Close

Strona 234 z 493 PierwszyPierwszy ... 134184224232233234235236244284334 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 331 do 2 340 z 4926
  1. #2331
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yahooo8 Zobacz posta
    Kurcze, tyle czasu czekałem na to bezlustro i niestety Niestety chyba opuszczę Nikona po 10 latach i wybiorę znienawidzone przez wielu Sony.
    Nikon mnie załamał brakiem EYE AF, jednym slotem kart pamięci, brak gripa no i zmianą bagnetu co wiąże się z zupełnie nowymi szkłami co do których plany są słabiutkie bo same światło 1.8 a dopiero za 2 lata pierwsza i jedyna stałka 1.2. W Sony narzekało się na brak obiektywów a teraz okazuje się, że przy nowym mocowaniu Nikona to Sony ma róg obfitości.
    Ehhhhh szkoda bardzo, bo oczekiwałem dużego kroku na przód, choć jak na Nikona i tak jest nieźle.
    Ta zmiana bagnetu to dziwny powód do narzekań bo chyba nie liczyłeś że powstanie bezlustro z bagnetem starym w korpusie wielkości lustrzanki ?
    W sony jest dużo obiektywów i adaptacja canona ale przeciętnie dobrze działająca, w nikonie masz bardzo dobrze działającą adaptace nikon F.

  2. #2332
    sv
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    - do jakich jasności szkie działa AF (wazne z ciemnymi szkłami z konwerterami - szczególnie w Canonie dyskwalifikuje to większość pół AF)
    plus czasami parę niespodzianek - np Canon R (zdaje się że to o tym modelu czytałem) nie potrafi ostrzyc na poziomych liniach. Trzeba lekko przekrzywic aparat.
    W lustrzankach to wszystko w trybie lustrzanki i w trybie LV.
    Sporo do sprawdzenia i jak to punktować?
    AF w Canonie R działa ze szkłami przymkniętymi do F11 (jako jedyny chyba aktualnie na rynku)
    AF w Canon R ma czułość do -6 EV (z jasnymi szkłami) - czyli potrafi wyostrzyć tam, gdzie nie jesteś już w stanie gołym okiem rozpoznać na co ostrzy (znowu jako jedyny na rynku)
    AF w Canonie R ustawia ostrość w czasie 0,05s. Znowu najszybciej w swojej klasie.
    Problem z ostrzeniem na idealnie poziomych liniach dotyczy właściwie wszystkich bezluster z AF na matrycy (w równym stopniu Canona co Nikona). Problem jest teoretyczny, bo idealnie poziome linie rzadko pojawiają się w kadrze.

    Gdybyś chciał znowu zabłysnąć i napisać coś o AF w Canonie , to postaraj się zapamiętać to co napisałem powyżej, bo zbyt często piszesz bzdury.
    Ostatnio edytowane przez sv ; 14-11-2018 o 15:54

  3. #2333

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yahooo8 Zobacz posta
    ...W Sony narzekało się na brak obiektywów a teraz okazuje się, że przy nowym mocowaniu Nikona to Sony ma róg obfitości...
    System FE od Sony ma 6 lat i nadal nie ma w nim wszystkiego (np 35/1.8, które w Nikonie jest już na starcie). Oczywistym jest, że wraz z nowym mocowaniem nie zadebiutuje przecież kompletna szklarnia. W Sony na starcie pokazano chyba 2 lub 3 obiektywy, dokładnie już nie pamiętam, czyli mniej więcej tyle samo, z tym, że tam był niezbyt ekscytujący kit ze zmiennym światłem i dość ciemna stałka 35/2.8. Jeśli komuś się marzyło bezlustro z mocowaniem F to przecież jest adapter, który moim zdaniem jest o tyle lepszy, że można go podpiąć lub nie. Gdyby zaprezentowano bezlustro z bagnetem F mielibyśmy potworka typu Sigma Quattro czy Pentax K-01 z ograniczoną możliwością podpinania szklarni z innych systemów. W przypadku przelotki przynajmniej jest wybór.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    ...Ma to się nazywać Nikon MB-N10 Multi-Power battery pack, ale google nie wypluwa zadnych zdjec.
    Na Photokinie była pokazana makieta tego czegoś. Bez kółek i przycisku spustu. Dlatego nazywa się to plecaczkiem na bateryjki a nie gripem Edit: Tyle, że nic nie stoi w miejscu. Może po tej fali hejtu jaka się wylała po tym jak pokazali tego siekierą ciosanego packa pójdą po rozum do głowy i zmajstrują prawdziwego gripa.

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    ...Problem z ostrzeniem na idealnie poziomych liniach dotyczy właściwie wszystkich bezluster z AF na matrycy (w równym stopniu Canona co Nikona). Problem jest teoretyczny, bo idealnie poziome linie rzadko pojawiają się w kadrze.
    Dokładnie. Inżynierowie Nikona w jednym z wywiadów mówili, że w Zetkach nie dali punktów krzyżowych, bo stwierdzili, że przy takiej ilości punktów Afu jest to niepotrzebne. A przecież Canon ma ich 10 razy więcej niż Nikon
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 14-11-2018 o 15:46

  4. #2334

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yahooo8 Zobacz posta
    Kurcze, tyle czasu czekałem na to bezlustro i niestety Niestety chyba opuszczę Nikona po 10 latach i wybiorę znienawidzone przez wielu Sony.
    Nikon mnie załamał brakiem EYE AF, jednym slotem kart pamięci, brak gripa no i zmianą bagnetu co wiąże się z zupełnie nowymi szkłami co do których plany są słabiutkie bo same światło 1.8 a dopiero za 2 lata pierwsza i jedyna stałka 1.2. W Sony narzekało się na brak obiektywów a teraz okazuje się, że przy nowym mocowaniu Nikona to Sony ma róg obfitości.
    Ehhhhh szkoda bardzo, bo oczekiwałem dużego kroku na przód, choć jak na Nikona i tak jest nieźle.
    Ale w Sony masz taki "róg obfitości" jeśli chodzi o jasne stałki?
    Pomijam już że chyba nie sądziłeś że Nikon zrobi premierę ML razem z dwudziestką szkieł ...
    Pozdrawiam
    Marcin

  5. #2335

    Domyślnie

    Ciekawe czy jakiś sklep zrobi dobrą promocję na Z6 w czarny piątek. Będzie to nowość, która raczej będzie się lepiej sprzedawała niż Z7 wiec nie koniecznie. Ale było by miło
    D810, D4, Z6 Nikory 14-24, 24-70, 70-200, 14-30S, 24-70S Sigmy Art 35, 85, 105. 3x Reporter TTL200, SB900 i kilka YG, Ronin S, Ninja Flame, Tascam70d, Saramonic UwMic9

  6. #2336

    Domyślnie

    Czytam komentarze na Optyczne, i stwierdzam jednoznacznie że tam jest największy zlot trolli. Spędziłem tam 30 minut, i jestem załamany psychicznie

    Ja coraz mocniej się utwierdzam, że Z6 będzie spoko aparatem, i cieszę się że nie będę musiał kupować cegłówki D850 jeszcze pierwsze testy i leci do mnie Z6, na drugie body prawdopodobnie pójdzie jeszcze raz D750, a po czasie D750 zamienię na kolejny wyższy model bezlustra Z8/Z9, jak w przyszłości wyjdzie. Z6 pójdzie na drugie body wtedy. Tym sposobem, powolutku można zacząć pozbywać się wszystkiego co związane z lustrami.

  7. #2337

    Domyślnie

    Mam podobne przemyślenia. Myśle że podejdę do zakupu w grudniu lub na początku przyszłego roku
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  8. #2338
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KrzysztofKozicki Zobacz posta
    Ciekawe czy jakiś sklep zrobi dobrą promocję na Z6 w czarny piątek. Będzie to nowość, która raczej będzie się lepiej sprzedawała niż Z7 wiec nie koniecznie. Ale było by miło
    Pewnie w usa albo japonia, nie liczyłbym w EU na nic w tak świeżym sprzęcie ale może karta i adapter w zestawie fajnym cenowo ktoś zrobi.

  9. #2339

    Domyślnie

    Ja odczekam z 2-3 miesiące. Może jestem staroświecki ale pierwszych rzutów nigdy nie kupuję

  10. #2340

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Czytam komentarze na Optyczne, i stwierdzam jednoznacznie że tam jest największy zlot trolli. Spędziłem tam 30 minut, i jestem załamany psychicznie
    Czemu, bardzo fajnie się to czyta, szczególnie obrońców jedynie słusznego systemu jak to średnica bagnetu nie ma najmniejszego znaczenia ....
    Pozdrawiam
    Marcin

Strona 234 z 493 PierwszyPierwszy ... 134184224232233234235236244284334 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •