Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21

    Domyślnie

    Moja odpowiedź: plecak. Torba mi ramiona urywa a nie jestem chucherkiem. Chociaż jak kupowałem tą torbę miałem 100kg, teraz mam 70. może dlatego

  2. #22

    Domyślnie

    @Śprotek z podobnych powodów kupiłem plecak a najczęściej śmigam nadal z torbą. Ale plecak też się przydaje gdy zabieram więcej różnych gratów i wtedy jest nieoceniony. Ale operacyjnie torba jest jednak bardziej praktyczna to znaczy wygodna w znaczeniu ergonomii dostępu a nie noszenia, bo tu plecak zdecydowanie wygrywa.
    P900, D50 IR, D7000, NIKKOR AF-S 18-55 G ED, NIKKOR AF 35-135/3.5-4.5, YN-565EX

  3. #23

    Domyślnie

    Żeby tak połączyć zalety jednego i drugiego... A próbowałeś Flipside?

  4. #24

    Domyślnie

    Rozważałem, podobnie jak rozważałem taki z dostępem bocznym. Ostatecznie padło na plecak ze stelażem z komorą foto, komorą główną, dodatkową oraz mnóstwem różnych kieszonek itd. Gdy go używam to w zasadzie jedyną niedogodnością jest to, że nie mogę sobie od tak odłożyć aparatu tak jak odkładam do torby. Generalnie jak biorę jednego grata to zazwyczaj z torbą i mam w niej wszystko co zazwyczaj potrzeba. Jak dwa albo jak mam więcej dodatków o statywach nie wspomnę to wtedy zawsze plecak i jakoś sobie radzę. Statystycznie to jednak w 90% jest torba
    P900, D50 IR, D7000, NIKKOR AF-S 18-55 G ED, NIKKOR AF 35-135/3.5-4.5, YN-565EX

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta
    Żeby tak połączyć zalety jednego i drugiego...
    Pisałem na początku wątku- plecak + PD Capture. Takie połączenie powoduje, że mamy sporo przy sobie, a to co najważniejsze jest pod ręką.

  6. #26

    Domyślnie

    Sam zdecydowanie wolę plecak. Ręce wolne.

  7. #27

    Domyślnie

    Najlepiej mieć
    - plecak na cały sprzęt,
    - plecak na body z dodatkowym szkłem (z opcją wyjmowania z boku) gdzie można włożyć też trochę innych rzeczy
    - torbę większą z wkładem
    - torbę mniejszą
    - jakiś dodatkowy zwykły niefotograficzny nieprzemakalny plecak około 30l (jak potrzeba wkładam wkład fotograficzny albo owijam aparat w czapkę zimową )
    - jakiś zwykły plecak miejski gdzie można włożyć np. notebuka, aparat, portfel, zapasową baterie i małą podręczną blendę
    - ... plus inne kombinajcje gdy sprzętu wiecej

    Jak widać nie wierzę w jedno "idealne" rozwiązanie i nie wiem po co się ograniczać do wyboru tylko jednej torby lub plecaka ?

    Cytat Zamieszczone przez maya5 Zobacz posta
    No właśnie, jakie macie zdanie i dlaczego?

    Aktualnie mam torbę na body z obiektywem+ obiektyw ale jak dokupię lampę i jakieś gadżety to trzeba będzie pomyśleć nad nowym mieszkaniem dla sprzętu i mam dylemat.

    - torba zawsze jest "pod ręką", można z niej w każdej chwili wyciągnąć aparat, plecak trzeba za każdym razem zdjąć, gdzieś położyć żeby rozsunąć i coś z niego wyjąć
    - torba z większą ilością sprzętu może być ciężka a noszenie tego na jednym ramieniu dłuższy czas będzie bardziej odczuwalne (tylko nie wiem, na ile mi to będzie przeszkadzać, bo na większe wycieczki można po protu zostawić część sprzętu w domu)
    - plecak pomieści o wiele więcej czy to sprzętu foto jak kiedyś dokupię czy laptopa, kiedy będzie potrzeba żeby go zabrać z sobą

    Coś doradzicie? I polecicie jakieś konkretne modele toreb i plecaków, które się wam dobrze sprawdziły a nie kosztowały milionów?
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 03-09-2018 o 13:41
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  8. #28

    Domyślnie

    Raz lepszy plecak, raz torba, chociaż częściej używam torby. O taka, https://thephotobrigade.com/2013/05/...-dean-neistat/ tylko wersja większa. Jest ich trzy wielkości. Ja mam środkową. Świetnie wyprofilowany pasek, super się nosi. Nie czuć tak wagi, dobry dostęp. A chwilę szukałem takiej, która będzie dla mnie odpowiednia i nie zje mi portfela.
    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. torba/ plecak
    By przemty in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-12-2009, 09:32
  2. plecak czy torba
    By basbas in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 27-09-2009, 09:22
  3. plecak czy torba?
    By pytajaca in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-07-2009, 15:54
  4. plecak czy torba?
    By hekuba in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 19-04-2009, 00:59
  5. Plecak czy torba ?
    By Piotrek Charchuła in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 01-02-2009, 16:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •