Close

Strona 257 z 493 PierwszyPierwszy ... 157207247255256257258259267307357 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 561 do 2 570 z 4926
  1. #2561

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Sam mam dziary i nie ćpam
    Gratuluję Spięty to ja nie jestem. Każdy z omawianych tu aparatów przyjąłbym z pocałowaniem ręki, bo to i tak byłby ogromny skok do przodu w porównaniu z tym co teraz mam. Ale wśród nich są lepsze i lepsiejsze. Każdy, nawet Pan czy Pani z internetu może mieć własną wizję tej lepsiejszości. A Tobie życzę, żeby Z6 czy co tam sobie wybierzesz sprostało Twoim oczekiwaniom.

    PS Może i durne te testy, się wypowiedziałeś. Dla mnie Pan z brodą mówił o jednym a na klipie było wydać coś innego, ale to dla mnie. Dla was widocznie oznacza to bardzo dobry AF. A skoro dla was to odpowiada to co mnie do tego.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 19-11-2018 o 17:22

  2. #2562

    Domyślnie

    A tymczasem D750 korpus już za 5950 brutto.
    Szkoda, że cena D500 tak nie leci, bo musiałbym walczyć z pokusą...
    F70, F100, S5Pro, S 10-20, N24 2.8D, N35 1.8G, N50 1.8D, N85 1.8D, N180 2.8D.
    Metz 40MZ3i, Metz 54MZ4i, Sony A5000 i A6600.
    ex -
    F3HP, F80s, D610, N18-200, A6300

  3. #2563

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fear Zobacz posta
    W 100% się zgadzam... Szkoda tylko, że ci co kupują nie wypowiadają się na forum
    Wątek taki jak ten płynie tak szeroko jak amazonka z dorzeczami... 0 w tym konkretu. 99% postów można by wywalić do kosza, bo o sprzęcie wypowiadają się ludzie którzy nigdy nie mieli go w rękach, a ci którym udało się omawiany sprzęt przetestować przez godzinę są już ekspertami. Nie ma tu kompletnie zrozumienia w postrzeganiu potrzeb innych. Każdy z nas dobiera inną wagę do pewnych cech i funkcjonalności jakie oferuje aparat.
    Dla jednego śledzenie oka w fotografii modelek może być priorytetem. Argumenty że da się zrobić to samo w łatwy sposób innym sprzętem można o kant d..y rozbić. Nie jest bowiem istotne czy można to łatwo zrobić, istotne jest zaś czy śledzenie oka to ułatwi i czy będzie większy odsetek zdjęć trafionych. Dalsze argumentowanie o jakości śledzenia oka w trudnych warunkach ze zmiennym oświetleniem ma tak samo wielkie znaczenie... Przecież to ma być aparat do fotografowania modelek w kontrolowanych warunkach!!!
    Oczywiście odwracając sytuację, dla kogoś kto śmiga na reportaże nie będzie miało takiego znaczenia śledzenie oka. Aparat do reportażu misi sobie poradzić w ciemnym kościele gdzie mamy niewielką dynamikę, na kolorowej sali gdzie dynamika jest duża i na plenerze gdzie faktycznie śledzenie oka z pewnością może się przydać. Tu wymagamy jednak sporo większej uniwersalności od sprzętu i tryb eye-af nie jest jedyny na jaki patrzymy.
    Podobnie przewijający się temat kart pamięci... Jeśli dla kogoś priorytetem jest możliwość używania dwóch kart, bo czuje się w ten sposób bezpieczniej i pewniej to na jaki chu... pisać o tym, że 10 lat temu fotografowało się z jedną lub że nowe karty są bardziej niezawodne. Tylko jak będziemy rozmawiać po 1 wtopie i konieczności wyłożenia grubych tysięcy za odzyskany materiał. Inaczej będzie na to patrzyć osoba która może zdjęcia powtórzyć inaczej taka której nie będzie to dane... 1 karta to robienie kroku do tyłu i nie da się z tym dyskutować.
    Nie zrozumcie mnie źle... Każda dyskusja i wymiana zdań jest dobra, ale słuchajmy przy tym innych i nie mierzmy każdego swoją miarą. Zobaczcie jak szeroki jest rynek foto. Różne systemy, różne wielkości matryc. Jedne lepsze do foto, inne do video. Jedne bardziej uniwersalne drugie bardziej wyspecjalizowane. Każdy segment jakoś odnajduje swojego odbiorce...
    Całe te wątki to jedno wielkie wodolejstwo, a dobrych opinii od kogoś kto sprzęt ma, używa, i może wyrazić subiektywną ocenę jak na lekarstwo...
    Wiesz to jakby esencja for wszelakich. Nie wiemy kto i dlaczego coś pisze, często jeszcze używając skrótów myślowych, przefiltrowanych przez pryzmat własnych doświadczeń. Ktoś nie zrozumie kontekstu, coś napisze, inny się odniesie do tego nie wiedząc że mowa była o czymś innym i mamy to co mamy czyli kompletny szum.
    Kwestią jest teraz czy coś z tego zostaje, czy wyłowisz coś istotnego dla siebie. Ja ogólnie uważam że jak najbardziej się da i mimo tych wszystkich problemów da się odzielić ziarno od plew, a że nie jest łatwo.... no nigdzie nie jest ....
    Pozdrawiam
    Marcin

  4. #2564

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grissley Zobacz posta
    A tymczasem D750 korpus już za 5950 brutto.
    Szkoda, że cena D500 tak nie leci, bo musiałbym walczyć z pokusą...
    Tym bardziej rozważam dokupienie drugiego D750 i poczekanie, aż Nikon dojrzeje. Chyba że dorwę Z6 na jakiś mały teścik i dam się odurzyć.
    Boli mnie już nawet nie samo to, że ma jeden slot, ale że na same karty musiałbym wydać około 1600 zł na dzień dobry, zamiast używać tych, które już mam.
    Niby nie jest to wielki pieniądz, ale też piechotą nie chodzi.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Lepiej jakby mówił po chińsku, i wstawił angielskie napisy.
    Nie przesadzajmy, wszystko zrozumiałem. A napisy (angielskie) włącza się tym takim guziczkiem na dole po prawej, z ikonką, że napisy.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  5. #2565
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Boli mnie już nawet nie samo to, że ma jeden slot, ale że na same karty musiałbym wydać około 1600 zł na dzień dobry, zamiast używać tych, które już mam.
    @karolt
    Ale bierz pod uwage że przesiadka na XQD/CFexpres to nie tylko skok jakościowy ale i bezpieczeństwo, otrzymujesz wydajny i bezpieczny nośnik skonstruowany tak samo jak SSD w laptopie/desktopie, który ma odprowadzenie temperatury, ma mozliwości odzysku uszkodzonych plików itd.
    Zawodność kart SD spowodowała że często dodano drugi slot, nowe karty SD też są konstrukcjami jak XQD i kosztują tyle samo, zwykłe SD z kostkami zwykłych pamięci powoli powoli odejdą jak płyty cd/dvd czy nawet dyskietki.
    Backup i potrzeby zapasu w pojemności załatwiać lepiej będzie mobilnym malutkim dyskiem SSD, po kabelku usb-c albo wifi niż dokupywaniem kolejnych kart XQD.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 19-11-2018 o 19:18

  6. #2566

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Zawodność kart SD spowodowała że często dodano drugi slot
    Skąd takie informacje? Co ze sprzętem oferującym dwa sloty bez SD?

  7. #2567

    Domyślnie

    Panowie, w Zetkach można robić zrzut fotek z karty bezpośrednio z aparatu przez usb?

  8. #2568

    Domyślnie

    Też mnie to interesuje, bo czytnik to kolejna kasa. A mam teraz sporo innych wydatków.
    D810, D4, Z6 Nikory 14-24, 24-70, 70-200, 14-30S, 24-70S Sigmy Art 35, 85, 105. 3x Reporter TTL200, SB900 i kilka YG, Ronin S, Ninja Flame, Tascam70d, Saramonic UwMic9

  9. #2569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slaweko Zobacz posta
    Panowie, w Zetkach można robić zrzut fotek z karty bezpośrednio z aparatu przez usb?
    Byłbym zaskoczony gdyby się nie dało. Istnieją takie aparaty w których nie można?

  10. #2570

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    @karolt
    Ale bierz pod uwage że przesiadka na XQD/CFexpres to nie tylko skok jakościowy ale i bezpieczeństwo, otrzymujesz wydajny i bezpieczny nośnik .....
    @koesh czy ty jestes producentem tych kart ? wiesz, ze piszesz w tym tonie juz chyba 100 ktorys raz ?
    Mam rozumiec, ze jak mi ta karta mimo wszystko padnie, co absolutnie wg Ciebie nie ma prawa sie stac, moge przyjsc do ciebie przynajmniej po zwrot pieniedzy za karte ??

Strona 257 z 493 PierwszyPierwszy ... 157207247255256257258259267307357 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •