Close

Strona 254 z 493 PierwszyPierwszy ... 154204244252253254255256264304354 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 531 do 2 540 z 4926
  1. #2531

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    Ciekawe spostrzeżenia masz kurczeblade. Ostatnio obejrzałem testy A73 i lekko zdębiałem jak to dobrze działa ten eye-AF, nawet przyszło mi do głowy żeby odłożyć zakup Z6 żeby się upewnić czy to Sony jednak nie jest warte uwagi. Co by nie mówić, jakby tego nie argumentować, śledzenie AF to jest fajny feature. A slogan, że można się skupić na kadrowaniu zamiast się chędożyć z AF-em przemawia do wyobraźni.

    Wypożyczę soniacza i sam sprawdzę. Ale trochę mnie uspokoiłeś z tym sieciowym hype-em na Sony.
    Tylko nie bierz aż tego tak pod uwagę bo wszystko zależy co fotografujesz. Mi by się przydał bardziej dobry "fejsdetektiw" który przykładowo śledzi twarze kręcących się PM w słabym mieszanym świetle, gdzie robisz zdjęcia w całych sylwetkach (czyli AFC taki z D850 styknie). A jeśli chcesz sobie trzymać aparat w jednym miejscu, gdzie modelka będzie tylko sobie pozowała przykładowo głową i napierniczać w nią serie żeby później coś z tego wybrać, to EYE-AF to spoko sprawa, chociaż w takich warunkach, gdzie robisz modelce plener to spokojnie można sobie poradzić zwykłym AF. Ważne żeby też mieć ogarniętą modelkę, wtedy i środkowym możesz nawet robić, bo zawsze tak Ci zapozuje, poczeka aż wykadrujesz, ogarnia kiedy Ty zrobisz zdjęcie i leci następna poza. Ja biorę zawsze agencyjne do sesji i wtedy nie trzeba seriami napierdzielać setek zdjęć, tylko spokojnie współpracować.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 19-11-2018 o 13:22

  2. #2532

    Domyślnie Nikon Z6 i Z7 oficjalnie

    Ja robię dużo fotografii dzieci, w ich naturalnym środowisku. W por do D700 potrzebuje odchylany ekranik z funkcją dziobania - żebym nie musiał łamać karku przy kadrowaniu i AF który nadąży za takim małym samolotem

    W takiej sytuacji czasem jest trochę spokojniejszych zdjęć i wtedy i tradycyjny AF spokojnie daje rade. Ale czasem sytuacja jest dynamiczna i nie zaszkodziłoby gdybym nie musiał walczyć z aparatem
    Ostatnio edytowane przez badtorro ; 19-11-2018 o 13:27
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  3. #2533

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    ...Polecam sobie spróbować EYE -AF w warunkach które naprawdę by się przydało, ciemna sala, reportaż, różnorodne światło, i poruszający się ludzie - bam! nagle wracamy do starych korzeni i używamy sprawdzonych metod ustawiania ostrości...
    Przecież sam testowałeś:
    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    S4int tak, dla mnie aparat rewelacja, wszystkie te wspomagania, śledzenie oka, twarzy działają jak na filmie który wystawiłem wyżej, generalnie leci seria i w serii wszystkie zdjęć praktycznie ostre, można śmiało stwierdzić że teraz małpa może dobrze wyostrzyć tym aparatem. Wystarczy trzymać PM w wizjerze a ostrość sama na nich leci. Nie przeszkadzają sypane płatki róż, konfetti, bo ostrość trzyma cały czas na buzi(opinia kamerzysty, bo ja tylko na weselu mogłem popstrykac). Ciężko mi było trochę z ergonomią, ale kamerzysta też trochę foci i pokazywał jak każdą funkcje można przypisać sobie do przycisków. Największe wrażenie zrobił na mnie AF - dla mnie to kosmos w porównaniu do nawet mojego d750. AF spokojnie sobie radzi na bocznych, środkowych, co się nie ustawi to bach w ostrość, w weselnych warunkach, światła z DJ i ciemność, wszystko praktycznie trafia. Nie wiem co teraz będą musiały lustra zrobić żeby dogonić taki system AF,a, ale z pewnością będą musieli się bardziej postarać. Wiem że pewnie i tak moja opinia przyjedzie bokiem, bo stwierdzicie że się kierowałem emocjami, ale sami sobie porównacie, to zobaczycie ? po zabawie tym aparatem, tylko się utwierdziłem w tej opinii, że ten aparat jest idealny pod taki reportaż jak śluby, i pod portretowanie. Gdybym miał kompletować sprzęt od początku to z pewnością zainwestowałbym w Sony.
    A tak ogólnie to polecam sprawdzić cały wątek w którym się wypowiadałeś na temat A7III, bo mamy tam w zasadzie wszystko na odwrót w porównaniu do tego co teraz piszesz. Twierdzisz, że Sonowcy hype'ują, ale ja sobie takiego hype'u w temacie o A7 nie przypominam. A jestem jego założycielem i śledzę go od kilku lat. W zasadzie największy hype na temat A7III z tego co pamiętam, przynajmniej na tym forum, pochodzi od Ciebie. Nawet mnie, fanowi bezluster, trochę głupio było czytać to całe zachwalanie. I to Ty pisałeś, że AF jest taki rewelacyjny. Piszesz, że to w necie sieją dezinformację, a sam w tamtym temacie zachwalałeś, jak to pisałeś sprawdzone, grupy ślubne na FB, które rozpływały się na tym aparatem. I jeszcze miałeś za złe, że ludzie w to nie wierzą. Piszesz, że szkła drogie, ale gdy tego samego argumentu używali Nikoniarze to wtedy pisałeś, że u innych też drogie. A puszki to już w ogóle drogie itd. Nabijałeś się też z Nikona, że ogólnie ma klientów w de i że zamiast dawać jedynie zabierają. Co ciekawe nawet zadeklarowałeś, że jeśli zabiorą coś w następnym aparacie, wspomniałeś akurat o slocie kart, to kończysz z tą firmą

    Ja wiem, że zaraz się zacznie, że nie mam co robić i Cię śledzę w necie, ale nie będzie w tym ani grama prawdy. Ja po prostu mocno się w tamtym temacie udzielałem i doskonale pamiętam z kim i o czym dyskutowałem.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 19-11-2018 o 13:29

  4. #2534

    Domyślnie

    Hyjpowałem bo byłem podjarany wszystkimi testami w sieci, i jakimiś pierwszymi wrażeniami z użytkowania po sklepach... przestałem hajpować jak w końcu miałem okazje przetestować Sony. Nie mówię że AF w A7III jest zły, ale nie jest to takie wspaniałe i wszechwszystkopotrafiące jak wszyscy to opisują po sieci, że nagle inne aparaty przestają robić zdjęcia. Na brak drugiego slota w Z6/Z7 wciąż jestem zły i nigdzie nie napisałem że mi to nie przeszkadza, wciąż uważam że Nikon leci pod tym względem w uja, i wciąż podtrzymuję zdanie że dużo osób przez to nie kupi tego body. Mi to przeszkadza, ale z drugiej strony pracuję zawsze na 2 aparatach i mam zapas na drugim body - dlatego docelowo Z6 będę chciał traktować jako drugie body, a czekam aż Nikon jednak się ogarnie z następnym bezlusterkowcem i nie popełni błędu z 1 kartą.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 19-11-2018 o 13:39

  5. #2535

    Domyślnie

    A teraz hajpujesz aparat, którego nawet w ręku nie miałeś. O slocie też pisałeś, o szkłach też pisałeś, pisałeś o ciemnicy itd. Oczywiście każdy może sobie tu pisać co mu się podoba, ale nie dziw się, że jesteś tu przez niektórych odbierany jako osoba mało wiarygodna skoro do chwila zmieniasz zdanie o 180 stopni.

    PS Eye-AF działa też w słabym świetle. Sprawdzałem i wrzucałem też linki. Oczywiście przy słabym świetle jego skuteczność i szybkość maleje, ale dotyczyć będzie to także FD w Z6 i Z7. Tu cudów nie ma. Tyle, że FD w Zetkach ma też czasami problemy przy lepszym świetle co w tym temacie pokazano już przynajmniej kilka razy. Dlatego eye-af jest jednak lepszym narzędziem, bo oczywiście czoło, broda czy czubek nosa też należą do twarzy i w tym sensie kamera nie popełnia błędu ostrząc akurat na nie przy wykrywaniu twarzy, ale chyba większość z nas się zgodzi, że lepiej jednak mieć ostre oko.

  6. #2536

    Domyślnie

    A teraz hajpujesz aparat, którego nawet w ręku nie miałeś.
    Czarnuch, nic nie hejpuje, dlatego ciągle powtarzam, że nie kupię Z6 - dopóki sam go nie przetestuje, może tak być że skończę na D850/A7III . Czekam na ostateczną decyzje mając Z6 w rękach, ostateczne testy... Więc wybacz, ale Ty również też rzucasz tutaj dużo niesprawdzonej teorii, gdzieś z wyciągniętych informacji z sieci. Z6 zatrzymało mnie przed kupnem A7III, a w między czasie zastanawiam się też nad D850. Dlatego jestem wdzięczny za takie dylematy, bo najwidoczniej, w obecnych czasach jest w czym wybierać.

    Oczywiście przy słabym świetle jego skuteczność i szybkość maleje
    I wcześniej pisałem, że przy ciężkich warunkach, wraca się do sprawdzonego ustawienia AF. W dobrych warunkach nie mam problemu żeby ustawić ostrość na modelki oko i zrobić ostre zdjęcie bez ficzeru śledzenia oka.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 19-11-2018 o 13:48

  7. #2537

    Domyślnie

    Ok więc tak. Za tydzień biorę na testy dokładne A7R III i porównam bezpośrednio. Tak mam statyczne fotki ale właśnie przy nich mam problem z AF w sensie dużo przestrzelonych.

    Właśnie oglądając trafiłem na filmik, który pokazuje to o czym mówię.
    https://www.youtube.com/watch?v=8DNSy5k4-0U

    test bezpośredni AF przy 1.4. Canon 5D IV, Nikon D4S oraz A7III.
    Wyniki ? Idealnie w punkt Sony miał 9/10, Canon 4/10 a Nikon 1/10. Moje d750 działa podobnie jak ten d4s raz z przodu raz z tyłu raz prawie idealnie i ogólnie z 50% odpada. W Sony właśnie używali Eye-AF.

    Co do szkieł oczywiście Sigmy bym zamienił na natywne szkła Soniacza, piekielnie drogie ale są świetne.

    Wszystko wyjdzie po testach. Jeśli Sony zawiedzie to w torbie ląduje d850 i tyle.
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

  8. #2538

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    ...I wcześniej pisałem, że przy ciężkich warunkach, wraca się do sprawdzonego ustawienia AF. W dobrych warunkach nie mam problemu żeby ustawić ostrość na modelki oko i zrobić ostre zdjęcie bez ficzeru śledzenia oka.
    Zauważ, że w Z6 precyzyjne ustawienie punku AF na oko w słabszych warunkach możesz mieć nieco utrudnione. Szczególnie przy portretach gdzie w kadrze mieści się większa część sylwetki. Punkty AFu w Z6 są dość duże więc z precyzją może być różnie. W zasadzie małe punkty masz dopiero po ustawieniu opcji pinpoint, ale przy tej funkcji nie działa AF fazowy więc w słabym świetle może się to okazać bezużyteczne. Z resztą w tym wątku umieszczano już klipy jak wygląda ostrzenie przy wybraniu pinpoint i słabe to było.

    PS Poza tym, tak jak napisałem w słabszych warunkach eye-af też działa. Z tego co widzę działa też dobrze w Canonie R, co mnie osobiście na początku bardzo zdziwiło. Ale widocznie zapowiadany wcześniej killer ficzer w postaci AFu z 5 tys punktów AF całkiem nieźle się sprawuje.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 19-11-2018 o 13:54

  9. #2539

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Zauważ, że w Z6 precyzyjne ustawienie punku AF na oko w słabszych warunkach możesz mieć nieco utrudnione. Szczególnie przy portretach gdzie w kadrze mieści się większa część sylwetki. Punkty AFu w Z6 są dość duże więc z precyzją może być różnie. W zasadzie małe punkty masz dopiero po ustawieniu opcji pinpoint, ale przy tej funkcji nie działa AF fazowy więc w słabym świetle może się to okazać bezużyteczne. Z resztą w tym wątku umieszczano już klipy jak wygląda ostrzenie przy wybraniu pinpoint i słabe to było.

    PS Poza tym, tak jak napisałem w słabszych warunkach eye-af też działa. Z tego co widzę działa też dobrze w Canonie R, co mnie osobiście na początku bardzo zdziwiło. Ale widocznie zapowiadany wcześniej killer ficzer w postaci AFu z 5 tys punktów AF całkiem nieźle się sprawuje.
    Serio przy małym punkcie AF nie działa fazowy ? W Z7 też tak jest ? Jeśli tak to jest to jedna z gorszych rzeczy jeśli chodzi o AF. Teraz to zostałem bardzo zaskoczony.
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

  10. #2540

    Domyślnie

    Właśnie oglądając trafiłem na filmik, który pokazuje to o czym mówię.
    https://www.youtube.com/watch?v=8DNSy5k4-0U
    Przecież ten test jest totalnie z dopy. Pokazują stojącą parę w miejscu, przy zajeb##ym świetle, para się nie rusza, i specjalnie pudłują 5Dmk4 w takich warunkach, po to żeby pokazać specjalnie wcześniej trafione zdjęcia A7III.
    Nie wierze że w 5dmk4 AF jest tak beznadziejny, że w takich wręcz idealnych warunkach do fotografowania portretu w plenerze, tak nie trafia ludzi przy takim świetle. Gdzie starym D600 w takich warunkach można spokojnie osiągnąć 100% ostrych zdjęć, a ma dużo gorszego AF'a od 5Dmk4.
    Dalsza część testu, pokazują filmy gdzie cały czas para ostra, przykład: jak para idzie i jak sony ustawia ostrość, a jak zaczyna gubić ostrość to nagle urywają film i dalej nie pokazują. Śmierdzi to totalną manipulacją i takich smaczków i spuszczań się w strony A7III sporo na tym filmie, nawet nie trzeba skupiać się za bardzo na tym żeby to zobaczyć. Dalsza część testu, robienie zdjęć i chwalenie sobie AF, gdzie normalnie spokojnie DSLR'ami w takich warunkach też da się spokojnie zrobić takie foty. Ogólnie to porzygałem się tęczą oglądając ten film i słysząc ciągle ukryty przekaz I LOVJU SONY moje kochane najróżowsze Sony, najlepsze sony które robi zdjęcia a inne aparaty już nie robią

    Co do punktów AF w Z6 to racja, tego się najbardziej obawiam. Dlatego chciałbym osobiście go przetestować przed kupnem.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 19-11-2018 o 14:49

Strona 254 z 493 PierwszyPierwszy ... 154204244252253254255256264304354 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •