Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1

    Domyślnie Lightroom - jak nadać profil kolorów

    Serio, nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.

    Jak można zapisywać zdjęcia w Lightroomie z odpowiednim profilem kolorów?


    Teraz robiąc export mogę wybrań przestrzeń kolorów np. sRGB, ale odczytując później exif widzę informację "przestrzeń kolorów: nieskalibrowany".

    Robię to teraz na około exportując do phtoshopa i tam nadaję profil. Na 10 ujęciach to żaden problem, ale przy większych zleceniach to jakaś masakra.

    Aż mi się nie chce wierzyć, że nie da się tego zrobić bezpośrednio w lightroomie. Z góry dzięki za podpowiedź.

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zapisuj w sRGB jeśli nie chcesz mieć dużego bólu głowy i wiele siwych włosów, nie mieszaj z profilami itd, wszędzie od zdjęcia do publikacji dawaj sRGB.

  3. #3

    Domyślnie

    W profilach nie chcę mieszać.

    O co mi dokładnie chodzi i jak to teraz wygląda:

    1. Wykonuję zdjęcie (AdobeRGB)
    2. Import / obróbka w LR
    3. Export wszystkiego jako oryginał do odpowiedniego katalogu
    4. Wchodzę do PS
    5. Załączam pracę na skryptach. Tam exportuję wszystko z konwersją na potrzebny profil (sRGB - prezentacja lub AdobeRGB - druk) lub przeskalowanie na potrzeby neta

    Jak masz 10 zdjęć to bez bólu. Gorzej jak wrzucam paczkę 500szt. Trwa to wieki.

    Sam export w LR jest szybki, ALE .. gubi po drodze profil kolorów .. nawet jeśli zapiszesz go w sRGB czy innym. Zwyczajowo go brak. Przynajmniej tak pokazuje exif.

    Stąd moje pytanie, czy jest jakaś metoda już z poziomu LR.

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    aaa... czyli AobeRGB, no to nie pomogę ci bo jestem za wąski w tym temacie, nie mam nawet monitora nadającego się do AdobeRGB, ogólnie jest z tym sporo roboty siedząc na windows.
    Poczekaj na znawców tematu.

  5. #5

    Domyślnie

    W pkcie 1 piszesz: wykonuję zdjęćie (Adobe RGB).

    Pytanie: robisz w RAWach, czy w jpgach?
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    NO to ustawienie podczas robienia zdjęcia Adobe (czy nie Adobe, obojętne) nie ma znaczenia, bo RAWa to nie dotyczy.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  8. #8

    Domyślnie

    Chyba się nie rozumiemy. Możliwe, że tłumaczę niejasno.

    Mnie docelowo interesują dwa profile kolorystyczne, które będą OSADZONE w zdjęciu (ICC).

    Nie mogę tego zrobić przy exporcie z LR. W PS bezproblemowo. Ale rozbiega się o czas, który marnuję na te zabiegi.

  9. #9

    Domyślnie

    Tak, widzę że sobie strasznie komplikujesz życie.

    Przy eksporcie z LRa w jakimkolwiek formacie poza oryginałem MUSISZ mieć przypisany w pliku jakiś profil - taka jest fizyka, inaczej się nie da. Jeśli eksportujesz oryginał (czyli NEFa, kompletnie nie wiem po co, ale ludzie robią różne dziwne rzeczy) - problem przypisania jakiegoś profilu zrzucasz na jakiś inny program, w którym potem otwierasz NEFa i potem eksportujesz do tifa, jpga, png, lub co tam jeszcze jest w menu...

    Wszystko.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #10

    Domyślnie

    W Lightroomie profil koloru nadaje się w opcjach eksportu. Nie widzę innych możliwości. Pytanie jest takie - Jaki profil koloru pokazuje Ps ! jeśli w nim otworzysz
    wyeksportowane z Lr dwa pliki z tego samego zdjęcia ale z nadanymi w Lr różnymi profilami sRGB i drugi AdobeRGB?
    W Ps można ustawić na dolnej belce opcję taką, że pokazywany jest aktualny profil zdjęcia.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [D7100] nowy sposób na profil kolorów ACR i Lightroom
    By Limax7 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-06-2014, 10:15
  2. Jak nadać zdjęciom takich kolorów?
    By tinap24 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 13-08-2013, 09:58
  3. Profil kolorow w W7
    By Greg77 in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-08-2010, 17:42
  4. Profil kolorów w ACR
    By manfred in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-05-2010, 19:01
  5. profil kolorów - i need help
    By Umba in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-02-2006, 17:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •