Close

Strona 119 z 493 PierwszyPierwszy ... 1969109117118119120121129169219 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 181 do 1 190 z 4926
  1. #1181

    Domyślnie

    No więc ja pisałem o sobie i dla mnie to co Ty napisałeś nie pokrywa się z tym co sam doświadczyłem. AF wcale nie jest tak znacząco dobry, o stabilizacji pisałem i się zgadzam, w guzikologii nie widzę nic ciekawego poza poprawionym gripem, a co do drobnych wad to A7II ma ich sporo i zostały poprawione w wersji A7III, która dla mnie jest o niebo lepsza od A7II. Nie wiem na jakich szrotach sobie testowałeś, ale ja po roku używania mam aparat jak nowy. A wcale o niego nie dbam. Możliwe, że z racji tego, że A7 jest na rynku już tak długo Sony jakoś cichaczem poprawiło pewne sprawy, ale są to jedynie moje domysły więc nie będę się upierał przy tej wersji.

  2. #1182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    chyba niekoniecznie. po to jest szeroka srednica bagnetu, zeby wlozyc duza soczewke tylna i katy skorygowac. a na mala odleglosc rejestrowa mozna zawsze poradzic... odsuwajac konstrukcje optyczna dalej od matrycy. w ta strone zawsze mozna. w druga jest trudniej
    Znasz takie obiektywy? Duża soczewka, to duża waga i jeszcze większe koszty. A odsuwanie soczewki, to zaprzeczenie idei bezlusterkowców. Nie znalazłem zdjęć nowych obiektywów od strony bagnetu, ale poza najjaśniejszymi (do 1.4) nie spodziewam się dużej soczewki.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  3. #1183

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Znasz takie obiektywy? Duża soczewka, to duża waga i jeszcze większe koszty.
    kaman... w watku o Nikonach Z dziwisz sie waga i kosztami obiektywow? widziales 50/1.8 S czy 35/1.8 S?

    no bo o cenie Canona RF 50/1.2 nie bede pisal


    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    A odsuwanie soczewki, to zaprzeczenie idei bezlusterkowców.
    ale ktorej idei?

    Canon i Nikon akurat wyraznie dali znac, ze z nowym bagnetem poszlo nie o rozmiary ale o nowe mozliwosci w projektowaniu optyki.

    Olympus mial taka idee, ze przekuje bezlusterkowosc na maly rozmiar. i jako jedyny to zrobil. Fuji poszlo podobna droga, bez kompromisow optycznych.

    za to w FF jest Sony... i jego pitolenie farmazonow, jakie to niby ML jest mniejsze od Canikona... a potem i tak wypuszcza ogory wielkosci L-ek

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Nie znalazłem zdjęć nowych obiektywów od strony bagnetu, ale poza najjaśniejszymi (do 1.4) nie spodziewam się dużej soczewki.
    pozyjemy, zobaczymy

  4. #1184

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    To tylko twoje przypuszczenia i to jakos tak bardzo subiektywnie pokrzywione w stronę Sony.
    1. Skąd wiesz jak będą filmowały Nikony Z? Canon ma cropa w 4K, fajne to?
    2. Cena Z6 jest stosunkowo niska.
    3. Z ocenami sprzętu bym poczekał. Teraz sobie możemy porozmawiać o tym co w specyfikacji, ale najważniejsze jest działanie tego sprzętu. A o tym mało co wiemy.
    4. Pierwsze koty za płoty. Z Canonem R, Nikonem Z6 i 7 może być jak z pierwszym Sony A7. Róznica między Sony A7 mk1 i Mk2 jest potęzna, jeśli chodzi o AF. Więc na podstawie Canona R i Nikona Z6 bym nie wyrokował o tym, jaki to świetny czy słaby sprzęt.
    @ Jacek_Z prezentujesz wyjątkowo subiektywne pokrzywione przypuszczenia, że Zetki mają szansę konkurować z najnowszymi sprzętem Sony. Ludzie bez skrupułów piszą, że zawodowo wiele lat korzystali z Nikona i zrezygnowali z Nikona na rzecz sprzętu Sony po obiektywnym przemyśleniu tematu.
    1. Co Nikon rewolucyjnego pokazał w zakresie filmowania w serii Z?
    2. Piszesz, że cena Z6 jest niska, doprawdy? Policzmy cenę puszki, adaptera, zooma, stałek z serii Z? Naprawdę tanio? Żartujesz!
    3. Dawno nie słyszałem takiego argumentu, że specyfikacja jest mało istotna!
    4. Sony unowocześnia od kilku lat swoje MILC, a Nikon zrobił dopiero pierwszą! wersje MILC w cenie, która wywołuje śmiech u zawodowców! W internecie są wypowiedzi CEO z Sony, że nie mają zamiar dzielić się najnowszymi patentami, które dotyczą matryc. Zapytam, kiedy będzie następca D750 czy D5? Za rok za dwa czy za trzy? Jaka jest przyszłość optyki Nikona, jeśli o sile systemu Nikona decydują profesjonalne stałki Sigma Art? Dodałbym, jeszcze wysoką cenę używanej optyki Nikona, która nie ma żadnego uzasadnienia. Zapytam, a dlaczego wstępne testy Zetek nie są entuzjastyczne?
    Ostatnio edytowane przez jony ; 11-09-2018 o 11:32

  5. #1185

    Domyślnie

    Czasem odnoszę wrażenie, że żyję w innej rzeczywistości, bo postrzeganie świata przez innych przecież nie może być aż tak diametralnie inne.
    Dla mnie Z6 nie jest jakieś specjalnie drogie. Kurs dolara jest bardzo wysoki, do tego jest podatek od nowości.
    Rynek jest teraz tak bogaty, że każdy znajdzie coś dla siebie. Nie ma jednak systemu idealnego.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  6. #1186

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jony Zobacz posta
    2. Piszesz, że cena Z6 jest niska, doprawdy? Policzmy cenę puszki, adaptera, zooma, stałek z serii Z? Naprawdę tanio? Żartujesz!!!
    jak masz torbe pelna porzadnych szkiel F?

    tak, Z jest znacznie tansze, niz wymiana wszystkiego na Alfe. znacznie! z tej perspektywy cena takiego Z6 jest naprawde niska

    Cytat Zamieszczone przez jony Zobacz posta
    3. Dawno nie słyszałem takiego argumentu, że specyfikacja jest mało istotna!
    a tutaj przeczytales? ja co innego zrozumialem z opinii Jacka

    Cytat Zamieszczone przez jony Zobacz posta
    Nikon zrobił dopiero pierwszą! wersje MILC w cenie, która wywołuje śmiech u zawodowców!
    Sony A7x wywoluja smiech u zawodowych filmowcow, a A9 u zawodowych reporterow sportowych. a sprzedaja sie. wiec... ?

    Cytat Zamieszczone przez jony Zobacz posta
    Zapytam, kiedy będzie następca D750 czy D5? Za rok za dwa czy za trzy?
    D6 powinno byc przed olimpiada. tym razem jest w Tokio, wiec tu nie ma zmiluj

    Cytat Zamieszczone przez jony Zobacz posta
    Dodałbym, jeszcze wysoką cenę używanej optyki Nikona, która nie ma żadnego uzasadnienia.
    a to w odroznieniu od czego... niskich cen i nadmiaru uzywek Sony?

    Cytat Zamieszczone przez jony Zobacz posta
    Zapytam, a dlaczego wstępne testy Zetek nie są entuzjastyczne?
    a to o czym ma swiadczyc? pismaki pieja entuzjastycznie jak maja nowe ficzery o ktorych moga pisac. natomiast niekoniecznie docenia jesli sprzet jest po prostu solidnie dopracowany i dobrze sprawdzajacy sie docelowemu uzytkownikowi. taki Z6+ 24-70 najprawdopodobniej beda znakomitym sprzetem w praktyce. natomiast malo w nich papierowego, specyfikacyjnego seksapilu. no to skad mialoby sie brac wielkie bicie piany?

  7. #1187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Czasem odnoszę wrażenie, że żyję w innej rzeczywistości, bo postrzeganie świata przez innych przecież nie może być aż tak diametralnie inne.
    Dla mnie Z6 nie jest jakieś specjalnie drogie. Kurs dolara jest bardzo wysoki, do tego jest podatek od nowości.
    Rynek jest teraz tak bogaty, że każdy znajdzie coś dla siebie. Nie ma jednak systemu idealnego.
    Doprawdy, nawet blogerzy w USA piszą, że ceny Zetek są wysokie! Darujmy sobie durne truizmy, że nie ma systemu idealnego.
    PS. Dygresja dotycząca postrzegania świata. Podobno punkt widzenia jest zależny od punktu siedzenia!

  8. #1188

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Akurat kąty padania w rogach będą dużo gorsze (z natywnymi obiektywami o małej ogniskowej). To skutek uboczny małej odległości rejestrowej.
    -To skąd te bardzo dobre rozdzielczości Nikkorów Z na brzegach

  9. #1189

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jony Zobacz posta
    Doprawdy, nawet blogerzy w USA piszą, że ceny Zetek są wysokie!
    no jak blogerzy w USA cos napisali... to musi byc prawda...

    a kurde Leika to w ogole jest taka droga, ze sie w pale nie miesci...

  10. #1190

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    jak masz torbe pelna porzadnych szkiel F?
    tak, Z jest znacznie tansze, niz wymiana wszystkiego na Alfe. znacznie! z tej perspektywy cena takiego Z6 jest naprawde niska
    a tutaj przeczytales? ja co innego zrozumialem z opinii Jacka
    Sony A7x wywoluja smiech u zawodowych filmowcow, a A9 u zawodowych reporterow sportowych. a sprzedaja sie. wiec... ?
    D6 powinno byc przed olimpiada. tym razem jest w Tokio, wiec tu nie ma zmiluj
    a to w odroznieniu od czego... niskich cen i nadmiaru uzywek Sony?
    a to o czym ma swiadczyc? pismaki pieja entuzjastycznie jak maja nowe ficzery o ktorych moga pisac. natomiast niekoniecznie docenia jesli sprzet jest po prostu solidnie dopracowany i dobrze sprawdzajacy sie docelowemu uzytkownikowi. taki Z6+ 24-70 najprawdopodobniej beda znakomitym sprzetem w praktyce. natomiast malo w nich papierowego, specyfikacyjnego seksapilu. no to skad mialoby sie brac wielkie bicie piany?
    Mantrowanie, że cena Zetek jest niska nie pomoże. Uśmiech mogą wywołać powyższe farmazony zamiast argumentów. Siłą Zetek według Nikona jest nowa optyka i duża średnica bagnetu. Farmazony pozostawiam bez odpowiedzi, bo nie warto marnować czasu na dyskutowanie z farmazonami!

Strona 119 z 493 PierwszyPierwszy ... 1969109117118119120121129169219 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •