Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez notdot Zobacz posta
    przecież widać, że to grafika
    No pacz pan, ja tego nie widze

  2. #22

  3. #23

    Domyślnie

    A ja czekam na wyrok, który w końcu zaboli. Nie na mandacik w wysokości 10 tysięcy czy podobnie groszowy... Na obciążenie takimi kosztami, żeby wyszła suma poważna. Na wpakowanie do niej wszystkiego, co tylko da się wpakować: uprzątnięcia, wywozu, poprawnego składowania, rekultywacji, koszty ekspertyz wszystkich możliwych świętych czy wszystko jest OK, itd., a potem na przekazanie tych kwitów nie uprzejmej pani windykator, tylko jakiemuś ludojadowi.

    Może jak media pokażą reportaż o paru wykończonych finansowo, co to dawniej porsze, a teraz psia buda - może wtedy coś się zmieni...

    Znam przykłąd wprowadzania na wieś kubłów na śmieci. Oczywiście kmiecie od tysiącleci wyrzucali śmieci do lasu, albo do rzeki i było dobrze - więc pomysł kubłów na śmieci, za wywóz których trzeba płacić przyjęli z wyjątkowo dużą niechęcią. Odpowiedź sołtysa, czy starosty, czy kogoś już tam przy włądzy mnie rozczuliła. Powiedział im tak: możecie nie korzystać i dalej wyrzucać wszystko do rzeki, ale płacić za opróżnianie nawet pustych kubłów musicie... PO półtora roku nie zalazł się nikt, kto by w tajnym głosowaniu chciał te kubły zlikwidować. To przynosi nadzieję, tylko trzeba się za to zabrać.
    Ostatnio edytowane przez 2pompony ; 02-09-2018 o 00:16
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  4. #24

    Domyślnie

    i tak płacą obowiązkowo za wywóz /pojemniki to jeszcze wywalaja po staremu. to już nie wiem co za debile

  5. #25

    Domyślnie

    A już myślałem, że u wszystkich tak to działa, jak na wsi, którą znam. Na początku nie chcieli i bojkotowali, potem zgrzytali zębami i zaczęli korzystać ale nie dlatego, że tak było dobrze i wygodnie, tylko żeby nie płacić 'za nic'. No a a teraz nawet najwięksi dawniej oponenci przyznają, że system się sprawdza i ogólnie jest OK.

    Apelowanie o czystość czy ekologię nie dało żadnego skutku, jak przekonanie się o tym, że wygodnie.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  6. #26

    Domyślnie

    Ale znam przykład wsi gdzie ludzie płacili za jeden kubeł, resztę palili w piecach, wyrzucali do lasu.
    Ja się zaczęły kontrole to ludzie musieli płacić za 3-4 kubły.
    To też różnica
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  7. #27
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Sam robiłem ostatnio remont i potrzebowałem kontener, więc telefon to firmy obsługującej region, koszt 650zł na 24 godziny, potem 150zł za każdą dobę, a potrzebowałem na tydzień, koszty dość spore, jak duży remont to ok ale jak drobny to zaczyna ludzi kusić żeby wywalać do lasu, przypadkowo znalazłem firmę co zajmuje się odbiorem i sprzedażą "śmieci" budowlanych za dosłownie grosze bo kontener na dwa tygodnie za 300zł, wiec da się.

    Taka obserwacja, mieszkam na przedmieściach i generalnie ludzie nauczyli się korzystać z obowiązkowej wywózki, segregacji, okresowych zbiórek śmieci, dużych gabarytów itd, problemem są nowi, którzy masowo rozbudowują przedmieścia, to co robią to tragedia, worki z trawą wywalane po rowach, worki ze śmieciami zostawiane na przystankach, budowlane śmieci po lasach, ludzie chyba są przystosowani do życia nie wiem... w bloku, na osiedlu, myślenie że wszystkim zajmuje się spółdzielnia, gospodarz, zarząd, miasto ?

    Co do tematu, jak się okazuje tacy drobni watażkowie z aspiracjami na lokalnych oligarchów powiązanych z politykami są bezkarni.
    Policja ma nową terenówkę i ma zgłoszenia, zobaczymy czy uda się im kogoś złapać i ukarać, foto pułapki są założone, ludzi kręci się dużo bo okres grzybowy i każdy w kieszeni z fonem.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    ludzie chyba są przystosowani do życia nie wiem... w bloku, na osiedlu, myślenie że wszystkim zajmuje się spółdzielnia, gospodarz, zarząd, miasto ?
    Przecież w blokach do niedawna tak było (może nie wszystkich) ale był zsyp. Wrzucasz, zapominasz, co się z tymi twoimi śmieciami dzieje - nie interesuje cię to, o ile rano odgłosy pracy śmieciarki cię nie budzą
    więc wielu się tak nauczyło, nawet jak nie ma zsypu, to wrzucali wszystko do kontenera i po zabawie. A potem przyszła kolej na segregowanie i opłaty czasami wyższe
    więc jak taki ktoś się przeprowadzi na wieś i musi sam ogarnąć kubły (a nie gospodarz bloku) jak dostanie fakturę za wywóz śmieci (nie wliczoną do czynszu) to nagle mu się wydaje, że to dużo
    I zaczyna się kombinowanie, może do lasu, może na przystanku, może u kogoś w rowie to zostawię
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  9. #29

    Domyślnie

    Tak i takie zsypy są teraz wylęgarnią karaluchów. A starsze panie i w zasadzie... reszta też - wywala jedzenie przez okno na trawniki. To później gnije i ludzie się dziwią że w mieście pełno jest szczurów i robactwa. Mam takie przemyślenie, że ludzie wszędzie śmiecą, niezależnie od tego, czy są na przedmieściu, na wsi, czy w środku miasta.

  10. #30

    Domyślnie

    wydrukowac, porozklejac na slupach w okolicy

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Radosław Typa - World Rally Championship 2009 (Sterławki)
    By aronov in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-03-2013, 19:53
  2. ustrzeliłem węża
    By szelas in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-05-2009, 11:24
  3. [ Reportaż ] Takie ustrzeliłem...
    By YaPKnn in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 17-10-2008, 15:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •