Close

Strona 97 z 493 PierwszyPierwszy ... 47879596979899107147197 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 961 do 970 z 4926
  1. #961

    Domyślnie

    Podobno zmniejszenie aparatu FX ma być ukłonem w stronę osób podróżujących. No to moja ocena kwestii kart i slotów pod kątem, powiedzmy szumnie, fotografii podróżniczej I nie piszę o sympatycznej wycieczce do np. Rzeszowa i okolic, bo o ile zrobiłem tam parę fajnych dla mnie zdjęć, to nie zawracałem sobie generalnie głowy kopią na drugiej karcie, backupami, itd. Jak coś stracę, to wsiądę w samochód i w któryś weekend powtórzę zdjęcia, jeśli będzie mi zależało.
    Natomiast w miejscach, do których trochę trudniej wrócić , brak drugiego slotu wymusza robienie backupu, czyli raczej zabieranie laptopa, żeby to było pewne i w miarę komfortowe. A zabieranie laptopa to coś, czego generalnie unikam na wakacjach. Dla mnie to byłaby spora zmiana w logistyce, niestety. Niestety to minus, i nie dlatego, że to Nikon, nie muszę chyba tłumaczyć.
    Drugi slot to możliwość nie tylko poradzenia sobie z backupem bez komputera, ale też kwestie bezpieczeństwa. Nawet nie awarii karty, prawdopodobieństwo takiej nawet w przypadku SD oceniam dość nisko. Ale czuję się dużo lepiej, jeśli, zwłaszcza pod koniec podróży czy po odwiedzeniu jakiegoś miejsca zdjęcia (kopia czy oryginały, nie istotne) leżą spokojnie w sejfie w hotelowym. Generalnie nie jestem paranoikiem zakładającym, że zaraz mnie okradną, itd, ale kopia zdjęć w bezpiecznym miejscu, nie w aparacie, to dla mnie jakieś minimum, Oczywiście kwestia kopiowania zdjęć między kartami w aparacie też jest warta docenienia i ułatwia tworzenie kopii bezpieczeństwa.
    No i kolejna kwestia, o której pisałem, czyli cena kart XQD. Rzecz jasna, przy tak tanim FF jak Z6 dla wielu osób będzie to nie istotne, dla mnie komfort posiadania 3 kart byłby kosztowny. Piszę komfort, bo pewnie da się robić zdjęcia z jedną np. 64 GB i codziennie przerzucać to na komputer, ale dla mnie nie jest to komfortowe rozwiązanie. Póki co cena karty 128 GB to 10% ceny Z6, ale może Nikon będzie dodawał XQD "za darmo" i ten format się upowszechni, będzie dostępny w każdym większym mieście na świecie jak SD.
    Pewnie, że można napisać, że backupem powinien być drugi aparat. Może kiedyś będzie to i dla mnie oczywiste, teraz jednak jakoś sobie radzę z jednym
    Podsumowując, dla mnie największą wadą jednego slotu karty XQD są ceny tych kart i w zasadzie wymuszanie zabierania komputera w podróż, żeby ogarnąć kwestie backupu.

  2. #962
    sv
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta
    -z 5D IV?
    Jeżeli to ta to mnie pasuje.

  3. #963

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    wifi w Zetkach jest dual band czyli mamy 5GHz, a to oznacza dużą szybkość i energooszczędność, jest bezpośrednie wysłanie z puszki na kompa lub fona, nawet można podpiąć "wyślij" pod guziora, jest też aplikacja na kompa to obsługująca, czyli mamy normalność po wielu wielu latach głupot.
    Backup można by robić na przenośny dysk z wifi, na laptopa, do pamięci fona, nawet są ale dość drogie dyski ze slotem SD i wifi specjalnie pod backup.
    Zobaczymy jak to będzie w praktyce, przy wielu zdjęciach. Backup na dysk raczej odpada,bez komputera nie wiadomo, co się zapisało, i nie ryzykowałbym wykasowania danych z karty przed sprawdzeniem. W domu rozwiązania ok, w podróży... cóż, dla mnie to cofanie się do epoki kart 1-2 GB i banków pamięci.
    Widzę, że bez komputera ciężko używać taki aparat przez 2 tygodnie.

  4. #964
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Niby tak ale dla mnie zabawy z czytnikami są już archaiczne, na karcie 64GB mieści mi się chyba 1600 zdjęć, podchodź do karty XQD nie jak do tej pory do SD tylko jak do SSD w laptopie czy komputerze ale biorąc poprawkę na to że jest to MLC czyli poziom tanich serwerowych SSD, żonglowanie kartami i strach o dane na niej przeminie szybciej niż zobaczymy następce Z6

  5. #965

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Niby tak ale dla mnie zabawy z czytnikami są już archaiczne, na karcie 64GB mieści mi się chyba 1600 zdjęć, podchodź do karty XQD nie jak do tej pory do SD tylko jak do SSD w laptopie czy komputerze ale biorąc poprawkę na to że jest to MLC czyli poziom tanich serwerowych SSD, żonglowanie kartami i strach o dane na niej przeminie szybciej niż zobaczymy następce Z6
    koesh wypij dobrą kawę bo farmazony piszesz. Chłopie co ty pito... o tanich serwerowych SSD. Nikon zapomniał, że użytkownicy potrafią samodzielnie myśleć i jest konkurencja w postaci Canona, Sony, a może i Panasa oraz Fuji.
    Ostatnio edytowane przez jony ; 03-09-2018 o 00:14

  6. #966

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Niby tak ale dla mnie zabawy z czytnikami są już archaiczne, na karcie 64GB mieści mi się chyba 1600 zdjęć, podchodź do karty XQD nie jak do tej pory do SD tylko jak do SSD w laptopie czy komputerze ale biorąc poprawkę na to że jest to MLC czyli poziom tanich serwerowych SSD, żonglowanie kartami i strach o dane na niej przeminie szybciej niż zobaczymy następce Z6
    Ale co mi z traktowania XQD jak SSD? Możesz to wyjaśnić? Przybędzie mi miejsca? O dane nie boję się z uwagi na zawodność karty, chyba to napisałem wyraźnie. Chcę backup główne z uwagi na możliwość utracenia karty. 1600 zdjęć to szału nie ma, nie zapominaj o filmach. Bez kompa wiele nie zdziałam.
    Samochody elektryczne mają wiele zalet, trudno to negować, są przyszłością, itd. Ale jak kupisz takie auto, to nie możesz po prostu wsiąść i pojechać 300-400 km autostradą z dopuszczalną prędkością. A byle klekotem to zrobisz, niezależnie od tego jak jest archaiczny. Co ci z tej nowoczesności, jak 3 dni jedziesz na urlop?

  7. #967

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Ale co mi z traktowania XQD jak SSD? Możesz to wyjaśnić? Przybędzie mi miejsca? O dane nie boję się z uwagi na zawodność karty, chyba to napisałem wyraźnie. Chcę backup główne z uwagi na możliwość utracenia karty. 1600 zdjęć to szału nie ma, nie zapominaj o filmach. Bez kompa wiele nie zdziałam.
    Samochody elektryczne mają wiele zalet, trudno to negować, są przyszłością, itd. Ale jak kupisz takie auto, to nie możesz po prostu wsiąść i pojechać 300-400 km autostradą z dopuszczalną prędkością. A byle klekotem to zrobisz, niezależnie od tego jak jest archaiczny. Co ci z tej nowoczesności, jak 3 dni jedziesz na urlop?
    Uważam, że Zetka 6 jest amatorskim aparatem przeznaczonym dla hobbystów czytaj miłośników Nikona na rynek amerykański, japoński czy brytyjski. Myślę, że ten jeden slot znacznie ograniczy wielkość sprzedaży tego aparatu.

  8. #968

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jony Zobacz posta
    Uważam, że Zetka 6 jest amatorskim aparatem przeznaczonym dla hobbystów czytaj miłośników Nikona na rynek amerykański, japoński czy brytyjski.
    Nie inaczej.

  9. #969
    sv
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jony Zobacz posta
    Uważam, że Zetka 6 jest amatorskim aparatem przeznaczonym dla hobbystów czytaj miłośników Nikona na rynek amerykański, japoński czy brytyjski. Myślę, że ten jeden slot znacznie ograniczy wielkość sprzedaży tego aparatu.
    Myślę, że dla 99% użytkowników tego (amatorskiego w końcu) body obecność drugiego slotu będzie kompletnie bez znaczenia, a z uwagi na niższą cenę będzie się znacznie lepiej sprzedawał niż droższe modele (oczywiście przy założeniu, że nikon czegoś nie spaprał).

  10. #970

    Domyślnie

    Zastanawia mnie z jakiego powodu dziesiątki ludzi dyskutuje na tym forum nad amatorskim aparatem, który ma tylko 3 natywne obiektywy z nowym bagnetem a jest wyceniony jak profesjonalny?

    Ciekawe jak zareaguje Sony na Zetki?
    Ostatnio edytowane przez jony ; 03-09-2018 o 01:07

Strona 97 z 493 PierwszyPierwszy ... 47879596979899107147197 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •