Witam, kilka dni temu kupiłem D5200 wraz z kitowym 18-55. Nie jestem zadowolony z tego obiektywu{myślałem, że będzie lepiej}. W kompakcie AZ361 mimo słabego auto fokusu łapie lepiej ostrość niż ten. Zauważyłem, że po zwiększeniu F do około 8 jest lepiej, ale nadal kiepsko.
Aktualnie nie chciałbym wydawać już zbyt dużych pieniędzy na obiektyw więc uznałem, że chyba dobrym wyborem będzie kupno jakiegoś obiektywu 50mm z "dobrym światłem".
Przeszukałem już sporo forów na jednym nawet o to pytałem, ale polecono mi obiektywy za większą kwotę niż wydałem na kupno aparatu wraz z tym kitem.
Przez jakiś czas myślałem nad M42, ale One bez dodatkowej soczewki nie ostrzą w nieskończoność.
Więc zacząłem szukać czegoś innego i trafiłem na: yongnuo 50mm 1.8. Ciężko o rozsądne opinie na ten temat, bo część osób się tym wręcz zachwyca, a część się z niego śmieje. Wiem, że wypada w miarę ok dopiero od 2.2 w górę, ale może do nauki i "zabawy" by wystarczył?
Jako drugi biorę pod uwagę używkę Nikkor AF 50 mm f/1.8D. Można go kupić za tyle samo co tego yongnuo. Nie potrzebuje auto focusu ani stabilizacji. Zdjęcia jakie robię to głównie widoki{mieszkam nad jeziorem i blisko lasu} oraz po prostu zabawa i sprawdzanie na co pozwala mi sprzęt. Ostatnio zainteresowałem się też astrofoto. W przyszłości makro, ale to do tego dokupię inny obiektyw i zapewne zapytam jaki wybrać za jakiś czas.
Pytanie co wypada lepiej lub ewentualnie co polecacie w rozsądnej cenie podobnej do w/w obiektywów?