Close

Strona 250 z 493 PierwszyPierwszy ... 150200240248249250251252260300350 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 491 do 2 500 z 4926
  1. #2491

    Domyślnie

    To, co sprawia, że jeszcze jestem w Nikonie, a nie w Fuji czy Sony, to:
    - szkła Nikona, które mam (w Sony trudno by mi było za rozsądną cenę skompletować to samo, w Fuji prawie bez problemu i ten system kusi pod tym względem)
    - program NPS

    Gdyby Fuji lub Sony mieli sensowny program typu NPS i jednocześnie dało się skompletować mój ulubiony zestaw szkieł bez problemów i bez rabowania banku, to by była inna rozmowa.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  2. #2492

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolt Zobacz posta
    To, co sprawia, że jeszcze jestem w Nikonie, a nie w Fuji czy Sony, to:
    - szkła Nikona, które mam (w Sony trudno by mi było za rozsądną cenę skompletować to samo, w Fuji prawie bez problemu i ten system kusi pod tym względem)
    - program NPS
    A jak korzystasz z NPS?
    Ja tylko raz do roku czyszczenie free + raz skorzystałem z szybszej naprawy i to wszystko na jakieś 8 lat.
    Kurczę nie podniecam się tym NPS ale może wszystkiego nie wiem
    2XD750, arty 20,35,85 + jakieś 70-200

  3. #2493

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Nikt gównoburzy nie robi, skoro chcesz Sony to baj i tyle w temacie Ja też się nad tym zastanawiałem, ale oprócz ficzerów "śledzenie oka" i fajnego AF w Sony widzę sporo minusów, dlatego jednak nie zmieniłem systemu - dla mnie główną wadą w sony to ergonomia, która jest z dopy i okropnie ten aparat jest niewygodny, miałem okazje robić nim 2 śluby i w porównaniu w praktyce do D750 ten AF z Sony nie jest jakiś bardziej precyzyjny, więcej trafionych zdjęć nie było... i praca z lampami, lampy, akcesoria, kto robi dużo strobist, albo planuje to niech zapomni że będzie tak łatwo jak z Nikonem. Z resztą dzisiaj Sony jest na topie, jutro będzie Nikon, a pojutrze fudżi.
    Kilka bardzo trafnych spostrzeżeń. Ja też pracowałem na Sony A7III przez tydzień. Wybrałem jednak D850 i pomimo, że minęło już wiele m-cy ciągle mnie zachwyca. Uważam, że każdy z nas ma inne potrzeby i oczekiwania. Tego typu zakupy to spory wydatek. Doradzam więc pewną ostrożność i przemyślany wybór.

  4. #2494

    Domyślnie

    Sony to bardzo dobry sprzęt - do niedawna najsensowniejsza opcja, jak ktoś chciał przejść na bezlusterkowca, najsensowniejsza ponieważ nie było innej opcji, teraz pojawiła się konkurencja i poczytajcie sobie na zagranicznych portalach że Sony zaczyna robić "agresywną" kampanie reklamową, w tym z tego co słyszałem planuje zrobić duże rabaty, skurczybyki są świadomi że nagle spadnie im sprzedaż bezlusterkowców. I dobrze. Swoją drogą, mój dobry znajomy "kamerun" wcześniej kręcił na Nikonach DSLR, w tym roku przeszedł na soniaki, przeleciał cały sezon śluby i sam stwierdził że ergonomicznie ten aparat to dopa, i gdyby miał fotografować to by go nie wybrał, ale że mu to siedzi na gimbalach to nie przeszkadza. Więc AF to nie wszystko, bo co mi po AFie, jak godzinami będę się męczył z tym aparatem w rękach.

  5. #2495

    Domyślnie

    No właśnie, Sony za tydzień wprowadza promocję na A7III, 30% rabatu. Biorę się za czytanie warunków promocji.

  6. #2496
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Sony może szybko wypuścić czwórki i wrzucać powoli kolejne obiektywy bez wpływu na zwiększanie kosztów własnych.
    Nikon musi uzupełniać ofertę na bieżąco, jak by chcieli wypuścić nagle kolejne modele aparatów plus zwiększyć ilość nowych obiektywów spowodowałoby to straszliwy wzrost kosztów co odbiłoby się na giełdzie i na kondycji firmy, to jest bardzo istotne.
    Czterech lat zapóźnienia nie da się zniwelować jedną czy dwoma premierami, spokojnie, przeglądniemy rynek i jak wygląda sytuacja na nim za jakieś 3-4 lata.
    Dodatkowo klient mniej wymagający nadal może wejść w system sony bardzo tanim kosztem wcześniejszych modeli, nikon ratuje się szklarnią lustrzankową, kwestia co dla kogo lepsze i czy jest przywiązany do marki.

  7. #2497

    Domyślnie

    Sprostowanie: promocja na A7II.

  8. #2498
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    No jak zrobią dobrą cenę na A7II to jedynkę będzie można chyba kupić poniżej 2000zł, a używane w cenie używanego D3400

  9. #2499

    Domyślnie

    O koszt akcji się nie martw, takich decyzji nie podejmuje się z dnia na dzień, tak samo jak przygotowanie nowego produktu to nie jest kwestia kilku dni czy nawet kilku miesięcy. Takie firmy maja wydzielone budżety na R&D i ich udział w budżecie firmy / cenie akcji jest od początku zdyskontowany. Wydawanie nowych produktów to jest część strategii rynkowej, a biorąc pod uwagę ostatnie sprawozdanie finansowe Nikona i rekordowe wyniki, są na dobrej drodze.
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  10. #2500

    Domyślnie

    Każdy ma swoje racje bo każdy potrzebuje czego innego. Ja robiąc portrety, sensuale czy jakieś komercje czy fashion potrzebuję 2 kart obowiązkowo, EYE AF to może być najlepsza rzecz jaką bym miał. Ergonomia ? kupuję gripa do Sony i jest mega wygodny.
    Każdy potrzebuje czego innego i ma inne wymagania.
    Ja za tydzień lub dwa biorę swoje d750 na sesję oraz pożyczam A7R III i robię prosty test. Trzaskam fotki jak zawsze na 1.4 najpierw D750 z którego z reguły połowa leci do śmieci a potem robię to samo z Sony, jeśli procent będzie większy dość znacznie to zmieniam wszystko w Sony i tyle.

    Wiecie zgadzam się z Wami, że za kilka lat jakiś tam Z9 albo Z7 III będzie dobry z dobrą baterią, szkieł będzie więcej, może będzie Eye AF itp. ale ..... gdzie wtedy będzie Sony ? raczej nie będzie stało w miejscu.

    Gadam trochę jak fan boy Sony-ego ale w domu mam tylko playstation Po prostu patrzę na to co każdy system oferuje oraz czego ja potrzebuję. Gdybym robił inne rzeczy zapewne Z7 by u mnie wylądował bo z Nikonem jestem 10 lat ale czas iść do przodu i jestem przekonany, że bezlustra to jest przyszłość bez dwóch zdań a na chwilę obecną Sony ma wszystko czego mi trzeba a Nikon czy Canon dopiero to będzie miało za jakiś czas.
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

Strona 250 z 493 PierwszyPierwszy ... 150200240248249250251252260300350 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •