Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Jakie lampy studyjne wybrać?

    Witam.
    Chciałbym poradzić się w kwestii wyboru lamp studyjnych.
    Do tej pory korzystałem z dwóch lamp Delicacy 180ws oraz jednej chińskiej 80ws Bowling.
    Ostatnio jedna z lamp Delicacy 180ws padła. Naprawa raczej nie opłaca się.
    Chciałem gdzieś znaleźć używaną ale ceny odstraszają. Ogólnie wiadomo, że nie jest lampa wysokich lotów ale jak na moje skromne potrzeby dawała radę. Mam też po niej sofbox...
    Może ktoś zaproponowałby coś w zamian za tą wspomnianą Delicacy 180ws? Ważne aby miała regulację mocy, czujnik błysku (fotocela chyba) oraz wejście synchro do kotki na aparacie foto.
    Celuję tak myślę w sprzęt używany z względu na skromny budżet, tak do max. 200zł, no chyba, że warto by było dołożyć do czegoś lepszego.
    Z góry dziękuję, pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Daj już spokój tym "delicacy". W sam raz studio na niewielkie potrzeby możesz stworzyć poprzez zakup lampeczek reporterskich YN z serii 560. Podział mocy bardzo szeroki, do tego mobilność i cena. Co prawda nie masz światła pilotującego, ale powiedzmy szczerze - jaką wartość miało to z "delicacy"? Jako użytkownik "studia" na bazie YN szczerze doradzam Ci tę właśnie opcję.

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Lampki jak np Meike 930II manualne kupisz za grosze, ja też dawno temu miałem coś podobnego do delicacy i przeszedłem na kilka tych meike, jedyny problem to dobra ładowarka i dużo akumulatorków.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Lampki jak np Meike 930II manualne kupisz za grosze, ja też dawno temu miałem coś podobnego do delicacy i przeszedłem na kilka tych meike, jedyny problem to dobra ładowarka i dużo akumulatorków.
    Popatrzyłem na ceny i te Meike to 160 zł a Delicacy 290 zł. Biorąc pod uwagę posiadany soft wychodzi na jedno. Do roboty studyjnej wolę lampę studyjną a nie reporterską i bynajmniej nie chodzi tu o pilota tylko wygodne mocowanie, szeroki kąt rozsyłu światła, szybszą powtarzalność, lepsze końcówki czy brak upierdliwości ładowania (i wcale nie małe koszty akumulatorów).

    Podstawowe jest co fotografuje założyciel - może zamieścisz foty?

    Pozdro
    Wiesiek

Podobne wątki

  1. Lampy studyjne 300-600Ws - niższa półka - co wybrać
    By mastercheat in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 21-07-2010, 20:47
  2. Lampy studyjne jakie wybrać????
    By piktor in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-06-2009, 19:44
  3. j Lampy studyjne jakie wybrać????
    By piktor in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-06-2009, 23:39
  4. Profesjonalne lampy studyjne, co wybrac?
    By ranbir kapoor in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 09-12-2007, 23:54
  5. jakie WB na lampy studyjne ?
    By krzysztof jot in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 22-11-2005, 23:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •