Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27
  1. #1

    Domyślnie Glina - reportaż o ceramice z Bolesławca

    Witam, z początkiem lipca rozpocząłem sześciomiesięczny projekt pod tytułem "Glina". W reportażu staram się pokazać różnorodność procesów tworzenia oraz zróżnicowanie produktów, które dla większości ludzi funkcjonują pod uniwersalną nazwa "Ceramika Bolesławiecka". Warto jednak nadmienić, że wytwarzaniem tego produktu zajmuje się kilkadziesiąt pracowni i zakładów znajdujących się na terenie Powiatu Bolesławieckiego. Co zakład to inna historia, tradycja i wzornictwo. Chcę pokazać te subtelne różnice na przykładzie 5 zakładów. Będą to spółki państwowe, jak również rodzinne pracownie. Pierwsza seria zdjęć została wykonana w Zakładach Ceramicznych "BOLESŁAWIEC" - etap wytwarzanie masy.

    1.


    2.


    3.


    4.


    5.


    6.


    7.


    8.


    9.


    10.


    11.


    12.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie będę oceniał zdjęć pod względem technicznym bo po prostu nigdy w takim zakładzie nie byłem i nie znam warunków jakie tam zastałeś. Po obejrzeniu tych zdjęć nadal
    nie wiem jak uzyskuje się masę do produkcji ceramiki. Panowie taczkami zwożą kęsy gliny do jakiejś hali, chyba wrzucają ją do podziemnego zbiornika i po przepuszczeniu
    przez nieznane mi urządzenie, kęsy gliny znowu lądują na hali. Zabrakło logicznego ciągu na tych fotografiach, a przy okazji pokazałeś, że pracownicy są na bakier z przepisami bhp /fot. 5 i 11/.

  3. #3

    Domyślnie

    1, 8, 10, 11- do tych fotek bym się ograniczył. Czekam na więcej
    Fuji

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kazzi Zobacz posta
    Nie będę oceniał zdjęć pod względem technicznym bo po prostu nigdy w takim zakładzie nie byłem i nie znam warunków jakie tam zastałeś. Po obejrzeniu tych zdjęć nadal
    nie wiem jak uzyskuje się masę do produkcji ceramiki. Panowie taczkami zwożą kęsy gliny do jakiejś hali, chyba wrzucają ją do podziemnego zbiornika i po przepuszczeniu
    przez nieznane mi urządzenie, kęsy gliny znowu lądują na hali. Zabrakło logicznego ciągu na tych fotografiach, a przy okazji pokazałeś, że pracownicy są na bakier z przepisami bhp /fot. 5 i 11/.
    Dziękuję za Twój komentarz. Tak jak napisałem, to pierwsza seria zdjęć, a nigdzie nie zostało wskazane, że hronologia zostanie zachowana. Ciekaw jestem dlaczego według Ciebie na podstawie tych zdjęć paracownicy "są na bakier" z zasadami BHP? Serio z czystej ciekawości, nie ma wiedzy na ten temat, a na zdjęciach też tego nie widzę. Więc?

  5. #5

    Domyślnie

    W sumie słuszna uwaga kazzi, jak byś nie napisał że robią ceramikę, to bym pomyślał, że panowie murarze przyszli na remont jakiejś hali
    Niemniej zdjęcia nie są złe, ale właśnie fajnie by było pokazać proces o którym piszesz, może nie cały bo było by to pewnie nudne, ale od ogółu do szczegółu po kolei co z czego, dlaczego, jak,
    Dlatego czekam na następne zdjęcia
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  6. #6

    Domyślnie

    Choć nie jestem z zawodu behapowcem, to pracując w przemyśle łatwo takie sytuacje dostrzec. Pan na fot 11 oparł stopę o osłony wirujących części napędu
    przenośnika i operuje nią w pobliżu rolki zwrotnej taśmociągu. Nie trzeba dużej wyobraźni co może się stać gdyby koniec stopy trafił między taśmę, a rolkę zwrotną.
    Na fot 5-tej pracownik znajduje się w jakimś podziemnym zbiorniku na płynną masę ceramiczną. Nawet jak tam wszedł, bo wymaga tego ciąg technologiczny,
    to powinien byś zabezpieczony choćby liną asekuracyjną. Teraz wyobraź sobie, że chłopakowi robi się słabo bo nie ma dostatecznej wentylacji i trzeba go ewakuować
    po tej metalowej drabince widocznej na innej fotografii. O nakryciach głowy w postaci kasku czy zwykłej czapki, a także o odpowiednim obuwiu wielostanowiskowe
    instrukcje bhp tez pewnie coś wspominają.
    Temat bardzo ciekawy, ale pokaż go w taki sposób, by widz oglądając kolejne fotografie miał wyobrażenie tego procesu, a przy okazji byś nie narażał pracowników
    na konsekwencje ze strony działu bhp.

  7. #7

    Domyślnie

    1. Jeśli to praca etnograficzna to nie ma sensu pokazywać tego na forum bo odbiorcą są naukowcy i oni wiedzą czego chcą.
    2. Jest jednak możliwość, że to jeden z tych projektów gdzie coś się wpisuje i coś się robi. I teraz fotograf albo może przyłożyć się do roboty albo coś tam zrobić dla sztuki (nie mylić ze Sztuką).
    3. Zakładam, że to ta druga sytuacja a skoro pokazujesz to na forum fotograficznym to możesz oczekiwać rad i krytyki fotograficznej.

    Z tego punktu widzenia jest słabo (bo nudno). Wiem, bo znam, że temat nie jest samograjem ale coś jednak można zrobić! Zasadniczo to wygląda, że się boisz tych ludzi a oni nie mają nic z ikry i emocji. Skróć ogniskową , stań blisko modeli, zdynamizuj perspektywę przez lekkie skosy, pogadaj z tymi ludźmi i wykrzesz z nich coś aby paszczą zagrali. Ja wiem, że oni robią to przy 10% zaangażowaniu ale na czas fot może coś z siebie dadzą. Trzeba ich zdopingować. Dalej nie ma operowania planami ani skalą. Pokaż ręce, twarz, widok jak od modela, może czasem zrób coś z drabiny. Ja bym też swoje własne (akumulatorowe) oświetlenie zabrał bo światło zastane jest fatalne a wystarczy tam dodać jeden kierunek.

    Ogólnie - masz puste nudne kadry z przypadkowym człowiekiem w drugim trzecim planie. Słabo. Takie kadry to może robić jakiś, nie przymierzając, doktorant a fotograf w takiej robocie dostaje kasę za to aby wycisnął fotę nawet gdy jej tam nie ma. Walcz o zdjęcia - w końcu się pod tym podpisujesz!

    Pozdro
    Wiesiek

  8. #8

    Domyślnie

    więcej takich jak nr 10 i można to ciągnąć. bo tu jest jakaś dynamika, zbliżenie i kontekst. reszta to jakby wycieczkowe
    pstryki przy tym.
    w sumie celnie opisał to @Wujot nic dodać więcej.

  9. #9

    Domyślnie

    Bardzo ciekawy temat, chętnie bym zobaczył jakąś pełniejszą historię z tego zakładu. Brakuje mi tutaj edycji ale rozumiem, że cykl "in progress".

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez basket Zobacz posta
    1, 8, 10, 11- do tych fotek bym się ograniczył. Czekam na więcej
    Dodałbym do tego 9 no i jeszcze to https://www.facebook.com/27837150291...type=1&theater
    Również czekam na więcej.
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 27-08-2018 o 16:57
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. M&M-reportaż
    By rafal_n5 in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-09-2014, 14:20
  2. JiG reportaż
    By mati7302 in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-07-2014, 14:07
  3. [ Przyroda ] reportaż
    By Jastrząb in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 03-08-2013, 12:52
  4. P&M reportaż
    By jacoslavgth in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-09-2012, 17:01
  5. Packshot - odblaski na ceramice
    By max_m in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-02-2011, 21:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •