednio kontrastowy od pelnej dziury, to to jest lepiej niz systemowe 50/1.4 a jak nie bedzie, to adapter FTZ i systemowa 50-tka. ze stabilizacja bedzie...

Strona 130 z 493 PierwszyPierwszy ... 3080120128129130131132140180230 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •