Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28
  1. #1

    Domyślnie Torba czy plecak?

    No właśnie, jakie macie zdanie i dlaczego?

    Aktualnie mam torbę na body z obiektywem+ obiektyw ale jak dokupię lampę i jakieś gadżety to trzeba będzie pomyśleć nad nowym mieszkaniem dla sprzętu i mam dylemat.

    - torba zawsze jest "pod ręką", można z niej w każdej chwili wyciągnąć aparat, plecak trzeba za każdym razem zdjąć, gdzieś położyć żeby rozsunąć i coś z niego wyjąć
    - torba z większą ilością sprzętu może być ciężka a noszenie tego na jednym ramieniu dłuższy czas będzie bardziej odczuwalne (tylko nie wiem, na ile mi to będzie przeszkadzać, bo na większe wycieczki można po protu zostawić część sprzętu w domu)
    - plecak pomieści o wiele więcej czy to sprzętu foto jak kiedyś dokupię czy laptopa, kiedy będzie potrzeba żeby go zabrać z sobą

    Coś doradzicie? I polecicie jakieś konkretne modele toreb i plecaków, które się wam dobrze sprawdziły a nie kosztowały milionów?

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Dla mnie torba ale nie noszę jej na jednym ramieniu tylko przełożony pasek przez głowę, do plecaka nie będzie ci sie chciało dostawać pewnie.
    Od dłuższego czasu używam torbę caden z wkładką.

  3. #3

    Domyślnie

    Sam sobie odpowiedziałeś czyli wypunktowałeś wady i zalety więc... podejmij decyzję. Kto wie co będziesz robił i gdzie. Ja mam małą torbę na body i tele i jak idę na samoloty to jest ok. Mam też plecak Benro, który wydawał się nie do zapełnienia a teraz z tym co mam nie mogę się pomieścić. Będziesz biegał po mieście, w tłumie, na szybko - lepsza torba. Ja rozkładam warsztat na polanie w górach, mam sporo czasu - dla mnie lepszy plecak. Do plecaka przytroczę statyw, przy torbie gorzej. Może więc warto mieć i jedno i drugie pod ręką.

  4. #4

    Domyślnie

    Jak połączyć zalety plecaka i torby? Dokupić do plecaka mocowanie Peak Design Capture. Nigdy w życiu nie wrócę do torby... Ale tak jak już wyżej napisano- każdy kupuje pod siebie, pod własny styl fotografowania.

  5. #5

    Domyślnie

    Nie interesują mnie dodatkowe mocowania, plecaki na jedno ramię, pasy itd.

  6. #6

    Domyślnie

    Mi się sprawdził torbo-plecak z możliwością podpięcia statywu PD Sling + PD Capture na pasku = dla mnie setup doskonały.

    Ale skoro nie interesują cie najlepsze nowatorskie rozwiązania, to może po prostu kup sobie plecak (koniecznie z bocznym dostępem) albo torbę jaka ci się podoba.
    Niestety w przypadku tych akcesoriów, do czasu Peek Design, producenci wymyślali koło na nowo - większe znaczące różnice możesz jedynie odnotować w jakości użytych materiałów, więc na pewno warto kupić torbę renomowanego producenta.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maya5 Zobacz posta
    Nie interesują mnie dodatkowe mocowania, plecaki na jedno ramię, pasy itd.
    Najgorsze co można zrobić to założyć klapki na oczy i z góry odrzucić rozwiązania sensowne, pomocne i użyteczne bez ich wcześniejszego sprawdzenia. Nie zamykaj się na takie propozycje bo akurat ta zaproponowana przez nikoniarza jest bardzo dobra. Torby są do kitu, czy to zakładane na ramię czy to przekładnie przez głowę. Prędzej czy później pojawi się dyskomfort zależny także w dużej mierze od ilości targanego sprzętu. Plecak jest pod tym względem nieporównywalnie lepszy i wygodniejszy a używanie świetnie przemyślanych rozwiązań np. Peak Design bardzo uprzyjemnia pracę ze sprzętem.

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

  8. #8

    Domyślnie

    Najgorsze co można zrobić to uważać, że się jest wszechwiedzącym. Dlaczego zakładasz, że nie miałam do czynienia z rozwiązaniami, które odrzuciłam?

  9. #9

    Domyślnie

    Zamiast walić focha wystarczyło zwyczajnie o tym wcześniej napisać. Sytuacja była by prostsza i czytelniejsza. Jeśli zatem nie interesują Cię dodatkowe mocowania bo je wszystkie wyprobowalas i Ci nie odpowiadają zainwestuj w markowy (Lowepro, manfrotto, Benro, Peak Design itp) plecak z bocznym dostępem do sprzętu. I uściślij co to dla Ciebie miliony. Dla jednego to będzie 500 zł, dla drugiego 1000 a dla jeszcze innego 300 zł.

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Piechu ; 15-08-2018 o 16:57
    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

  10. #10

    Domyślnie

    Trochę kultury, panie znawco. Nie wiem, jak jaśniej napisać, że nie interesują mnie takie rozwiązania. Może po chińsku trzeba? Czy muszę napisać esej o całym sprzęcie i akcesoriach, które miałam w ręce?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. torba/ plecak
    By przemty in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-12-2009, 09:32
  2. plecak czy torba
    By basbas in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 27-09-2009, 09:22
  3. plecak czy torba?
    By pytajaca in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-07-2009, 15:54
  4. plecak czy torba?
    By hekuba in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 19-04-2009, 00:59
  5. Plecak czy torba ?
    By Piotrek Charchuła in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 01-02-2009, 16:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •