Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Połączenie Z6 z komputerem po WiFi

    Cześć

    Mam problem z połączeniem Z6 z komputerem (Windows 10) za pomocą WiFi.
    W aparacie mam ustawione bezpośrednie połączenie, czyli chcę korzystać z sieci utworzonej przez aparat. Komputer wykrywa sieć, niby się łączy, ale ikonka na pasku nie zmienia się z "globusa" na "łuki". Jeśli łączę przy włączonym już Wireless Transfer Utility, to program wykrywa aparat, ale zdjęć nie zgrywa do folderu (aparat rozpoczyna przesyłanie, ale pozostaje tylko na informacji - zdjęcie nie pojawia się w wybranym folderze na komputerze). Oczywiście mam włączony automatyczny przesył zdjęć. Jeśli łączę aparat z komputerem bez włączonego programu, to WTU nie pokazuje w ogóle listy z dostępnymi aparatami.
    Spotkał się ktoś z podobnym problemem, lub ma pomysł na rozwiązanie?

    Pozdrawiam, Stanisław

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    WTU ustawiasz i zapominasz o tym programie.
    W aparacie używaj połączenia z siecią, w której masz komputer, nie ważne czy łączy się z nią wifi czy lan.
    Jak masz to ustawione czyli sparowane i działa wifi to dajesz tylko w aparacie "połącz z komputerem" i dosłownie po 3 sekundach leci już wszystko na dysk.

    Testowo możesz też po uruchomieniu połączenia w aparacie wpisać w windows cmd ( wiersz poleceń ):
    net stop NkPtpEnumWT3
    i potem
    net start NkPtpEnumWT3
    to restartuje wykrywanie połączenia w WTU.

  3. #3

    Domyślnie

    Niestety, nie udało mi się połączyć z komputerem za pomocą istniejącej sieci WiFi - WTU nie pokazuje listy aparatów.
    Czy może mieć znaczenie to, że przy każdym uruchomieniu WTU Windows pyta mnie czy zezwolić na zmiany w komputerze?

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Czyżby problem w routerze ?
    Wyłącz jeszcze antywirusa jeśli masz.

  5. #5

    Domyślnie

    Wyłączyłem Defendera i nie ma zmiany
    Próbowałem też połączyć aparat bezpośrednio wyłączając zapory dla sieci utworzonej przez aparat - wysyłanie nie rusza.

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jak nie widzi komputera to gdzie ma wysłać ?
    Parowanie aparatu z komputerem powinno na koniec zapisać profil z nazwą aparatu, sieci i komputera.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 13-07-2020 o 17:51

  7. #7

    Domyślnie

    Aparat komputer widzi i wyświetla, że połączono. Profil się zapisuje. Mimo to wysyłanie nie rusza.

  8. #8
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Wygląda na to że komputer blokuje działanie jeśli się paruje wszystko poprawnie, przetestuj u kogoś na innym kompie/laptopie.

Podobne wątki

  1. D7200 Nieudane połączenie z WiFi
    By Teekno in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 06-03-2018, 13:47
  2. modem/ router wifi cisco + nowy router wifi
    By HYPER in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-04-2015, 13:38
  3. Problem z komputerem
    By PaRaGaS in forum Komputery
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 24-01-2010, 02:23
  4. Problem z komputerem
    By ETZ in forum Komputery
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-10-2009, 14:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •