Close

Strona 129 z 493 PierwszyPierwszy ... 2979119127128129130131139179229 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 281 do 1 290 z 4926
  1. #1281
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 17-09-2018 o 19:01

  2. #1282
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Nikon na 0 nie ma wyostrzania, więc się nie różni jeden od drugiego.
    Co do:
    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Poza tym zdjęcia z D850 wykonano zaledwie rok wcześniej (i tym samym obiektywem) więc mocno wątpliwe by w tym czasie wszystkie materiały, butelki, pędzle, etykiety i tablice aż tak się postarzały a nikkor stracił swoje optyczne zalety. Nie wiem co jest przyczyną, ale obrazek jest mniej detaliczny..
    Ja mocno obstawiam DPAF. Część pikseli poświęcono na AF.

  3. #1283

    Domyślnie

    Są już ploteczki o roadmap obiektywów systemu Canon EOS R:

    https://photorumors.com/2018/09/11/c...roadmap-eos-r/
    Ostatnio edytowane przez jony ; 18-09-2018 o 00:30

  4. #1284

    Domyślnie

    Inne filtry na matrycach, dodanie czujników af, czy sposób działania silnika jpg, w połączeniu z porównywaniem wycinków i robi się różnica. Będą testy w rzeczywistych sytuacjach zdjęciowych, przeprowadzone przez użytkowników końcowych oraz rawy, to będzie można się spierać który lepiej obrazuje.

  5. #1285

    Domyślnie

    Na inne filtry na matrycy (jeśli takie są) to RAW raczej wiele nie pomoże.

  6. #1286
    sv
    Gość

    Domyślnie

    [QUOTE=Jacek_Z;3986509]

    Ja mocno obstawiam DPAF.
    Ja obstawiam stabilizację matrycy.

  7. #1287

    Domyślnie

    Może AF nie trafił A tak na serio to w tym teście dostępne są też NEFy. Ktoś się pofatygował i sprawdził jak to wygląda?

  8. #1288
    sv
    Gość

    Domyślnie

    Jak porównuję sample z z7 i canon r na dpreview.com, to jakoś nie jestem w stanie zobaczyć tej ********ości matryc sony. Mimo to trzymam kciuki za Nikona, bo jeżeli Z okaże się technicznym niewypałem, to Nikon już się z tego nie podniesie.

  9. #1289
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Ja obstawiam stabilizację matrycy.
    Przy zdjęciach ze statywu była włączona?
    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    .. Mimo to trzymam kciuki za Nikona, bo jeżeli Z okaże się technicznym niewypałem,...
    Nie wiem dlaczego tak nie lubisz Nikona. Albo Sony. Czytam sobie forum CB i mało się wtrącam, ale mnie dość dziwi spór fanboyów C i S, dostrzegających wzajemnie tylko te dwie firmy.
    Każdy z fanów tych firm chce udowodnić wyższośc tych systemów. Ludzie z Sony nie maja racji, system nie ma kompletnego zestawu optyki, bagnet ma małą dziurę co zle rokuje w wojnie na jasne stałki. To, że ma dobry AF to kwestia doświadczenia, co C i N nadrobią w 2 lata i atutem Sony pozostanie jedynie to, że niektóre szkła robi Zeiss.
    Co do technicznego niewypału Nikona, to chcę zauważyć, że ma on największy potencjał. Bo ma największą dziurę, ma najkrótszy rejestr, szkła natywne może miec najlepsze. Ma stablizacje matrycy, matryce mają lepsze parametry niż matryce Canona. No i prawdopodobnie będą na nim dobrze działały szkła canona (te lustrzankowe) a na canonie i sigmie nikonowskie nie będą się spisywały dobrze. Teraz najlepszym sprzętem do podpinania wszystkiego będzie Nikon. System Nikona wygląda najlepiej z trójcy C N S.

  10. #1290
    sv
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Przy zdjęciach ze statywu była włączona?
    wcale bym się nie zdziwił gdyby tak było.
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    System Nikona wygląda najlepiej z trójcy C N S.
    I kto tu jest fanem jedynie słusznej firmy? O tym co jest warty Z dowiemy się po testach AF z nowymi i ze starszymi słoikami Nikona.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Co do technicznego niewypału Nikona, to chcę zauważyć, że ma on największy potencjał. Bo ma największą dziurę, ma najkrótszy rejestr, szkła natywne może miec najlepsze. Ma stablizacje matrycy, matryce mają lepsze parametry niż matryce Canona.
    Moim zdaniem jest odwrotnie, bo jako jedyny z tej trójcy nie ma swojej matrycy i jest zdany na łaskę i niełaskę Sony. Potencjał finansowy Nikona w porównaniu do Sony i Canona, też blado wygląda, dlatego napisałem, że mam nadzieję, że Z nie okaże się niewypałem, bo do kolejnej generacji(body) mogą już nie doczekać. A co do parametrów matryc; napisałem, że bardziej podobają mi się zdjęcia z Canona R niż Nikona Z (te zamieszczone na dpreview ). W końcu oglądamy efekt końcowy w postaci zdjęć, a nie specyfikacji matrycy.
    Ostatnio edytowane przez sv ; 19-09-2018 o 00:18

Strona 129 z 493 PierwszyPierwszy ... 2979119127128129130131139179229 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •