Close

Strona 258 z 493 PierwszyPierwszy ... 158208248256257258259260268308358 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 571 do 2 580 z 4926
  1. #2571

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Backup i potrzeby zapasu w pojemności załatwiać lepiej będzie mobilnym malutkim dyskiem SSD, po kabelku usb-c albo wifi niż dokupywaniem kolejnych kart XQD.
    Jak wyglada transfer z aparatu na dysk po wifi? Można ustawić tak, żeby leciało to samodzielnie w miarę pstrykania, czy w przerwach w sesji manualnie przerzucać?
    FujiLove again and again...

  2. #2572
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slaweko Zobacz posta
    Panowie, w Zetkach można robić zrzut fotek z karty bezpośrednio z aparatu przez usb?
    Można USB C i wifi, do drugie nie wiem jak działa bo do tej pory nikon raczej się ośmieszał odnośnie działania tak banalnej rzeczy jak zrzucanie materiału po wifi na kompa czy inne urządzenie.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez motoko Zobacz posta
    Jak wyglada transfer z aparatu na dysk po wifi? Można ustawić tak, żeby leciało to samodzielnie w miarę pstrykania, czy w przerwach w sesji manualnie przerzucać?
    Raczej nie ma opcji takiej, zresztą wykończyłbyś bateryjkę.
    Chodzi o to że łatwo ogarnąć temat backupu używając taki mobilny ssd, inna sprawa że to dopiero raczkuje i tanieje, chińskie konstrukcje dopiero się pojawiać będą.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez myrele Zobacz posta
    @koesh czy ty jestes producentem tych kart ? wiesz, ze piszesz w tym tonie juz chyba 100 ktorys raz ?
    Mam rozumiec, ze jak mi ta karta mimo wszystko padnie, co absolutnie wg Ciebie nie ma prawa sie stac, moge przyjsc do ciebie przynajmniej po zwrot pieniedzy za karte ??
    Spokojnie, zapewne w Z8 i Z9 będą dwa sloty i to rozwiąże problem obaw jakie mają zawodowcy i tych co np w laptopie systemowy ssd mają na stałym backup do drugiego dysku, w tym drugim przypadku osobiście nie spotkałem się ale zapewne tez są tacy.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Skąd takie informacje? Co ze sprzętem oferującym dwa sloty bez SD?
    No to po co dodano drugi slot, pamiętam jak stare CF w pro sprzęcie były na jednym slocie, potem nagle przy masowym używaniu SD, które były bardzo zawodne w stosunku do CF zaczęto w aparatach dodawać drugi slot.

  3. #2573

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    No to po co dodano drugi slot,
    A skąd ja mam wiedzieć po co?
    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    pamiętam jak stare CF w pro sprzęcie były na jednym slocie, potem nagle przy masowym używaniu SD, które były bardzo zawodne w stosunku do CF zaczęto w aparatach dodawać drugi slot.
    A później było 2xCF, trochę minęło, zanim pojawiły się pierwsze 2xSD. Także na serio nie wiem co ma wspólnego dublowanie slotów CF w kontekście awaryjności SD...

  4. #2574

    Domyślnie

    @koesh błagam cię, nie pisz już o tm jak świetne jest XQD! Zaglądam czasem jeszcze do tego wątku, ale tak co 10 strona Twoje teksty o świetności XQD. Copy-past robisz co jakiś czas tekstu o tych kartach? Naprawdę to jest niestrawne.
    Karta XQD jak każde urządzenie może się zepsuć, kwestia statystyki. Komu chcesz tłumaczyć, że brak backupu jest taki dobry? Albo, że można ganiać z laptopem lub przenośnym dyskiem? Zwłaszcza, że w ogóle nie bierzesz pod uwagę argumentów osób, które potrzebują czy pewniej czują się z drugim slotem. Kwestie ceny XQD to nawet przemilczę... btw, staniały coś ostatnio, jak przewidywałeś?
    Wrzuć lepiej jakieś foty z Paryża, najlepiej b&w

  5. #2575

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    No to po co dodano drugi slot, pamiętam jak stare CF w pro sprzęcie były na jednym slocie, potem nagle przy masowym używaniu SD, które były bardzo zawodne w stosunku do CF zaczęto w aparatach dodawać drugi slot.
    No to ja jakiś dziwny jestem... Przez ponad już 10 lat nie padła mi żadna karta SD do aparatu... Oczywiście CF też mi nie padła, no i XQD też nie. No ale żeby żaden SD? To ja nie wiem co robię źle...

  6. #2576

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    No to ja jakiś dziwny jestem... Przez ponad już 10 lat nie padła mi żadna karta SD do aparatu... Oczywiście CF też mi nie padła, no i XQD też nie. No ale żeby żaden SD? To ja nie wiem co robię źle...
    Mi padł Sandisk Extreme a w telefonie padły mi już 4 microsd więc .... nie ufam i dlatego 2 sloty teraz to dla mnie podstawa. Dla siebie to mogę to olać ale dla klienta nie wyobrażam sobie pracować na jednej karcie.
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

  7. #2577

    Domyślnie

    W kartach SD może nie tak często zdarza się całkowite padnięcie, co ułamanie plastiku. Wtedy karta się nie zatrzaskuje i drugi slot tymczasowo jest wybawieniem.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  8. #2578

    Domyślnie

    Z innej beczki: czy to mi się Google zepsuł czy rzeczywiście nigdzie nie ma podręcznika użytkownika Z6 do pobrania? Może ktoś wie?
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  9. #2579

    Domyślnie

    google ci się zepsuł link
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  10. #2580

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    google ci się zepsuł link
    Dzięki, 30 minut szukałem i nie mogłem trafić. Ale w końcu trafiłem też tu:
    https://www.camerauserguide.net/niko...uide-pdf/31172
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

Strona 258 z 493 PierwszyPierwszy ... 158208248256257258259260268308358 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •