Close

Strona 161 z 493 PierwszyPierwszy ... 61111151159160161162163171211261 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 601 do 1 610 z 4926
  1. #1601
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 750

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    Wygląda na to, że wiele domyślnych funkcji nie jest ustawionych optymalnie do każdej sytuacji i trzeba trochę poznać tą puszkę i jej możliwości konfiguracji przed wydaniem werdyktu na temat AF-a... cóż za zaskoczenie
    Też tak sądzę. Bezlustro to inny sprzęt to i używanie jest inne. Szczególnie w kwestii AFu. A tu osoby, które się dorwały na 5 minut do body, same mają np. Sony lub Canona piszą o używaniu bezlustra Nikona. Ja chcę wiedzieć jak się foci ludziom mającym nikonowskie nawyki. jak konfigurować ML itd.
    Sam to muszę mieć w łapkach i to nie ma 5 minut.

  2. #1602

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    D6 to będzie lustro. Nie zdążą przed olimpiadą w Tokio zebrać doświadczeń i zrobić perfekcyjny AF. Czy D7 będzie bezlustrem? Nie dam głowy, że Nikon wygasi lustrzanki, szczególnie w linii pro. Na pewno za X lat będzie jakieś bardzo zaawansowane bezlustro, ale … może być równolegle z podobną lustrzanką. Raz - fotografowie pro są konserwatywni, dwa - nie będzie tak szybko pełnego zestawu natywnej szklarni.
    Wiadomo że trudno przewidzieć ale pamiętam rozkminy jak to najpierw były "be" lustrzanki tylko z zasilaniem bateryjnym, później AF i że pro sobie nigdy na to nie pozwolą . W miarę rozwoju technologii stare rozwiązania znikały jak śnieg na wiosnę bez sentymentów.....
    Pozdrawiam
    Marcin

  3. #1603
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 750

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    .. pamiętam rozkminy jak to najpierw były "be" lustrzanki tylko z zasilaniem bateryjnym, później AF i że pro sobie nigdy na to nie pozwolą . ..
    Może tam jacys fotografowie mieli takie myśli, ale ja jakoś wiedziałem co w trawie piszczy. Przyznam, że teraz wyjątkowo nie mam poglądu na to czy lustra wymrą czy nie. Czy ich udział spadnie do 0, czy jednak będzie za 10 lat wnynosił np. stałe 25%. i już potem nie mniej.

  4. #1604

    Domyślnie

    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  5. #1605
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Też tak sądzę. Bezlustro to inny sprzęt to i używanie jest inne. Szczególnie w kwestii AFu. A tu osoby, które się dorwały na 5 minut do body, same mają np. Sony lub Canona piszą o używaniu bezlustra Nikona. Ja chcę wiedzieć jak się foci ludziom mającym nikonowskie nawyki. jak konfigurować ML itd.
    Sam to muszę mieć w łapkach i to nie ma 5 minut.
    Dokładnie tak jest i moim zdaniem wszelkie testy porównawcze nie maja sensu jeśli ktoś dostaje do łap sprzęt z kolejki oczekujących i testuje go na youtube.
    Ja czekam na normalne opinie i opis działania od ludzi co na forum mają doświadczenie z lustrzankami nikona i będą potrafili pod swoje potrzeby ustawić Zetke, użyją tej samej optyki.
    To że działanie AF jest inne można wywnioskować nawet używając bieda pierwszej A7-ki, przyzwyczajenie się czy nawet nauczenie się działania AF wymaga zmiany pewnych nawyków żeby finalnie używać efektywnie AF.

  6. #1606

    Domyślnie

    Jared kupił https://www.youtube.com/watch?v=V6X-K9jju_0
    Śledzenie nie jest takie jak w lustrzankach.
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 04-10-2018 o 10:54

  7. #1607

    Domyślnie Nikon Z6 i Z7 oficjalnie

    AF nie jest jak w lustrzankach bo pokrywa cały kadr Dodatkowo zasada działania jest inna.

    Po tym co widziałem na grupie fb, śmiem sądzić że Jared (po raz kolejny) nie poświecił dość czasu na poznanie nowego body (i ustawień) i wydaje pochopne, mylne opinie. Taki urok YouTube - ci którzy z tego żyją, produkują filmiki jak najszybciej w celu zebrania jak najwiecej wyświetleń zanim pojawia się poważne analizy AF.

    Jared żyje z ilości wyświetleń, nie ma się co czarować - jego „recenzje” nie maja na celu informować tylko zarabiać kasę. Im tytuł będzie bardziej kontrowersyjny, im temat gorętszy tym tych wyświetleń będzie więcej. Ten test, podobnie jak Fuji xh1, kompletnie dyskredytuje go w moich oczach.
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  8. #1608

    Domyślnie

    To że AF bezlusterkowców jest we wszystkim lepszy od lustrzankowego nie jest prawdą.

    Używam Nikonów jak i Sony -do 3D tracking to im jeszcze brakuje.
    100% pokrycia czujnikami może być bardziej potrzebne aparatowi -żeby nie stracić z pola widzenia śledzonego obiektu niż dla mnie -bo nie komponuję z ostrością na coś na obrzeżach. [oczywiście w lustrzankach mogłoby być szerzej]
    Tak się składa że te aparaty z szerokim polem po zgubieniu obiektu lubią ustawić ostrość na dalekie tło i potem muszą wracać -mogłyby tego nie robić. Lustrzankowe Nikony często lepiej sobie z tym radzą.

  9. #1609

    Domyślnie

    Tzn ja się nie upieram, że AF jest lepszy. Ja podkreślam ze trochę mało czasu minęło od momentu kiedy pierwsze aparaty trafiły do właścicieli, żeby poważnie traktować recenzje. Tymbardziej, że zdjęcia fotografów nie-recenzentów zdają się przeczyć temu co donoszą youtuberzy.

    Podobnie sprawa zaczyna wyglądać z wykrytym i rozdmuchanymi problemem bandingu. Użytkownicy nie-recenzenci piszą, ze problem nie występuje lub jest mniej zauważalny wywołując NEFy w CaptureNX zamiast Lightroom. Czy to możliwe ze to jest problem software’u?
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  10. #1610

    Domyślnie

    Wszystkie aparaty z PDAF na matrycy mają problem który niekiedy jest widoczny i który muszą maskować. https://medium.com/@nevermindhim/x-t...t-567128c167cc

    Niektórzy nawet postulują powstanie wersji A7R III bez PDAF do astro i krajobrazów.

Strona 161 z 493 PierwszyPierwszy ... 61111151159160161162163171211261 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •