Close

Strona 264 z 493 PierwszyPierwszy ... 164214254262263264265266274314364 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 631 do 2 640 z 4926
  1. #2631

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Przecież przy AF-S i przekadrowaniu na takiej małej głębi ostrości nie ma prawa być ostro...
    I o tym pisze kolega. Przekadrowywanie nie bierze się z jakiego widzimisię tylko jest to wymuszone tym, że w miejscu które sobie czasami życzymy nie ma punktów AFu.
    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    A zamiast napalać się na super algorytm Sony, wystarczy na guzik AF-L/AE-L ustawić funkcję AF-ON, włączyć AF-C i na tych zdjęciach które pokazałeś masz 100% trafionych w oko. No chyba, że Twój D750 ma coś skopane z AFem...
    To nie to samo. Eye-af śledzi oko cały czas a przy AF-ON i przy przekadrowywaniu tracimy ciągłe śledzenie, bo w puncie który docelowo chcielibyśmy śledzić w lustrzance nie ma już punków AFu. Czasami to nie przeszkadza, czasami prowadzi do tego, że ostrość tracimy.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Czyli modelka sie rusza, ty zablokowujesz ostrość, przekadrowujesz (modelka dalej się rusza) i mówisz, że nie trafiasz?
    Jakim cudem miabyś trafiać? Ja się dziwię, ze masz aż 50%, bo masz większe szanse na 10%. To loteria.
    To bardziej stwierdzenie faktu a nie jakieś zdziwienie. Ja się dziwię, że tu tylu mistrzów AFu i prawie nikt nie rozumie, że w zależności od tego jak się model i fotoziutek gibie efekty mogą być różne. Szczególnie gdy docelowo ostrzymy w rewiry kadru, gdzie lustrzanka nie ma punktów AFu.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Tak jak sądziłem, to kwestia operatora aparatu, a nie sprzętu bez Eyefocus.
    Po czym sądziłeś? Nawet jeśli to błąd operatora, a na 100% nikt tego nie udowodni, to w przypadku tego operatora Eye-AF może po prostu lepiej się sprawdzać. To nie mistrzostwa świata o ostrzeniu. Kolega po prostu zastanawia się czy jakaś funkcjonalność nie będzie dla niego lepszym rozwiązaniem. Dla was, mistrzów, być może nie ma to żadnego znaczenia.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Zdjęcia jakie pokazałeś (te z BF) były u mnie częste w specyficznych warunkach oświetleniowych gdy używałem Nikkora 1.4D...
    Od kiedy to BF czasami występuje a czasami nie występuje? Wstyd w ogóle takie rzeczy pisać. Skoro AF raz trafia a raz nie trafia to nie mamy do czynienia z BF/FF.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    PS - ja czekam na bezlustro nikona ze skutecznym eyefocus i gripem do zdjeć w pionie.
    Takie już są, ale niestety nie mają logo Nikona
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 22-11-2018 o 00:33

  2. #2632

    Domyślnie

    Dokładnie tak jest jak napisałeś kolego Więcej nie będę poruszał tego tematu, chyba, że podzielę się wynikami testu i porównania sprzętu Tak jak napisałeś, chcę po prostu sprawdzić czy ta funkcjonalność, której Z7 i Z6 nie posiada usprawni moją pracę i tyle.
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

  3. #2633

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yahooo8 Zobacz posta
    Dokładnie tak jest jak napisałeś kolego Więcej nie będę poruszał tego tematu, chyba, że podzielę się wynikami testu i porównania sprzętu Tak jak napisałeś, chcę po prostu sprawdzić czy ta funkcjonalność, której Z7 i Z6 nie posiada usprawni moją pracę i tyle.
    Ale mnasz tu konkretne rady od kolegow jak mozesz usprawnic proces przy lustrze.
    Sledzenie oka moze ci pomoc, ale zastosowanie tych rad co tu sie pojawily tez.
    I nie trzeba do tego byc mistrzem AFu

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta

    Od kiedy to BF czasami występuje a czasami nie występuje? Wstyd w ogóle takie rzeczy pisać. Skoro AF raz trafia a raz nie trafia to nie mamy do czynienia z BF/FF.

    Od zawsze. Idealnie trafiajace szklo, moze zaczac czasami wariowac z celnoscia przy wspomaganiu z zewnetrznej lampy na ten przyklad.
    Bylo to opisywane na forum. I moze miec FF lub BF albo raz to a raz to.

    Odnosze wrazenie, ze jestes zazartym obronca bezluster, zawsze w kontrze i jakby Sony dalo wyzwalanie migawki po wykryciu usmiechu (taka idiot funkcja z niektorych kompaktow) w swoich bezlustrach.
    To ty i niektorzy by zaraz pisali, ze maja wiekszy odsetek zdjec z usmiechnietymi modelkami i czemu Nikon w lustrach tego pozalowal
    I jakby to ulatwilo prace operatora.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  4. #2634

    Domyślnie

    Z eye-af czy bez, brak BF/FF w bezlustrach oraz pokrycie całego kadru punktami AF pomoże w niemal każdym typie fotografii. Przypuszczam, że koledze yahoo też by pomogło, dlatego nie jestem przekonany czy w tym przypadku przesiadka na sony jest taka konieczna.
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  5. #2635
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 744

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    To bardziej stwierdzenie faktu a nie jakieś zdziwienie. Ja się dziwię, że tu tylu mistrzów AFu i prawie nikt nie rozumie, że w zależności od tego jak się model i fotoziutek gibie efekty mogą być różne. Szczególnie gdy docelowo ostrzymy w rewiry kadru, gdzie lustrzanka nie ma punktów AFu.

    Po czym sądziłeś? Nawet jeśli to błąd operatora, a na 100% nikt tego nie udowodni, to w przypadku tego operatora Eye-AF może po prostu lepiej się sprawdzać. To nie mistrzostwa świata o ostrzeniu. Kolega po prostu zastanawia się czy jakaś funkcjonalność nie będzie dla niego lepszym rozwiązaniem. Dla was, mistrzów, być może nie ma to żadnego znaczenia.

    Od kiedy to BF czasami występuje a czasami nie występuje? Wstyd w ogóle takie rzeczy pisać. Skoro AF raz trafia a raz nie trafia to nie mamy do czynienia z BF/FF.

    Takie już są, ale niestety nie mają logo Nikona
    Od końca. Logo nieistotne (mam wiele aparatów, 5 Canonów szkolnych, swoje Nikony - 2 cyfrowe i 6 analogowych, Pentaxa, Leikę, 4 Praktiki, Mamiyę i jeszcze kilka innych, takich muzealnych), ważne, że nie banglają te bezlustra Sony z moimi (wieloma, tzn kilkunastoma z AF) obiektywami. Nie mam zamiaru wymieniać szklarni i to po częsci na gorszą. Co do loga - może i mnie utożsamiaja ludzie z Nikonem wyłącznie, ale ja sam za markę nr 1 uważam Haselblada (i analog i cyfra), którego to o dziwo nigdy nie miałem. Poważam Linhofa, Sinara, choć do kolekcji zapewne wcześniej kupię analogowego Olka. Nikon jest wysoko w moim rankingu marek, niewątpliwie, ale to nie znaczy, że świata poza nim nie widzę. Na nim pracuję, mam do niego dobrą szklarnię.

    BF pisałem jako o trafianiu za, a tak naprawdę o trafianiu w miejsce, gdzie jest większy kontrast niz na oku modelki, czyli na granicy głowa - niebo (włosy), a to jest za, czyli BF. Nie rozwijałem tematu, stąd może zrozumiałes to nie tak jak bym chciał.

    Doskonale wiem na czym polega "problem" z trafianiem, przeciez dlatego jestem zainteresowany ML. Teraz ja nagminnie przekadrowuję, ale modelka musi być statyczna. Dlatego chce eyefocus by mogła byc bardziej dynamiczna i by nie trzeba było przekadrowywać gdy się znajdzie punkt ostzrenia z boku czy u góry kadru, poza obszarem AFu w lustrzance. Teraz pracuje tak, jak umozliwia to lustrzanka i mam celność ponad 90%. Tylko, że pewnych rzeczy nie próbuję robić, bo wiem, że to będzie loteria, a ja nie lubię sie zdawac na przypadek. Co nie znaczy, że nie robię dynamiczniejszych ujęć, ale jednak wtedy AF-C i w użyciu któryś z środkowych (krzyżowych w D800) punktów, bez przekadrowania. Stąd przyszłościowo zamiana raczej na D850, który ma te krzyzowe szerzej i pewniej śledzi obiekt.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 22-11-2018 o 15:51

  6. #2636

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Ale mnasz tu konkretne rady od kolegow jak mozesz usprawnic proces przy lustrze.
    Sledzenie oka moze ci pomoc, ale zastosowanie tych rad co tu sie pojawily tez.
    I nie trzeba do tego byc mistrzem AFu
    Jest też inna możliwość, kupić od razu sprzęt który nam odpowiada, robi pewne rzeczy za nas i skupić się na fotografowaniu . To też jest całkiem niezłe wyjście .
    Pozdrawiam
    Marcin

  7. #2637

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    ... że w miejscu które sobie czasami życzymy nie ma punktów AFu.
    No niestety pokazał kilka przykładów zdjęć i jakby to powiedzieć... nie ma takiego, który tej teorii by odpowiadał. Może z D600/610 miałby ten problem, ale z D750 go nie ma. Każde z tych zdjęć jest kadrowane tak, że nieobecność punktów AF jest wykluczona. Natomiast przekadrowanie z 85 na 1.4 przy AF-S jest błędem operatora aparatu, bo powoduje przypadkowość efektu końcowego i my chyba o tym piszemy. Jeżeli dodatkowo modelka się rusza, to chyba logicznym jest, że wybór trybu AF-S jest błędem. Już chyba lepiej kadrować z 24 MPX w obróbce, niż na 1000 wyzwoleń migawki 500 wywalać do kosza

  8. #2638

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    ..Od zawsze...
    Pozwolę sobie się nie zgodzić. Przynajmniej w odniesieniu do komentarzy wyżej. Koledzy po prostu sugerują źle skalibrowany (na BF) obiektyw, a taki co do zasady źle będzie ustawiał ostrość.

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    ..Odnosze wrazenie, ze jestes zazartym obronca bezluster, zawsze w kontrze...
    Przyganiał kocioł garnkowi Poza tym jestem dostatecznie krytyczny co do bezluster w wątkach innosystemowych. Jakby co można sprawdzić.

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    ...i jakby Sony dalo wyzwalanie migawki po wykryciu usmiechu (taka idiot funkcja z niektorych kompaktow) w swoich bezlustrach.
    To ty i niektorzy by zaraz pisali, ze maja wiekszy odsetek zdjec z usmiechnietymi modelkami i czemu Nikon w lustrach tego pozalowal
    I jakby to ulatwilo prace operatora.
    Sony miało taki ficzer (np w A6000) I nie przypominam sobie bym się na ten temat wypowiadał

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Od końca. Logo nieistotne (mam wiele aparatów, 5 Canonów szkolnych, swoje Nikony - 2 cyfrowe i 5 analogowych, Pentaxa, Leikę, 4 Praktiki, Mamiyę i jeszcze kilka innych, takich muzealnych), ważne, że nie banglają te bezlustra Sony z moimi (wieloma, tzn kilkunastoma z AF) obiektywami. Nie mam zamiaru wymieniać szklarni i to po częsci na gorszą. Co do loga - może i mnie utożsamiaja ludzie z Nikonem wyłącznie, ale ja sam za markę nr 1 uważam Haselblada (i analog i cyfra), którego to o dziwo nigdy nie miałem. Poważam Linhofa, Sinara, choć do kolekcji zapewne wcześniej kupię analogowego Olka. Nikon jest wysoko w moim rankingu marek, niewątpliwie, ale to nie znaczy, że świata poza nim nie widzę. Na nim pracuję, mam do niego dobrą szklarnię...
    Źle zinterpretowałem Twoją wcześniejszą wypowiedź.

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    No niestety pokazał kilka przykładów zdjęć i jakby to powiedzieć... nie ma takiego, który tej teorii by odpowiadał. Może z D600/610 miałby ten problem, ale z D750 go nie ma. Każde z tych zdjęć jest kadrowane tak, że nieobecność punktów AF jest wykluczona...
    Przykłady faktycznie słabe, o ile to nie są kropy, ale kolega yahoo sam wcześniej podkreślił, że będzie mu trudno znaleźć coś co ilustruje jego problem, bo kasuje nieudane zdjęcia.

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    ...Natomiast przekadrowanie z 85 na 1.4 przy AF-S jest błędem operatora aparatu, bo powoduje przypadkowość efektu końcowego i my chyba o tym piszemy...
    Tylko część z was. Inni twierdzą, że przekadrowują i mają 99% trafień. I nie zgadzam się z tym, że to zawsze jest błąd operatora. f/1.4 sugeruje, że chcemy osiągnąć konkretny efekt rozmycia. Czasami nie chcemy kadrów centralnych więc trzeba się godzić na przekadrowanie a wtedy nie ma pewności, że trafimy. Jeśli fotograf ma tego świadomość a mimo to zależy mu na konkretnym kadrze to nie jest to błąd. Po prostu narzędzie, którego używa nie jest idealne. Bezlustro też nie jest.

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    ...Już chyba lepiej kadrować z 24 MPX w obróbce, niż na 1000 wyzwoleń migawki 500 wywalać do kosza
    Może i lepiej, ale wtedy kadr będzie inny i inne będzie rozłożenie GO. W niektórych bezlustrach po prostu ten problem odchodzi. Poza tym lepiej mieć zdjęcie takie jakie się chce mieć a przy okazji kilka odrzutów niż mieć takie, którego się nie chce
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 22-11-2018 o 08:16

  9. #2639

  10. #2640
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 744

    Domyślnie

    Można mieć z przekadrowaniem olbrzymi odsetek trafień. Ponad 90% - ja mam, ja tak pracuję. Kwestia wprawy. Powiem więcej. Ja przekadrowuje nawet jesli mam boczne punkty w pożądanym miejscu! Niestety sa one mniej pewne (liniowe). Więc nie zaprzątam sobie nimi głowy. Tak jakby ich nie było. Przekadrowuję, pracując głównie na centralnnym, lub jakimś blisko centralnego. Warunek - modelka statyczna. I .. wtedy nie używam VR, bo robie to tak szybko, że VR nie stabilizuje soczewki w nowym położeniu. Tak sobie kiedyś spie.. sesje na 200/2 z VR. Inne portretówki nie maja VR, więć nie miałem wcześniej innej wtopy. Teraz tamron ma VC, ale go nie używam, mam ARTa.
    Jesli modelka jest dynamiczna to niestety AF-C i niestety boczne punkt są czasami w użyciu. No i odsetek trafień spada do połowy.

Strona 264 z 493 PierwszyPierwszy ... 164214254262263264265266274314364 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •