Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marta Baranowska Zobacz posta
    Kolory z puszki są mega ładne, natomiast wrzucając zdjęcie do LR wszystko pożera, i nie radzę sobie z kolorami. Może mi ktoś to wytłumaczyć?
    Pisząc o kolorach z puszki, masz na myśli plik JPG ? Cóż, będzie różnica pomiędzy wywołanym już RAW-em przez soft aparatu (plik JPG), a tym jeszcze surowym, nietkniętym, w Lightroom.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marta Baranowska Zobacz posta
    Podłączę się do tematu kolegi.
    Kolory z puszki są mega ładne, natomiast wrzucając zdjęcie do LR wszystko pożera, i nie radzę sobie z kolorami. Może mi ktoś to wytłumaczyć? co zrobić?
    Otwórz tego rawa w oprogramowaniu nikona, a będzie wyglądał tak jak w puszcze. Potem wczytaj go do LR i tak kręć suwaczkami aby uzyskać taki sam efekt. Było to wielokrotnie wałkowane, że LR nie odczytuje profili z aparatu.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    No tak... ale ja pięknym sportowym autem pewnie nie potrafiłbym jeździć ale obrabiać potrafię

    Co do tematu to często nawet monitor nie pokazuje nam tego co powinien, a surowy raw wymaga pewnych umiejętności i wiedzy, wyczucia i smaku, a ich brak owocuje potworkami, których wszędzie pełno w necie czy w innych miejscach, wiec często lepiej zostawić to co aparat sam stworzy.
    Ja oczywiście nie kierowałem mojego posta do Ciebie @koesh, chciałem tylko, jak widać nieudolnie, zwrócić uwagę pani Marcie, że obróbka po pstryknięciu zdjęcia jest ważna (bardzo ważna!) i warto w tym zakresie poszerzać wiedzę i umiejętności. Po przeczytaniu dalszej dyskusji w tym wątku widzę, że to jednak nie jest dobra propozycja dla pani Marty.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DaroD300S Zobacz posta
    Otwórz tego rawa w oprogramowaniu nikona, a będzie wyglądał tak jak w puszcze. Potem wczytaj go do LR i tak kręć suwaczkami aby uzyskać taki sam efekt. Było to wielokrotnie wałkowane, że LR nie odczytuje profili z aparatu.
    O.K.
    ściągnięcie profili danej puszki do LR pomogło także

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Tzn poprzednie puszki dawały surowy raw według ciebie ładniejszy ?
    Jeśli tak to zrób sobie profil pod swoje gusta, który z automatu przy imporcie zrobi ci takie kolorki jak lubisz, a resztę korekt zrobisz już jak potrzebujesz.
    Możesz też wykorzystać wzornik nawet jednorazowo żeby stworzyć profil, banalnie proste i szybkie.
    Nie ładniejszy, ale bardziej dokładny. Natomiast teraz po wymianie puszki jest gorzej. Oczywiście mam świadomość tego, że muszę się nauczyć obróbki tych rawów jakby od nowa. Spróbuję stworzyć swój profil, zobaczymy jak mi to wyjdzie



    ***
    Dlatego napisałam tu, ale jak ktoś wysyła mnie na drzewo i każe szukać w internetach albo u Buddy, to sorry, ale internet już przeszukałam.


    Dziękuję za uwagę
    Put some fun between your legs
    -ride a horse


Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. [D7100] nowy sposób na profil kolorów ACR i Lightroom
    By Limax7 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-06-2014, 10:15
  2. Jak nadać zdjęciom takich kolorów?
    By tinap24 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 13-08-2013, 09:58
  3. Profil kolorow w W7
    By Greg77 in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-08-2010, 17:42
  4. Profil kolorów w ACR
    By manfred in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-05-2010, 19:01
  5. profil kolorów - i need help
    By Umba in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-02-2006, 17:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •