Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Żegnaj Nikonie

  1. #1

    Domyślnie Żegnaj Nikonie

    Obiecałem sobie, że pomęczę się z D750 przy nagrywaniu do czasu wypuszczenia serii Z i jej specyfikacji. Obiecałem sobie też, że jeśli Nikon po tylu latach czekania i traktowania po macoszemu trybu video, nie nie da 60fps w 4K, to żegnam ten system.
    No i słowa dotrzymam. Jeszcze tylko kilka zleceń i papa Nikonie:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Nikon-D850-vs-Nikon-Z6-vs-Nikon-Z7-specs-comparison.png
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	117,2 KB
ID:	12931

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tak z ciekawości bo nie znam tematu, jaka pełna klatka teraz nagrywa w 4K 60fps bez jakiegoś grupowania pikseli czy cropa ?

  3. #3

    Domyślnie

    docxxx przesiada się na m4/3 Panasonika

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Tak z ciekawości bo nie znam tematu, jaka pełna klatka teraz nagrywa w 4K 60fps bez jakiegoś grupowania pikseli czy cropa ?
    Miał to być Nikon. A tu nawet cropa nie ma.
    Najprawdopodobniej przesiadam się na GH5s, a D750 zostawie tylko do zdjęć i ew. przebitek.

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Serio miał mieć ?
    Ja kiedyś na rumorsach napisałem że musi mieć matryce minimum 100Mpix i 8K 120fps, wielu ten pomysł sie spodobał i jestem zawiedziony teraz tym porównaniem specyfikacji z rumorsów

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Serio miał mieć ?
    Ja kiedyś na rumorsach napisałem że musi mieć matryce minimum 100Mpix i 8K 120fps, wielu ten pomysł sie spodobał i jestem zawiedziony teraz tym porównaniem specyfikacji z rumorsów
    Bez przesady. Kolejny raz, po V1, jest to bezlusterkowiec "z wczoraj". Mial konkurowac z Sony, ale troche mu nie wyszlo. A jak wyjdzie "eska" sonego to raczej nikt nie spojrzy na Nikona.
    I nie chodzi tu o jakies narzekanie, bo jestem w tym systemie bodaj od 10 lat. Dokupilem teraz drugie D750 i jest to super puszka. Do filmowania jedak Nikon nie nie nadaje. Jestem ciekawy, czy znowu wykastruja go np. z focus peakingu w 4K.
    Z reszta, to juz mnie nie interesuje.

  7. #7

    Domyślnie

    eSka od Sonego to w dużej mierze seria przeznaczona do filmowania więc nic dziwnego jeśli przebije to co jest obecnie na rynku. Ale Z6 i Z7 to aparaty mające konkurować raczej z A7III i A7RIII a żaden z tych sonaczy nie ma 4K 60p. Oczywiście istniało prawdopodobieństwo, że Nikoś podbije specyfikację Słoników, ale też i nie ma się co dziwić, że się tak nie stało (o ile się nie stało, przekonamy się jutro).
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 22-08-2018 o 16:56

  8. #8

    Domyślnie

    Polecam od siebie Sony A6300/A6500. Filmowanie Nikonem to porażka. Ja już dawno zrobiłem ten krok i ... jeżeli chodzi o video nie ma co porównywać No i jest dużo fajnych, ostrych i tanich szkieł

  9. #9
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Prawdziwe 4K 60fps to bardzo duży wyzwanie dla sprzętu, czy Nikon zrobi coś pod kątem video to nie wiem bo jakoś nigdy mi te dwie rzeczy nie pasowały razem czyli video i nikon, liczenie na to że będzie jeden aparat z gimnastyczną ilością pikselków, szybkostrzelny i jeszcze do tego video 4K 60fps to musiałaby istnieć jeszcze i zrobić to era.
    Żeby nie było że usprawiedliwiam nikona ale nie wiem co w tych aparatach nowych będzie, tak samo może wreszcie zrobią normalne wifi i nie będą się kolejne lata wygłupiać ?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fan911 Zobacz posta
    Polecam od siebie Sony A6300/A6500. Filmowanie Nikonem to porażka. Ja już dawno zrobiłem ten krok i ... jeżeli chodzi o video nie ma co porównywać No i jest dużo fajnych, ostrych i tanich szkieł
    Nie zaczynajmy OT.
    BTW, wolę kręcić aparatem, który się nie przegrzewa

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zegnaj Hydrofenie W-17
    By Zbyncom in forum Tradycyjne techniki wołania - ciemnia
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-01-2010, 00:10
  2. Żegnaj D60
    By Piotr_ in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 30-05-2009, 18:23
  3. [ Makro ] Żegnaj tygrysku....
    By borregaard in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 24-08-2008, 00:21
  4. [ Reportaż ] żegnaj.....
    By Leshek in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 19-01-2007, 12:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •