Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37
  1. #1

    Domyślnie Pomoc przy wyborze lustrzanki - D500?

    Witam wszystkich.

    Piszę w sprawie porady. Poszukuje pierwszego aparatu jako amator. Do czego głównie będę potrzebował?

    Fotografie z podróży (budynki/krajobrazy)
    Auta raczej ujęcia statyczne
    W późniejszym terminie będę potrzebował do robienia zdjęć produktów/towarów na stronę internetową

    Myślę bardzo mocno nad Nikonem D500 z 16-18 VR Kitem (ewentualnie później dokupię inny obiektyw bo orientuję się, że nie jest idealny do wszystkiego). Na sam początek potrzebuje dobre body + do zdjęć z podróży.

    Również bardzo miło by było gdyby kręcił fajne filmy w 4k.

    Dziękuję za poświęcony czas.

    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Z ciekawości, skąd pomysł na d500? Widziałeś zestaw o którym piszesz na żywo, trzymałeś w ręku? Przed wydaniem tych drobnych 12k zł proponuję wypróbować . Zwykle do podróży ludzie szukają z jednej strony niezbyt dużego sprzętu (waga, wielkość plecaka/torby i ograniczenia linii lotniczych, itd.), z drugiej strony ergonomicznego. D500 nie jest jednak popularnym wyborem pod tym względem, mimo dobrej ergonomii. Jego największe zalety to szybkość serii i autofocus, a piszesz o zdjęciach raczej statycznych.

  3. #3

    Domyślnie

    Raczej z recenzji pomysł, dokładnie D500 nie trzymałem.

    Wcześniej był pomysł na D7500 i po komentarzach skierowałem się w kierunku D500. Po odliczeniu VATu można go dostać za trochę ponad 5k + jakiś obiektyw do tego także chciałbym się zamknąć w 8? Fajnie jakby aparat mógł nagrywać w 4k z dobrą jakością.

    Dziękuję i pozdrawiam.

  4. #4

    Domyślnie

    W sklepach, które sprzedają sprzęt z pełną polską gwarancją i fakturą vat to jestem przekonany, że nowego d500 za 5k netto nie kupisz. Chyba, że "trochę ponad" to 1,5k
    Nikkor 16-80 za 3k netto to według mnie też będzie grey market z dziwną gwarancją, ale tu już jesteś bliżej założonej kwoty. Obejrzyj na spokojnie te aparaty, naprawdę d7500 to zaawansowany aparat, któremu nic nie brakuje zwłaszcza jako pierwszej lustrzance dla amatora.

  5. #5

    Domyślnie

    Do statycznej fotografii D500? Strzał w stopę.
    Kup sobie bezlusterkowca a nie ciężkie body w podróże.
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Chyba obecnie najlepiej kupić sony a6300 i starczy na obiektywy nawet, jest cashback.
    Jeśli ma być lustrzanka brałbym Nikon D5600 plus jasne obiektywy sensowne lub D7500 bo też jest cashback.
    Najgorszy zakup to wywalenie kasy na drogi aparat i dziadowanie przeciętnym jednym obiektywem.

  7. #7

    Domyślnie

    Znaczy statyczna fotografia jest z założenia, oczywiście nie wykluczam też meczów czy jakiś koncertów oraz pokazów. Może w sumie źle się wyraziłem, bardziej taki "all rounder", wiem, że nie ma jednego idealnego aparatu to wszystkiego, ale wtedy można pokombinować z obiektywami. Też nie wiem fotografowanie czego z czasem mnie najbadziej zacznie "kręcić".

    Nad D7500 też myślałem, z tego co wiem to gorzej wypada wyświetlacz i obudowa magnezowa. D500 niby jest duży, ale podobno (bo jeszcze nie trzymałem go w ręku) nie jest bardzo ciężki.

    Oczywiście czytałem trochę i nie ma opcji drogie body + słaby obiektyw.

    Tu jest D500 za 6999zł czyli netto 5389zł https://allegro.pl/nikon-d500-body-n...497454139.html - więc jeszcze akceptowalny, ewentualnie D7500 można mieć za 4700 czyli 3600zł.

    O bezlusterkowcach nie mam pojęcia szczerze mówiąc, musze nadrobić bazę wiedzy.
    Ostatnio edytowane przez The Player ; 19-08-2018 o 11:43

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez The Player Zobacz posta
    Znaczy statyczna fotografia jest z założenia, oczywiście nie wykluczam też meczów czy jakiś koncertów oraz pokazów. Może w sumie źle się wyraziłem, bardziej taki "all rounder", wiem, że nie ma jednego idealnego aparatu to wszystkiego, ale wtedy można pokombinować z obiektywami.

    Nad D7500 też myślałem, z tego co wiem to gorzej wypada wyświetlacz i obudowa magnezowa. D500 niby jest duży, ale podobno (bo jeszcze nie trzymałem go w ręku) nie jest bardzo ciężki.

    Oczywiście czytałem trochę i nie ma opcji drogie body + słaby obiektyw.

    Tu jest D500 za 6999zł czyli netto 5389zł https://allegro.pl/nikon-d500-body-n...497454139.html - więc jeszcze akceptowalny, ewentualnie D7500 można mieć za 4700 czyli 3600zł.

    O bezlusterkowcach nie mam pojęcia szczerze mówiąc, musze nadrobić bazę wiedzy.
    To kup od razu D5 jak gdzieś tam nie wykluczasz meczów czy spoterstwa Tym się właśnie różnią amatorzy od zawodowców. Amator chce mieć jedną puszkę do wszystkiego, będzie na wakacje jeździł z D500 i 70-200 bo gdzieś tam za lat kilka MOŻE zacznie fotografować ptaszki czy samoloty.
    Co do ceny D500 to weź pod uwagę, że to na bank dystrybucja wschodnia.
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  9. #9
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez The Player Zobacz posta
    Znaczy statyczna fotografia jest z założenia, oczywiście nie wykluczam też meczów czy jakiś koncertów oraz pokazów. Może w sumie źle się wyraziłem, bardziej taki "all rounder", wiem, że nie ma jednego idealnego aparatu to wszystkiego, ale wtedy można pokombinować z obiektywami. Też nie wiem fotografowanie czego z czasem mnie najbadziej zacznie "kręcić".
    Trudno będzie z przyjemnością używać na wycieczkach sprzętu sprawdzającego się na sporcie.

    Cytat Zamieszczone przez The Player Zobacz posta
    Nad D7500 też myślałem, z tego co wiem to gorzej wypada wyświetlacz i obudowa magnezowa. D500 niby jest duży, ale podobno (bo jeszcze nie trzymałem go w ręku) nie jest bardzo ciężki.
    No to lepiej się upewnij i zastanów się nad D5600.

    Cytat Zamieszczone przez The Player Zobacz posta
    Tu jest D500 za 6999zł czyli netto 5389zł https://allegro.pl/nikon-d500-body-n...497454139.html - więc jeszcze akceptowalny, ewentualnie D7500 można mieć za 4700 czyli 3600zł.
    Sprzęt z azji, nie ma cudów żeby kupić znacząco taniej z legalnej dystrybucji.

  10. #10

    Domyślnie

    Sprzęt ewidentnie z grey market. To oczywiście wciąż ten sam Nikon, sam musisz przekalkulować, czy warto oszczędzić ~1k zł w zamian za brak realnej gwarancji. Przy zakupie sprzętu za 5-6k netto rezygnować z gwarancji czy szarpać się z jakimś sprzedawcą, który za rok może być trudny do zlokalizowania... no nie wiem.
    Oczywiście jak chcesz taką zabawkę, nikt nie zabrania kupować Wygląda jednak, że do niczego ten aparat nie będzie Ci potrzebny, czego nie mógłbyś zrobić mniejszym czy tańszym body.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pomoc przy wyborze lustrzanki
    By AlexaM in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 06-08-2018, 20:10
  2. Pomoc w wyborze pierwszej lustrzanki
    By miroon1997 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 10-08-2015, 22:54
  3. Pomoc w wyborze uniwersalnej lustrzanki
    By DaemonX in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-09-2013, 19:15
  4. Pomoc w wyborze lustrzanki
    By pablo28 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 02-09-2012, 11:37
  5. Pomóc w wyborze pierwszej lustrzanki.
    By Przyjazny.Eu in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 10-10-2008, 14:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •