Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: D810 czy D750

  1. #11
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    Jak ja kiedyś w końcu chciałbym zobaczyć choć jedno porównanie, gdzie zobaczę tę różnicę w "bogatszym i bardziej plastycznym obrazie"...
    Za duże masz wymagania, prawie jak selfie z yeti ?

  2. #12

    Domyślnie

    Bez przesady kolego Nowart. Nikon D 800 od Ciebie spisuje się doskonale. Różnice w klimacie fotografi vs D 750 są. Mój serdeczny kolega z którym często jeżdzimy w plenery (posiadacz D 750) uważa tak samo. Czasami zamieniamy się puszkami w plenerze, robimy ten sam kadr, tym samym obiektywem i na tych samych usytawieniach ... i ten z D 800 jest przyjemniejszy w odbiorze. Nie wiem jak to się dzieje. Może to kwestia filtra dolnoprzepustowego ? Nie mam pojęcia. Tak na marginesie w kwestii oceny obrazu: kilka lat temu zamieściłem tu identyczne ujęcie robione w tym samym czasie Nikonem D 800 oraz kompaktem Olympus XZ 2 ... jako wykonane profesjonalną lustrzanką / lepsze zdecydowana wiekszość nikoniarzy wybrała to z Olympusa

    PS. Do reportażu ślubnego zdecydowanie D 750.
    Panerai vel Eliot Capone

  3. #13
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Czyli chodzi o kolory w surowym pliku czy coś więcej ?

  4. #14

    Domyślnie

    Bardzo mnie to cieszy i niezmiennie polecam się na przyszłość ale ja poważnie jestem ciekaw takich porównań. Dokładnie ten sam kadr, te samo szkło, parametry. Dałbyś radę zrobić 2 takie zdjęcia i pokazać nam efekty?
    Cytat Zamieszczone przez Panerai Zobacz posta
    Bez przesady kolego Nowart. Nikon D 800 od Ciebie spisuje się doskonale. Różnice w klimacie fotografi vs D 750 są. Mój serdeczny kolega z którym często jeżdzimy w plenery (posiadacz D 750) uważa tak samo. Czasami zamieniamy się puszkami w plenerze, robimy ten sam kadr, tym samym obiektywem i na tych samych usytawieniach ... i ten z D 800 jest przyjemniejszy w odbiorze. Nie wiem jak to się dzieje. Może to kwestia filtra dolnoprzepustowego ? Nie mam pojęcia. Tak na marginesie w kwestii oceny obrazu: kilka lat temu zamieściłem tu identyczne ujęcie robione w tym samym czasie Nikonem D 800 oraz kompaktem Olympus XZ 2 ... jako wykonane profesjonalną lustrzanką / lepsze zdecydowana wiekszość nikoniarzy wybrała to z Olympusa

    PS. Do reportażu ślubnego zdecydowanie D 750.
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez witboy Zobacz posta
    ja do repo biore tylko d750 natomiast majac jasne stałki brakuje mi 1/8000 bo czesto nawet przymykanie do 2.8 w repo brakuje szybszej migawki, a chcialo by sie miec plastyke przynajmniej tego 2.0
    Kup filtr szary ND8. Zawsze go używam na plaży i 1/8000 nie brakuje .

  6. #16

    Domyślnie

    D750. Mam również D800, w repo różnice jeśli w ogóle jakieś są to na pewno pomijalne. Generalnie myślę, że odróżnienie jednego obrazka od drugiego, bez wnikania w aptekarskie różnice (lub wchodzenie w duże wydruki) jest mało prawdopodobne.

  7. #17

    Domyślnie

    Koledzy wiedzą co w trawie piszczy i dobrze, że pytają o szklarnie jaką masz zamiar dokupić?
    Ostatnio edytowane przez jony ; 21-08-2018 o 16:35

  8. #18

    Domyślnie D810 czy D750

    Cytat Zamieszczone przez Michu053 Zobacz posta
    Witam Wszystkich chciałem się zapytać co lepiej wybrać do reportażu ślubnego D-810 czy D-750 z góry dziękuje za pomoc.
    Oglądałem niedawno repo gdzie jeden fotograf miał 810 drugi 750 wszystkie zdjęcia z wysokim iso na sali wyglądały lepiej na d750, byłem w stanie odróżnić te zdjęcia na podstawie zaszumienie, ale wydaje mi się tez ze fotograf od d810 lekko niedoswietlal i ciągnął w górę w post procesie co już przy tak gęstej matrycy było widać. W plenerze to już inna historia ale, ale biorąc pod uwagę ze repo ślubne to bardzo różne warunki, brałbym d750. Sam nigdy nie używałem 850 na ślubie wiec mówię tylko na podstawie materiału który oglądałem już obrobionego. Obaj fotografowie na codzień robią bardzo dobre zdjęcia i nie wiem czy coś poszło nie tak na sali jednemu czy jest aż taka różnica na wysokich iso.


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez rpromin ; 21-08-2018 o 19:18
    D750 N50/1.4 N85/1.8 T70-200G2 T24-70/2.8 S105/2.8 S35/1.4A N35/2.0

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rpromin Zobacz posta
    Oglądałem niedawno repo gdzie jeden fotograf miał 810 drugi 750 wszystkie zdjęcia z wysokim iso na sali wyglądały lepiej na d750, byłem w stanie odróżnić te zdjęcia na podstawie zaszumienie, ale wydaje mi się tez ze fotograf od d810 lekko niedoswietlal i ciągnął w górę w post procesie co już przy tak gęstej matrycy było widać. W plenerze to już inna historia ale, ale biorąc pod uwagę ze repo ślubne to bardzo różne warunki, brałbym d750. Sam nigdy nie używałem 850 na ślubie wiec mówię tylko na podstawie materiału który oglądałem już obrobionego. Obaj fotografowie na codzień robią bardzo dobre zdjęcia i nie wiem czy coś poszło nie tak na sali jednemu czy jest aż taka różnica na wysokich iso.


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    Te zdjęcia oglądałeś na monitorze czy w fotoksiążce? Może odbitki?
    blog|fejsbuk|flickr
    Z6II|20|35|50|85|500

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Panerai Zobacz posta
    Ja w D 800 vs D 750 widzę różnice na korzyść D 800. Bez rozpisywania się ... inny, bogaty, plastyczny obraz. Do reportażu jednak myślę D 750 wystarczy.
    Ja swoje 759 wymieniłem na 810, zdecydowanie wolę obrazek z 810. Do reportażu jednak 750 jest lepszy. Najchętniej miałbym je oba. Zatem zgoda z powyższym.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Z d610 na d750 czy d810?
    By agik in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-07-2017, 17:57
  2. D810 vs D750 wysokie iso i Af
    By mike21 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31-03-2017, 22:05
  3. Co kupić d750 czy d810
    By Brassai in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 145
    Ostatni post / autor: 28-02-2016, 09:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •