Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie [lekkoatletyka] Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski U-23 Sieradz 2018 (cz.I)

    Ostatnio edytowane przez nikoniarz ; 15-08-2018 o 13:49

  2. #2

    Domyślnie Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski U-23 Sieradz 2018 (cz.II)


  3. #3

    Domyślnie

    Na wielu zdjęciach jest coś, co na pierwszy rzut oka kojarzy się z odratowywanym zdjęciem po backfocusie.

    Jeżeli coś mogę radzić to wybrać kilka "gwoździ" zamiast wrzucać kilkadziesiąt zdjęć.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dawid_Gaszynski Zobacz posta
    Na wielu zdjęciach jest coś, co na pierwszy rzut oka kojarzy się z odratowywanym zdjęciem po backfocusie.
    W pełnym rozmiarze wszystko co zamieściłem trafione było w punkt.
    Cytat Zamieszczone przez Dawid_Gaszynski Zobacz posta
    Jeżeli coś mogę radzić to wybrać kilka "gwoździ" zamiast wrzucać kilkadziesiąt zdjęć.
    No właśnie- zamieściłem sporo gdyż nie wiem co mogłoby być tym "gwoździem"...

  5. #5

    Domyślnie

    #5 bardziej ostra wydaje mi się zawodniczka po lewej niż ta w środku.
    #22 ostrzejsi są zawodnicy po lewej i prawej niż ten w środku.
    #23 dłoń, która jest bliżej aparatu nie mieści się w GO, dłoń z tyłu - ostra. Jeżeli już to albo obie dłonie powinny być tak samo nieostre...Tak na zdrowy rozsądek. Widać, że ten punkt ostrości jest przesunięty znacznie w tył.
    #26 zawodnik 133 ostrzejszy od tego 147

    Na wielu zdjęciach linie wokół zawodników są dosyć mocne. Kontury się ostrzą a detale nie - te zdjęcia są niedoostrzeone na aparacie. Tak to potem wychodzi w obróbce jak coś jest lekko nietrafione.

    Taka jest moja opinia. Z tym mi się to kojarzy. Zainteresowałbym się kalibracją.

    Jakie to było szkło ?

    Umiejętność dokonania wyboru wśród zdjęć to jednak jakaś tam składowa ogólnej umiejętności fotograficznej. Nie ma tu specjalnych gwoździ więc wrzucanie 30 trochę męczy w oglądaniu.

  6. #6

    Domyślnie

    Patrząc na rozkład GO na nawierzchni (mam na myśli biegaczy) wygląda na to, że jest okej. A skok wzwyż (#23)- lewa dłoń jest ostra bo skierowana ku górze i mieści się w GO osoby, prawa wyciągnięta do przodu. Spójrz na nogi...
    Co do szkieł- 5- N70-200, 22- N200-500, 23- N70-200, 26- N70-200. Pozostałe również wykonane tymi dwoma obiektywami.
    Co do selekcji- przyjmuję do wiadomości, że gwoździ brak. Ale tak jak wspominałem- nie znam się na selekcji więc liczyłem, że może ktoś coś wyłapie.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Jednak skok wzwyż ma BF, zwracam honor. Widać w powiększeniu po poprzeczce. A co do reszty wrzucam cropy do oceny:




  7. #7

    Domyślnie

    Sporo zdjęć wymaga poprawy kadrowania, np.
    2 - gość po lewej do wyrzucenia
    15 - ciaśniej
    16 - pani po lewej do wyrzucenia
    itd. itp.

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Czechowice-Dz.
    Posty
    185

    Domyślnie

    Mi podobają się wszystkie. Dobra profesjonalna robota.

  9. #9

    Domyślnie

    Dopiero teraz trafiłem na ten wątek. @nikoniarz pamiętam jak kilka miesięcy temu wrzuciłeś kilka setów z jakichś biegów ulicznych. Tutaj prezentowane zdjęcia wyglądają jakby robił je zupełnie ktoś inny Dużo lepsze! Podoba mi się większość z I wrzutki i 21. z drugiej. Są emocje, wysiłek, współzawodnictwo, fajnie uchwycone momenty. Reszty bym nie pokazywał. Niestety ciągle masz problem z selekcją zdjęć. Rozumiem to, bo mam to samo. Wybór tych "gwoździ" jest trudny, bo do swoich zdjęc mamy stosunek mało obiektywny. Czasem przed publikacją dobrze jest pokazac fotki komuś, kto nie był na zawodach po to, żeby świeżym okiem wybrał te najlepsze.
    Podsumowując wybrałbym 12-15 zdjęć z pierwszego setu plus 21. i ułozył w jakąś opowieść, bo na razie ich kolejność jest przypadkowa.
    Gratuluję postępów

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wojtekd3 Zobacz posta
    pamiętam jak kilka miesięcy temu wrzuciłeś kilka setów z jakichś biegów ulicznych. Tutaj prezentowane zdjęcia wyglądają jakby robił je zupełnie ktoś inny Dużo lepsze!
    Tu już kiedyś jedna osoba zwróciła uwagę na pewien szczegół- inaczej wygląda rywalizacja amatorska, a inaczej jak tutaj, na poziomie ogólnokrajowym.
    Cytat Zamieszczone przez wojtekd3 Zobacz posta
    Czasem przed publikacją dobrze jest pokazac fotki komuś, kto nie był na zawodach po to, żeby świeżym okiem wybrał te najlepsze.
    Każdy wybiera co innego. Przerabiałem.

Podobne wątki

  1. [ Sport ] [Lekkoatletyka] Halowe Mistrzostwa Świata w Sopocie
    By Slon in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-05-2014, 11:22
  2. [ Sport ] [Lekkoatletyka] 88 Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce.
    By kd78 in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-06-2012, 20:26
  3. [ Reportaż ] Mistrzostwa Polski BMX/MTB
    By drdln in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-11-2010, 22:29
  4. [ Sport ] Lekkoatletyka - Mistrzostwa Warszawy juniorów
    By JK in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-06-2009, 09:48
  5. [ Sport ] Mistrzostwa Polski i Puchar Polski w CROSS COUNTRY day 1
    By Ozborn in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-05-2009, 22:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •